Akıllı telefon yeniden ticaret platformu Cashify çantaları 90 milyon dolarlık yeni fon – Teknolojik Haberler


Hindistan’da gadget takasları ve geri alımları için bir pazar yeri olan Cashify, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarındaki işini genişletmek için yeni bir finansman turunda 90 milyon dolar topladı.

Cashify Perşembe günü yaptığı açıklamada, Prosus Ventures ve NewQuest Capital Partners’ın yedi yaşındaki Hintli girişimin E Serisi finansmanına öncülük ettiğini söyledi. Paramark Ventures ve Bessemer Venture Partners, Blume Ventures ve Olympus Capital gibi mevcut destekçiler de bazı ikincil işlemleri içeren yeni tura katıldı. C Serisi finansmandan bu yana girişimin değerlemesini 2,5 katına çıkaran yeni tur, Cashify’ın güncel finansmanını 130 milyon doların üzerine çıkarıyor.

Cashify, kullanıcıların kullanılmış akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve diğer gadget’ları satması ve satın alması için hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazalar ve kiosklar için isimsiz bir platform işletiyor. Kullanıcılar, startup’ın web sitesini veya uygulamasını ziyaret ederek startup’a cihaz satar ve ondan satın alır.

Ek olarak Cashify, yenileme programlarını güçlendirmek için Apple, Samsung, Xiaomi ve Samsung dahil olmak üzere tüm en iyi akıllı telefon üreticileriyle birlikte çalışır. Cashify’ın kurucusu ve CEO’su Mandeep Manocha Teknolojik Haberler ile yaptığı bir röportajda, startup bu cihazları onarır ve yeniler, onlara yeni hayatlar vererek muhtemelen çöp kutusuna düşmüş olabileceklerini açıkladı.

“Tam kapsamlı bir çözüm sunarak tam spektrumu kapsadık” dedi. Manocha, akıllı telefon ticaretinin girişimin gelirinin yaklaşık %90’ını oluşturduğunu söyledi.

Başlangıç, her yıl 100 milyondan fazla akıllı telefonun sevk edildiği ve on milyonlarca kullanılmış akıllı telefonun yeniden satıldığı Hindistan’ın büyük pazarına giriyor.

Ülkede ve ötesinde satılan önemli sayıda akıllı telefon, e-ticaret veya perakende satış noktalarına iade ediliyor. Manocha, bu firmaların birçoğunun Cashify ile de çalıştığını söyledi.

Ancak eski akıllı telefonları satmak, tüketicilerle yüksek bir güven faktörü oluşturmayı gerektirir. Manocha, Cashify’ın bu güveni pekiştirmek için son yıllarda fiziksel perakende noktaları aracılığıyla Hindistan’daki varlığını genişlettiğini söyledi.

“Geliştirilmiş yenilenmiş kapasiteye büyük yatırım yaptık ve aynı zamanda son tüketicilere akıllı telefonlar sattık. Ülkede 65 ilde 120’den fazla kendi mağazamızı kurduğumuz çok kanallı bir yaklaşım izliyoruz. Bu yıl varlığımızı 200 ilde artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Cashify ayrıca BAE, Türkiye ve Bangladeş dahil olmak üzere Hindistan dışında da operasyonlara sahiptir. Uluslararası bölgelerde, firma kurumsal işletmesini lisanslar. Firmanın kurumsal işi, bir akıllı telefonun işlevsel ve fiziksel yönlerini değerlendirmek için bir teşhis aracı gibi teklifleri içerir.

“Örneğin, akıllı telefon değişim programı başlatmak isteyen bir e-ticaret firmasıysanız, müşterilerin kapılarının eşiğinden eski telefonları almak için teşhis aracımızı kullanabilirsiniz. Türkiye’de ayrıca mikro girişimcileri kendi pazarlarında bir geri alım işi kurmaları için yetkilendirdik” dedi.

Cashify ayrıca ekibini genişletmek için yeni fonları dağıtacak. Başlangıç, geçmişte yeni yetenekleri işe alma konusunda çok temkinli olduğunu ve bunun belirsiz zamanlarda bile işgücünü kesmemesine izin veren bir faktör olduğunu söyledi.

Amit Gupta, “Yeniden ticaret alanında büyük bir fırsat belirlenmiş olsa da, Cashify, müşteri deneyimine odaklanması ve ölçek ve işletme sermayesini en aza indirmeye yönelik veri ve teknoloji öncelikli yaklaşımıyla kategori lideri olarak açık bir avantaja sahip” dedi. , Ortak ve Hindistan ve Güneydoğu Asya Başkanı, NewQuest Capital Partners, yaptığı açıklamada.

“PhonePro markasının liderlik konumu ve başarısı, yönetim ekibinin kalitesinin ve sektöre yönelik vizyonunun bir kanıtıdır. Yolculuklarının bir parçası olmaktan ve sürmekte oldukları tüketici devriminin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/smartphone-re-commerce-platform-cashify-bags-90-million-in-new-funding/

Yorum yapın