Airspace Link’in drone izleme platformu, küreselleşmeden önce hükümet müşterilerini bir araya getiriyor – Teknolojik Haberler


Detroit merkezli Airspace Link, kendisini gelişen drone hizmetleri alanında giderek daha önemli bir altyapı sağlayıcısı olarak konumlandırdı ve operatörlerin yerel ve federal onayları hızla almasına izin verdi. 23 milyon dolarlık yeni destekle şirket, şimdi platformunu drone endüstrilerini yerden kaldırmak isteyen diğer ülkelere götürmeyi planlıyor.

Şirketin ana teklifi, UAV’lerle çalışan herkesin, gerekli güvenlik protokollerinin yürürlükte olduğunu göstererek FAA’nın uçma izni almasına yardımcı olan çevrimiçi bir hizmettir. Bu süreç, herhangi bir bürokrasi türü gibi, özellikle yeni başlayanlar ve bireyler için yönetilmesi zordur ve uyum ekiplerine sahip büyük şirketler bile daha kolay olmasını ister.

CEO Michael Healander, “Görüş alanının ötesindeki drone endüstrisi, yiyecek teslimatı gibi şeyler bu nedenle geride kaldı” dedi. Drone’ların bunları yapabildiğini hepimiz biliyoruz, ancak ulusal altyapıya entegrasyon yok. Operatörler, radar ve gözetleme sistemlerine sahip olduklarını kanıtlamak, insanlara, kritik altyapıya çarpma olasılığını hesaplamak için kendi sistemlerini kuruyorlar… FAA’ya bir güvenlik vakası oluşturmalısınız.”

Airspace Link, radar kapsama alanı, bölgedeki diğer önemli uçuşlar ve varlıklar vb. gibi yer tabanlı altyapıyı izleyerek bu süreci kısmen otomatikleştirir.

Healander, “Amacımız operatöre, ‘bölgenize bir ekin silgi makinesi geliyor, bu yüzden geri çekilin ve işte inecek bir yer’ demek,” dedi. Ancak hizmetlerini drone pilotları için yazılım olarak pazarlayan diğer şirketlerin aksine, Airspace Link kendisini eyalet düzeyinde ve yerel düzeyde bir altyapı sağlayıcısı olarak konumlandırıyor.

“Belediyeler Airspace Link platformunu beyaz olarak etiketliyor ve ‘Bu Michigan’ın sistemi.’ diyor. Güvenlik durumunuzu orada FAA’ya kanıtlamıyorsunuz – devlet bu hizmeti sağlıyor ”diye açıkladı. Tabii ki bir ücret karşılığında, ancak bu bir kolaylık ücreti, hava sahasının kullanımı için ücret talep etmiyor – eğer kendi evraklarınızı yapmak istiyorsanız, yapabilirsiniz. CFO Bill Johnson, yerel yönetimlerin bunu bir satır öğesinden bir gelir üreticisine dönüştürmenin bir yolunu aradığını düşünüyor.

“Yolların nasıl kullanıldığına benzer şekilde, o bölgede ekonomik faaliyete olanak tanıyoruz, ortaklara ve teknolojik ilerlemeye olanak sağlıyoruz. Ekosistemdeki bu ilerlemeden herkes yararlanmaya hazır” dedi.

Bu, büyük olasılıkla yalnızca FAA düzenlemeleri drone operasyonlarını kısıtlamaya devam ettikçe, özellikle de Eylül ayında başlayan (bir yıl sonra cezalar başlayacak şekilde) tüm drone’ların konumlarını yayınladığı bir talimatla artacaktır. Bu, sektördeki hizmet sağlayıcılar için çok fazla gelir vaat eden bir şey ve şirketin para toplamasının bir parçası.

Airspace Link CEO’su Michael Healander ve CFO Bill Johnson.

Gaza basmamızın nedeni, önümüzdeki dört yıl içinde biraz toprak gaspı olacak. Ve bunu insanlar anlamadan önce yapmaya çalışıyoruz. nasıl yapıyoruz,” dedi Healander. Başka bir deyişle, bireylere ve şirketlere satış yapmak yerine altyapı olarak kendilerini hükümetin boru hattına dahil etmek.

“Burada ABD’de genişleme için birkaç bölgeye benzin dökeceğiz, ancak sermayeyi yukarı çekmemizin ana nedeni küresel genişleme. Birden fazla ülke böyle şeyler istiyor ve drone şirketleri de küreselleşiyor” dedi.

Örnek olarak BAE’yi önerdi; burada yıllarca süren gevşek drone düzenlemelerinden sonra, ülke birkaç ay önce yeni politikalar bekleyen tüm drone operasyonlarını aniden yasakladı. FAA’yı (en çok drone araştırma ve ticaretini denetleyen) ve Airspace Link gibi şirketleri taklit etmek, herhangi bir eyalet veya şehir gibi UAV hizmetlerinin olanaklarını keşfetmek isteyen bu ülkeler için en kolay ve en hızlı yoldur.

Airspace Link, küresel bir hava sahası izleme şirketi olan Talus ve konum verileri devi ESRI ile, temsil ettikleri talebe rağmen, bir ürünü uyarlamak ve yerelleştirmek kolay olmayan Dubai gibi yerlerde bir ürün sunabilmelerini sağlamak için ortaklık kuruyor. için ürün.

23.1 milyon dolarlık B turu, CSAA Insurance Group’un VC kolu olan Avanta Ventures tarafından yönetildi – bürokrasiyi hafifletmek ve riski ölçmekle ilgilenen başka bir kategoriyi temsil ediyor. Nihayetinde Airspace Link gibi bir şey, sigorta poliçeleri için katkıda bulunan veya gereklilik olabilir. Turda ayrıca Morningside, Caprock, Altos Ventures, Indicator Ventures, 2048 Ventures, Detroit Venture Partners ve Thales Group’tan yapılan yatırımlar da yer aldı.

Şirket şu anda 50’ye yakın çalışanıyla hızlı bir şekilde işe alıyor ve hedeflerinin bir sonraki aşamasını sürdürürken daha da hızlı büyümeyi bekliyor. Healander, “Eğer küreselleşeceksek, küresel bir ekip kurmamız gerekecek” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/airspace-links-drone-tracking-platform-gathers-government-customers-before-going-global/

Yorum yapın