Aerotime, çalışan takvimlerini sürekli olarak optimize etmeyi hedefliyor – Teknolojik Haberler


Odaklanmış, dikkati dağılmayan iş için zaman ayırmak, yalnızca giderek artan bir bildirim barajıyla karşı karşıya kalan çalışanlar için değil, genel anlamda ekipler ve şirketler için de zorlu bir iştir. Bir kaynak Yalnızca üretkenlik kayıpları daha uzun bir iş gününe neden olduğu için değil, aynı zamanda katılım eksikliğine yol açabileceği için “kayıp” işin maliyetini yılda 650 milyon ABD Doları olarak sabitliyor. Binaen Asana’nın Ekim 2021 iş endeksine göre, insanlar yinelenen görevler ve durum güncellemelerini beklemek de dahil olmak üzere yoğun işlerle haftada beş saatten fazla zaman harcıyor.

Daha fazla üretkenlik arayışı, tümü geleneksel liste ve takvim yaklaşımına üstün bir alternatif sunduğunu iddia eden tüm bir startup endüstrisini körüklüyor. Rutin, görevleri notlarla ve bir günlük planlayıcıyla birleştirir. Amie, ekip odaklı yapılacaklar özellikleriyle geleneksel takvim formülüne yeni bir soluk getiriyor. Başka bir zamanlama uygulaması olan Rise, çalışma haftasını otomatik olarak yapılandırmaya yardımcı olmak için bir motor kullanır.

Ancak Piyush Narwani, görev organize eden girişiminin, hava zamanı, doymuş pazardan geçme potansiyeline sahiptir. AY Combinator alum, Aerotime, optimum toplantı süresini önermek için bir algoritmadan yararlanarak toplantıları otomatik olarak bir araya toplar.

“Aerotime, kötü planlanmış toplantılarla geçiş yaparak ve haftayı önceden planlamayarak, kitlesel bağlamda çok fazla zaman kaybettiğimizi fark ettiğim bir farkla başladı… Bir şirketteki ‘toplantı yükü’ kültüre çok bağlıdır ve Optimizasyonları karşılamayı çözen bir ürün, yalnızca mühendislik planlamasından değil, aynı zamanda bir şirketten diğerine çılgınca farklılık gösteren kültürel beklentileri yönetmekten de düşünmeli.” Narwani, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​​​söyledi. “Paul Graham’ın yapımcı-yönetici tezi Seneca’nın felsefeleri ve James Clear’ın ‘Atomic Habits’ kitabı sayesinde… iyi bir mühendislik ve tasarımın, kullanıcının iş akışlarında neredeyse hiçbir değişiklik yapmadan bu sorunu nasıl çözebileceğini anladık.”

hava zamanı

Resim Kredisi: hava zamanı

Hem Google Takvim hem de Microsoft Outlook, toplantı zamanlarının yanı sıra “odaklanma zamanları” veya daha yoğun çalışma için gün dışındaki parçaları otomatik olarak önerebilir. Ancak Narwani ve Aerotime’ın diğer kurucu ortağı Dhruv Goel, Aerotime’ın reddedilen toplantılar için otomatik yanıtlar, gündem önerileri ve toplantıları bir kullanıcı adına taşıma yeteneği ile birkaç adım daha ileri gittiğini iddia ediyor.

Narwani, Amazon Web Services’de kıdemli bir yazılım geliştirme mühendisi olarak birkaç yıl geçirdi. Goel, LinkedIn’de eski bir kıdemli ürün yöneticisidir.

Narwani, “Aerotime iki şekilde benzersizdir” dedi. “Birincisi, bir takım için çözüyor. Bir ekibin mühendisler ve tasarımcılar gibi bir dizi yaratıcısı vardır; bir yönetici; ve bir ila iki fonksiyonel yönetici. Bir grup kullanıcı için harika iş akışları oluşturan, ancak bir başkası için ara veren bir ürün bu ayarda çalışmayacaktır. İkincisi, Aerotime… takvimde kesintisiz yer açar, önemli görevlere acil görevlere göre öncelik verir ve eldeki göreve kendini adamıştır.”

Temel bilgilerin ötesinde, Slack ile entegre olan Aerotime, daha iyi bir günlük toplantı yapısı önermek için mevcut toplantıları denetler ve bir masaüstüne yerleştirilebilecek zamanlama görevleri için kısayollar sunar. Narwani’ye göre, yaklaşan özellikler “gerçekçi beklentiler belirlemek” ve “her hafta disiplini geliştirmek” için analitik ve hedeflere odaklanacak.

“Herkes toplantıları bir araya toplamak istiyor, ancak bunun nüansları var – sabah saatlerinde olduğu gibi, çoğu insan toplantı yapmaktan hoşlanmaz veya arka arkaya aramalardan sonra, yeniden şarj etmek için bir ara zamana ihtiyacımız var, bu da insanlar için farklı ol,” dedi Narwani. “Aerotime, öneri aracımızda bu parametreleri daha iyi ele almak için yavaş yavaş gelişiyor. Aerotime ayrıca maksimum görev yaratma/başarı oranını da takip ediyor ve bunun için ‘geçmiş görev tamamlama’ davranışı gibi birkaç faktöre dayalı olarak görevleri yerleştirmek için en iyi zamanları önermeye çalışıyoruz.”

hava zamanı

Resim Kredisi: hava zamanı

Özel betası sırasında Aerotime, NextDoor ve Swiggy gibi şirketler de dahil olmak üzere 70 ekibi çekmeyi başardı. Satış konuşması, şüphesiz, kanıtların ışığında daha kolay hale getirildi: verimlilik keskin bir şekilde düşüyor çalışma saatleri sırasında arttırmakhale geldikçe bile daha az net teknolojinin üretkenliği artırıp artırmadığı.

Aerotime için, yakın vadeli odak, platformun genel kullanılabilirliğe geçişindeki tüm sapmaları ortadan kaldırmaktır. Girişim bugüne kadar Sequoia Capital India, Nexus Venture Partners, SOMA Capital ve birkaç melek yatırımcıdan 2 milyon dolar topladı.

Narwani, “Salgın uzaktan çalışmaya yol açtı ve Slack ping’leri ve toplantıları arttıkça geliştirici üretkenliği daha da etkilendi.” Dedi. “Bu, daha fazla hizalama çalışmasına ve daha fazla bağlam anahtarına ve derin çalışma için daha az zamana ve kodun gönderilmesi için gerçek zamana yol açtı. Teknolojide daha geniş bir yavaşlama ile işe alım yavaşlar. Bununla, çalışan verimliliği, izlenmesi ve iyileştirilmesi gereken son derece önemli bir ölçüm haline gelir. Aerotime’ın daha iyi önceliklendirme ve daha iyi zamanlama yoluyla zamandan tasarruf etme konusundaki temel önermesi buna çok fazla değer katıyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/aerotime-aims-to-continuously-optimize-workers-calendars/

Yorum yapın