AI Squared, şirketlerin AI’yı mevcut uygulamalara entegre etmesine yardımcı olmak için 6 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Entegrasyon platformu AI Kare bugün NEA liderliğindeki Ridgeline Partners’ın katılımıyla 6 milyon dolarlık bir tohum turunun kapatıldığını duyurdu.

2021’de piyasaya sürülen AI Squared, şirketlerin yapay zekayı mevcut uygulamalara zamanında ve basit bir şekilde entegre etmek için düşük kodlu bir platform kullanarak benimsemelerine yardımcı oluyor. kurucusu, Benjamin Harvey, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nda on yıl sonra şirketi kurmak için ilham aldı ve burada kendisinin ve diğer kuruluşların yapay zekayı mevcut uygulamalara uyarlamak için nasıl mücadele ettiğini gördü.

Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, mücadele, Netflix’in program tavsiye sistemi gibi günlük olarak kullanılan bir uygulamada bir AI modelinin uygulanmasının maliyetli ve zaman alıcı sürecini ifade eden son mil zorluğu olarak bilinen şeyden geldi. .

AI Squared, mevcut uygulamalara entegre etmek için düşük kodlu bir platform kullanarak şirketlerin AI’yı benimsemelerine yardımcı olarak son kilometre sorununu çözmeye yardımcı olur.

Harvey, tohum turunu güvence altına almadan önce sadece bir avuç mucit hazırladığını ve bağış toplama sürecinin sadece üç ay sürdüğünü söyledi. Şirket, parayı platformun topluluk ve kurumsal sürümlerine hazırlanmak için ürünü olgunlaştırmak için kullanmayı planlıyor. Ayrıca mühendislik ekibini genişletmeye, bir satış grubu oluşturmaya, pazarlamacılar eklemeye ve topluluk ilişkilerini genişletmeye yardımcı olacaktır.

Nihayetinde şirket, bir sonraki tek boynuzlu at olma umuduyla bir A Serisi için hazırlanıyor. Altı dışında 600 tek boynuzlu at geçen yıl oluşturulan bir Siyah kurucusu vardı (ki %1). Ancak Harvey, devam eden başarı ve ağ oluşturma ile şirketinin yolculuğuna devam edeceğinden umutlu. AI Squared’in halihazırda NSA ile ortak geliştirme ve araştırma anlaşması, Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarı ile bir sözleşmesi var ve Databricks, Vanguard, Tableau, Salesforce, Nvidia ve Microsoft ile ortak.

Harvey, “Bu karmaşık ortamı ilk kez öğrenen Siyah kurucular olarak, yaşam çizgimiz olarak hareket edecek teknik yönetici topluluk ağları oluşturmamız gerekiyor” dedi. “Bu, eninde sonunda kapıları açacaktır. [us as] Siyah kurucuların yeni nesli.”

Uzun zaman geliyor

Harvey başladığı noktadan çok yol kat etti. Jacksonville’de büyürken girişimci olmayı hiç düşünmedi ve çocukluğunun çoğunun yaşamak için daha iyi bir yer bulmaya odaklandığını söyledi. Ailesinin vergi beyannamesi vermesini izlediğini hatırladı ve yılda yalnızca toplam 13.000 dolar kazandıklarını kaydetti. Bu, Jacksonville’in cinayet olduğu gerçeğine ek olarak duruyordu. Başkent Florida’nın; Harvey, her seferinde bir gün alarak hayatta kalmaya odaklanmak zorunda kaldı.

“Zihin gibi geçmişe sahip çoğu insan hapse girer, ölür” dedi ve şehrin büyürken “Jack and Kill” olarak adlandırıldığını da sözlerine ekledi. “Hırslı olduğum için her zaman azarlandım; Hırsımı yaratmak ve kullanmak için kendimi tamamen özgür hissetmiyordum.”

Bugün, Harvey üç kez HBCU (tarihsel olarak Siyah kolej veya üniversite) mezunudur ve Bowie State Üniversitesi’nde yüksek lisans ve bilim doktoru derecesi almadan önce Mississippi Valley Eyalet Üniversitesi’nde lisans öğrencisi olarak bilgisayar bilimi okudu.

