Aidaly, aile bakıcılarının maddi tazminat almasını sağlıyor – Teknolojik Haberler


Bir aile üyesine bakmak sadece zor iş değil, aynı zamanda pahalıdır. Birçok aile bakıcısı işini özlüyor (veya çalışmayı bırakıyor) ve tıbbi harcamaları cebinden ödüyor. yardım tazminat ve mali yardım için kaynak bulmalarına yardımcı olmak için oluşturuldu.

Gizli moddan çıkan şirket, Lightspeed Venture Partners, Operator Partners, Precursor Ventures, Primetime Partners, Scribble, Shrug, Polymath ve Alexis Ohanian’ın Seven Seven Six’inin liderliğinde 8,5 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu. TVC. Twitter, Facebook, SoulCycle, Flatiron Health, Mainstreet, OnDeck ve Commsor gibi şirketlerin kurucuları ve yöneticileri de katıldı.

Fon, Amerika Birleşik Devletleri genelinde yeni pazarlara açılmak için kullanılacak. Aidaly şu anda Miami-Dade bölgesinde aktif.

Aidaly, var olduğunu gösteren istatistiklere işaret ediyor. 53 milyon ücretsiz aile bakıcısı ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 10 raporlamadan neredeyse sekizi yılda ortalama 7,242 dolar olan rutin cepten harcamalar. Bakıcılar çoğu zaman tam zamanlı bir işte çalışmak ile aile üyelerine bakmak arasında seçim yapmak zorunda kaldıklarından, birçok işverenin yalnızca asgari tıbbi izin ve aile izni sunması sorunu daha da karmaşık hale getiriyor.

Medicare ve Medicaid dolarları bazı hizmetleri kapsamak, ancak başvurmaları zor olabilir. Aidaly’nin rolü, finansal planlama, ruh sağlığı desteği ve bakıcı eğitimi gibi hizmetlerin yanı sıra devlet ve özel yardımlara erişimi kolaylaştırmaktır. Platform ayrıca kullanıcıların evrak işlerini yönetmesine yardımcı oluyor ve şirket, birisinin 15 dakikadan daha kısa bir sürede avantajlardan yararlanmaya uygun olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabileceğini söylüyor. Bu özellikle önemlidir, çünkü bakıcıların daha önce farkında olmadıkları finansal kaynakları keşfedebilecekleri anlamına gelir.

Aidaly’nin kurucusu ve CEO’su Maggie Norris, bakıcıların ve ailelerinin karşılaştığı zorluklarla ilgili kendi deneyimine sahiptir. Teknolojik Haberler’a “İki babam olduğu için çok şanslıyım ve ikisine de kanserle savaşlarında bakabildim” dedi. “Bu ebeveyn-çocuk rolünün tersine çevrilmesi deneyimi bana yaşam ve aile için çok daha fazla empati ve şükran verdi.”

“Ayrıca, aile bakıcıları için mevcut kaynakların eksikliğine ve toplum için büyük bir kayıp olan daha büyük sağlık sistemindeki rollerinin yanlış hesaplanmasına gözlerimi açtı” diye ekledi. “Aidaly, ailelerin sevdikleri insanlara tazminat ve finansal hizmetler sağlayarak uzun süreli bakım sağlamalarını sağlama misyonuyla kuruldu. İlk kullanıcılar, sağlık veya istihdamda ani bir değişiklik gibi finansal şoklardan kurtulma yeteneklerinde şimdiden %160’lık bir artış gördü.”

Aidaly, haftada ortalama 15 ila 25 saat arasında bakım sağlayan kişileri desteklemektedir. Bunların yaklaşık %80’i aile üyeleridir ve geri kalanı akraba değildir. Aidaly’nin sunduğu olanaklardan yararlanmak için bakıcılar önce ehliyet gibi bir kimlik sağlıyorlar. Aidaly, kimliklerini doğrular, sigortalarını doğrular ve beş dakikadan kısa sürede bir geçmiş kontrolü yapar.

Ardından Aidaly, bakıcıların ödemelerini en üst düzeye çıkarmak için yüzlerce program ve avantajdan oluşan bir veritabanını tarar. Sadece birkaç örnek, Medicaid Yönetilen Bakım Programlarını, Medicaid Muafiyetlerini ve Programlarını, Katılımcı-Yönetim/Kendi Kendini Yönlendirme programları ve Medicaid Olmayan Evde Bakım ve HCBS programlarını içerir.

Norris, en büyük ödeme yapanların federal ve eyalet sağlık planları olduğunu söyledi. “Rekabetçi Medicare Advantage planları, yenilikçi aile bakıcı tazminat programları sunmak için Aidaly’ye yöneliyor. Üyeler şimdi her zamankinden daha fazla, kendi seçtikleri insanlarla çevrili evlerinde yaşama ve bakım alma özgürlüğünü istiyor.”

Norris, “Gerçek şu ki, parayı takip ederseniz hepsi aynı kaynaklardan akıyor” diye ekledi. “Aynı sonuca ulaşmak için benzersiz sistemlere ve süreçlere sahip binlerce farklı program, fayda ve kredi var. Aidaly’nin amacı hepsini değiştirmek. Hasta tarafından yönlendirilen ve aile tarafından sağlanan bakımı sağlamak için son derece basit bir çözüm.”

Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada Ohanian, “Büyük bir ihtiyaç var: sayısız bakıcı, Aidaly olmadan tanınmayan paha biçilmez işler yapıyor. Ne zaman bir kurucu böylesine büyük ve değerli bir sorunu çözerse, bu benim eğildiğim bir iş.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/aidaly-makes-sure-family-caregivers-get-financial-compensation/

Yorum yapın