Akıllı cihaz alıcıları cihazlarını internete bağlı tutmuyor


Kısaca: Alexa donanımlı mikrodalgalar ve içeriklerini canlı yayınlayabilen fırınlar gibi akıllı cihazlar yıllardır mutfaklara giriyor ancak herkes bağlantılı özelliklerinden tam olarak yararlanamıyor.

LG Electronics sözcüsü The Wall Street Journal’a şunları söyledi: yarısından az sattığı akıllı cihazların çoğu internete uzun süre bağlı kalıyor. Bir Whirlpool temsilcisi, bağlı cihazlarının yarısından fazlasının çevrimiçi olduğunu söyledi, ancak daha spesifik olmayı reddetti.

Süslü çan ve ıslıklara sahip akıllı cihazlar, satın alma anında alıcıların dikkatini çekmeye yardımcı olabilir, ancak bundan daha derine iner. İnternete bağlı cihazlar, kullanımla ilgili verileri ve diğer içgörüleri doğrudan üreticiye iletebilir (ve genellikle yapar), sahiplerinin ürünlerini nasıl kullandıklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Bu doğrudan ilişki, yedek parçaların veya abonelik hizmetlerinin satışına da yardımcı olabilir. Örneğin, Whirlpool’un akıllı fırınının sahipleri, onu şirketin Yummly Pro tarifiyle senkronize edebilir. Abonelik hizmeti geliştirilmiş entegrasyon için.

Yavaşlayan satışlar, belirsiz bir ekonomi ve artan malzeme ve enerji maliyetleri göz önüne alındığında, sahiplerle uzun vadeli ilişkiler kurmak artık her zamankinden daha önemli.

Alıcıların bağlı cihazlardan tam olarak yararlanmamalarına muhtemelen çeşitli nedenler katkıda bulunuyor.

Bazı cihazlar ilk kurulum sırasında Wi-Fi’ye bağlanabilir, ancak yolda bir parola veya yönlendirici değişikliği bağlantının kesilmesine neden olabilir. Diğerleri, Wi-Fi kapsama alanının zayıf olduğu veya hiç olmadığı bir alana kurulabilir. Bazı alıcılar, bağlı bir cihazın karşılayabileceği özellikleri kullanmayabilir.

Mahremiyet savunucularının cihazları internete bağlamamak için kendi nedenleri vardır ve sadelik savunucuları muhtemelen kablosuz bir güncellemenin çamaşır makinelerini veya buzdolaplarını kirletme olasılığı konusunda endişelenmek istemezler.

Düşük kullanımlarına rağmen, cihazlardaki bağlantılı özellikler muhtemelen kalıcıdır. LG’nin ABD’deki ThinQ direktörü Henry Kim, akıllı ev özelliklerinin artık sattıkları tüm cihazların yüzde 80 ila yüzde 90’ında bulunduğunu, giriş seviyesi bütçe modelleri hariç olduğunu söyledi.Kaynak : https://www.techspot.com/news/97386-smart-appliance-buyers-arent-keeping-their-devices-connected.html

Yorum yapın