Akıllı kupa üreticisi Ember az önce bir yaşam bilimleri şirketi kurdu – Teknolojik Haberler


Ember’in ilk on yılı bir yolculuktu. Güney Kaliforniyalı girişim, ilk önce (ve çoğu insanın) radarına bir kupa şirketi olarak çarptı. Şirket, içecekleri tutarlı bir sıcaklıkta tutmak için tasarlanmış üst düzey elektronik kupasıyla basının dikkatini biraz çekti. Nichey? Emin. Çoğunlukla gereksiz mi? Biri kesinlikle dava açabilir. Ancak, biraz erken evlat edinen vızıltıları toplamak için yeterince soğuktu (ya da sanırım sıcaktı).

Şubat ise, şirket şaşırtıcı bir pivotun başlangıcını özetledi. CEO Clay Alexander, Teknolojik Haberler ile Ember’in tüketici dışı uygulamalar için sıcaklık düzenleme teknolojisini benimseme planları hakkında konuştu. Yılın sonunda, soğuk zincire, özellikle de tıbbi ulaşıma yönelik yeni çabalara odaklanılacağı netleşti. Bir ay sonra, Ember Cube nakliye cihazını tanıttı.

Resim Kredisi: Köz Yaşam Bilimleri

Bugün şirket, çabalarını Ember LifeSciences biçiminde başlatacağını duyurdu. Bağımsız dikey, geçen yılın sonlarında açıklanan Cardinal Health’in bir yatırımıyla hayata başladı. Cardinal’den Brian Bejarano, Ember LifeSciences’ın başkanı ve genel müdürü olarak katılacak.

Alexander, bugünün haberlerine bağlı olarak yaptığı açıklamada, “Ember Cube, ekibimiz tarafından geliştirilen birçok sağlık teknolojisinin ilkidir ve Ember LifeSciences, sağlık alanındaki tüm icatlarımızın yaşayacağı varlıktır” dedi. “Ember Lifesciences ile amaç, sağlık dağıtım endüstrisini bozmak ve dünya çapında sıcaklığa duyarlı ilaçları ve aşıları taşıma şeklimizi iyileştirmek için teknolojimizi kullanmaktır.”

Resim Kredisi: Ember Yaşam Bilimleri / Beş Flüt (yeni bir pencerede açılır)

Yeni kuruluşun, boru hattında ilk Cube teknolojisini temel alan bir çift yeni nakliye konteyneri var: “ultra düşük sıcaklıkta bir gönderici ve bir kriyojenik gönderici. Her ikisinin de hücre ve gen terapi ürünlerini taşımak için kullanılması amaçlanıyor ve aynı zamanda Ember Cube’da bulunan aynı bulut tabanlı sıcaklık raporlaması, GPS konum takibi ve göndericiye geri dönüş teknolojisini içerecek.”

Hem devam eden aşı sunumları hem de görünüşte bitmeyen tedarik zinciri sorunları arasında, bir soğuk zincir şirketi kurmak için daha sıcak bir zaman olmamıştı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/10/smart-mug-maker-ember-just-spun-out-a-life-sciences-company/

Yorum yapın