Ardından Harvard ve MIT’nin ortak Sağlık Bilimleri ve Teknolojisi programında çalışmaya devam etti ve burada uygulamalı makine öğrenimi ve algoritmalardan kanser genomik veri kümelerine kadar her şeyi inceledi.

Tamamen siyah giyinen yedi kişi kameraya bakıyor.  Kurucu Benjamin Harvey ortada.

Harvey, geçen yıl görev belgesini aldıktan sonra, onu inşa etmesine yardım edenlere hisse vermek için şirketin toplam mülkiyetinden vazgeçti. Resim Kredisi: AI Kare

NSA’da 10 yıl ve operasyon şefi olarak görev yaptıktan sonra Harvey, kuluçka teknolojisi hakkında daha fazla şey öğrenme umuduyla yazılım şirketi Databricks’e satış mühendisi olarak katıldı.

Orada, Databricks’in kurucu ortaklarından Matei Zaharia ile tanıştı ve Harvey’in erişilebilir bir yapay zeka şirketi yaratma fikrini beğendi. Zaharia, Harvey’i Databricks yönetim kurulu üyesi Pete Sonsini ile tanıştırdı, o da lider yatırımcı olarak geldi ve daha sonra Harvey’i NEA girişim ortağı Greg Papadopoulos ile tanıştırdı.

Papadopoulos, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “İnsanların yazılım sistemlerinden istediklerini hayal edebilecekleri ile inşa edebilecekleri arasındaki boşluğu kapatmaya çalışmaktan bu alana çekildik.” “AI’ya uygulandığı şekliyle düşük kodlu, kodsuz fikri de bize çok çekici geldi.”

Ridgeline Ventures Ortağı Andrew McMahon buna ekledi. Teknolojik Haberler’a “AI Squared, harika bir ürün ve üst düzey ekibin nadir birleşimidir” dedi. “Ürünün, kullanıcıları ve konu uzmanlarını model geliştirme döngüsüne dahil ederek modellerin önyargısını, hatasını ve performansını iyileştirme potansiyelini de görüyoruz.”

Teknolojik Haberler daha önce açık kaynaklı projelerin şu anda yatırımcılar arasında popüler olduğunu ve AI Squared’in farklı olmadığını bildirmişti. Harvey, daha büyük kurumsal anlaşmalara ve daha fazla müşteri kazanımına yol açabilecek kuruluşlarla bir topluluk ve ağ oluşturmak için açık kaynaklı yazılım (OSS) ve AI Squared teknolojisinin neredeyse “ücretsiz” bir sürümünü kullandığını söyledi.

Harvey, 2021 yazında dönem belgesini aldıktan kısa bir süre sonra, AI Squared’in yazılımını geliştirmesine yardımcı olan ekibe hisse vermek için şirketindeki toplam sahiplik hissesini sulandırdı. Ayrıca, kendisini erkenden destekledikleri için onları ödüllendirmenin bir yolu olarak hepsine bir “kurucu ortak” unvanı verdi.

Görevinin bir kısmı, onun gibi yerlerde büyüyen, hayatta alabileceği tüm yolları bilen veya bilmeyen diğer genç Siyah çocuklara ilham vermek ve onları eğitmek için kalır. Yaptığı her şey arasında, ilk kez hırsını kullanmak için tamamen özgür hissettiğini söyledi – ve onun gibi diğerlerinin de aynı şeyi hissetmesinin zamanı geldi.

“Sadece 18’imi geçmek istedim, sonra bir üniversite diploması hayal ettim, sonra bir doktora hayal ettim, sonra bir teknik yönetici olmayı hayal ettim, sonra bir profesör olmayı hayal ettim, sonra hayalimi kurdum. Kendi başarılı girişimim, şimdi tek boynuzlu at olmayı hayal ediyorum” dedi. “Keşfedebildiklerimi paylaşmak ve orada sınırsız hırsı olanların yeni zirvelere ulaşmasına izin vermek istiyorum”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/ai-squared-raises-6m-to-help-companies-integrate-ai-into-existing-applications/

Yorum yapın