AI platformu Continual, 14,5 milyon ABD Doları A Serisini artırdı ve beta sürümünden çıktı – Teknolojik Haberler


SürekliModern bir veri yığını üzerinde operasyonel yapay zekayı basitleştirmeye odaklanan bir girişim olan , bugün Innovation Endeavours liderliğindeki 14,5 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu artırdığını duyurdu. Ayrıca şirket bugün bulut platformunun genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yapay zeka çabalarını envanter tahminleri, risk azaltma ve tedarik zinciri lojistiği gibi şeyler için tahmine dayalı modellere odaklayan şirket, daha önce geçen Aralık ayında açıkladığı 4 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu artırmıştı. Bu yeni turdaki diğer yatırımcılar arasında Amplify Partners, Illuminate Ventures, Inspired Capital, Data Community Fund, Activation, New Normal, GTMfund ile melekler Tomer Shiran (Dremio’nun kurucusu) ve Tristan Handy (dbt Labs’ın kurucusu) yer alıyor.

Kuruluşlar artık çok büyük miktarda veriye sahipler, ancak genellikle Snowflake veya AWS Redshift gibi bir veri ambarında bulunan bu bilgileri alıp tahmine dayalı modellere dönüştürmek onlar için zor. Continual’ın arkasındaki fikir, tekerleği yeniden icat etmek zorunda kalmadan bunu yapmalarına izin vermektir. Hizmet, düşük kodlu/kodsuz bir araç değildir, ancak veri ekiplerinin halihazırda sahip oldukları becerilerden (SQL ve dbt gibi) yararlanarak AI modellerini hızlı bir şekilde oluşturmasına olanak tanıdığından, özelliklerini erişilebilir hale getirmeye önem verir. onları üretime.

İleriye baktığımızda, Continual bazı daha gelişmiş özellikler de ekleyecektir. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Tristan Zajonc, “Gelişmiş kullanıcıları daha iyi desteklemek için, Continual’ın otomatik makine öğrenimi motorunu özel modellerle genişletmek ve ardından bu yeni yetenekleri kuruluşlarındaki tüm kullanıcılara sunmak için makine öğrenimi mühendislerine destek ekliyoruz” dedi. . “Sonuçta Continual’ın hem dahili hem de harici olarak geliştirilen bir AI yetenekleri ekosistemi tarafından desteklendiğini görüyoruz.”

Bu gelişmiş özelliklerden biri, Continual’ın MLOps hizmetini, şimdi önizlemede kullanılabilen özel yeteneklerle genişletme yeteneğidir. Ancak şirket aynı zamanda bu daha gelişmiş özelliklerden birkaçına daha sahip. Continual, örneğin makine öğrenimi iş akışını basitleştirmek için yeni otomatikleştirilmiş özellik mühendisliği yeteneklerini başlatmayı da planlıyor. Ve bu yılın ilerleyen saatlerinde şirket, müşterilerinin istediği bir şey olan gerçek zamanlı özellik ve model sunumu için destek sunmayı planlıyor.

Zajonc, yalnızca son üç ayda şirketin aktif kullanıcı ve devreye alınan modellerin sayısını ve ayrıca rezerve edilen yıllık yinelenen gelirini ikiye katlamayı başardığını kaydetti. Bunlar açıkçası VC’lerin kulaklarını diken diken eden rakamlar, bu yüzden Continual’ın tohum finansmanından bu kadar kısa süre sonra bu yeni turu yükseltmesi şaşırtıcı değil.

Innovation Endeavors Ortağı Harpinder (Harpi) Singh, “Son birkaç yılda tahmine dayalı analitik ve yapay zekanın günümüzün önde gelen kuruluşlarının can damarı haline geldiğini gördük. “Ancak çoğu şirket, AI’yı kuruluşlarına geniş çapta yaymak için hala mücadele ediyor. Continual’ın doğrudan bir kuruluşun mevcut bulut veri platformları üzerine inşa etme ve yalnızca makine öğrenimi mühendislerini değil tüm kullanıcı türlerini güçlendirme yaklaşımının, her kuruluş için yapay zekanın potansiyelini ortaya çıkarmak için doğru reçete olduğuna inanıyoruz.”

Şimdi plan, tüm bu yeni müşterileri desteklemek ve bu yeni gelişmiş özellikleri oluşturmak için 2022’nin sonuna kadar ekibi ikiye katlamak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/ai-platform-continual-raises-14-5m-series-a-and-comes-out-of-beta/

Yorum yapın