AI’nın rolü, 2022 ve sonrasında anıtsal bir şekilde değişmeye hazır


Teknolojideki en son gelişmeler, yapay zekanın (AI) yaşamlarımızda ve işlerimizde nasıl kullanıldığına dair anıtsal bir değişimin eşiğinde olduğumuzu açıkça ortaya koyuyor.

İlk olarak, yapay zekanın algoritmalar ve otomasyonla eş anlamlı olduğu konusundaki yanlış kanıya değinmeme izin verin. Bu yanlış anlama pazarlama nedeniyle var. Bir düşünün: En son ne zaman yeni bir SaaS veya teknoloji ürününün önizlemesini yaptınız? değildi AI tarafından “yakıtılıyor” mu? Bu terim, gıda ambalajlarında “tamamen doğal” gibi bir şey haline geliyor: her zaman mevcut ve pratik olarak anlamsız.

Bununla birlikte, gerçek AI, işletmelerin ve bireylerin dünyada nasıl işlediğinin geleceğini desteklemenin temelidir ve AI çerçevelerinde büyük bir ilerleme, ilerlemeyi hızlandırmaktadır.

Derin öğrenme alanındaki bir ürün yöneticisi olarak, AI’nın mevcut ticari ve ticari kullanımlarının, tam veya gelecekteki potansiyelini temsil etmeye yakın olmadığını biliyorum. Aslında, sadece yüzeyi çizdiğimizi iddia ediyorum.

ortam hesaplama

Yeni nesil AI ürünleri, ortam bilgi işlem uygulamalarını genişletecek.

  • Ortam = çevrenizde.
  • Hesaplama = hesaplama süreçleri.

Hepimiz Siri’den yol tarifi istemeye veya Alexa’nın takvim bildirimlerimizi yönetmesine alıştık ve bu sistemler görevleri veya ayarları otomatikleştirmek için de kullanılabilir. Bu, muhtemelen bir ortam hesaplama biçiminin en erişilebilir örneğidir.

Ortam hesaplama, görevleri doğrudan komutlar olmadan gerçekleştiren bir cihazı içerir – bu nedenle “ortam” veya “arka planda” olduğu kavramı. Ortam hesaplamasında, insan zekası ile yapay zeka arasındaki boşluk önemli ölçüde daralır. Bunu başarmak için kullanılan teknolojilerden bazıları, hareket izleme, giyilebilir cihazlar, konuşma tanıma yazılımı ve hareket tanımayı içerir. Bütün bunlar, insanların dilediği ve makinelerin yürüttüğü bir deneyim yaratmaya hizmet ediyor.

Nesnelerin İnterneti (IoT), sürekli bağlantı ve veri aktarımının kilidini açarak, cihazların ve sistemlerin birbirleriyle iletişim kurabileceği anlamına gelir. Birbirine bağlı cihazlardan oluşan bir ağla, insan deneyimlerinin her fırsatta makineler tarafından zahmetsizce desteklendiği bir gelecek tasavvur etmek kolaydır.

Ancak ortam hesaplaması, desenleme sağlayan, yazılımın normları ve eğilimleri yeterince iyi öğrenmesine ve günlük hayatımızı destekleyen görevleri yerine getirmesine yardımcı olan AI olmadan neredeyse o kadar kullanışlı değildir.

Bireysel düzeyde, bu ilginçtir ve hayatı kolaylaştırır. Ancak profesyoneller ve girişimciler olarak, ortam bilgi işlem ve yapay zekanın gelecekteki inovasyonu nasıl destekleyeceğine dair daha geniş piyasa gerçeklerini görmek önemlidir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/ais-role-is-poised-to-change-monumentally-in-2022-and-beyond/

Yorum yapın