Al Gore’s Generation şimdiye kadarki en büyük büyüme fonunu başlattı – Teknolojik Haberler


Nesil Yatırım YönetimiAl Gore tarafından ortaklaşa kurulan sürdürülebilirlik odaklı bir kamu ve özel sermaye şirketi olan , 1,7 milyar dolarlık yeni bir fonla büyüme aşamasındaki şirketlere olan bahsini artırıyor.

36 milyar dolarlık toplam varlık yönetimi altındaki Generation, parasının çoğunu halka açık şirketlerin arkasına koyuyor. Ancak Sustainable Solutions Fund IV olarak adlandırılan yeni yatırım aracı, şirketin önceki büyüme fonunun büyüklüğünden %70’lik bir sıçramayı temsil eden, hala hapşırılacak bir şey değil.

Bu sefer Generation, sera gazı emisyonlarını azaltmak, finanstaki eşitsizlikle mücadele etmek ve sağlık hizmetlerini daha erişilebilir kılmak gibi çevresel ve sosyal hedefleri ilerleten 15 ila 18 “yüksek büyüme” işletmesine 50 milyon ila 150 milyon dolar arasında para çekmeyi hedefliyor. Ortak ve büyüme sermayesi başkanı Lila Preston Teknolojik Haberler ile yaptığı bir görüşmede, Generation’ın yatırım hedeflerinin ideal olarak “sürdürülebilir geleceğe geçişi sağlarken” yıllık 30 milyon ila 300 milyon dolar arasında bir gelir elde etmek olduğunu söyledi.

Preston, “En başından itibaren Generation, sürdürülebilirlik araştırmasını yatırım sürecinin merkezine koydu, çünkü bunun uzun vadede geri alabileceğimiz en iyi işletmeleri ve yönetim ekiplerini bulmamıza yardımcı olduğunu düşündük” dedi. Ulaşım, uzaktan çalışma ve döngüsel ekonomiler gibi konuları ele alan bu araştırma, Generation’ın portföyünün neden hem proje yönetim aracı Asana’yı hem de daha açık bir şekilde sürdürülebilirlik odaklı şirketleri içerdiğine dair bir açıklama sunuyor. İkinci kamp, ​​çiftçiliğin sorunlarıyla mücadele etmeyi amaçlayan Pivot Bio’nun beğenilerini içeriyor. azot kirliliği sorunu.

Preston, “Hasta bir gezegende sağlıklı bir yaşamınız olamaz” ve “katılım olmadan kesinlikle net-sıfır bir geleceğe sahip olamazsınız” diye ekledi.

Londra ve San Francisco merkezli Generation kapsamlı bir şekilde rapor ediyor sürdürülebilirlik araştırması Ancak şirket yatırımcıları konusunda o kadar açık sözlü değil. Belirli sınırlı ortakların adını vermeyi reddeden firma, bunların büyük ölçüde Kuzey Amerika ve Avrupa’da bulunduğunu ve bunların arasında emeklilik fonları, yatırım bankaları ve zengin insanlar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/al-gores-generation-launches-largest-growth-fund/

Yorum yapın