Adobe ve Salesforce, müşteri deneyimi araçlarının ince ayarını nasıl yapıyor • Teknolojik Haberler


Figma edinme ve Genie farklı açılardan saldırı sorunu başlatıyor

büyük bir şeydi Pazarlama aracı alanındaki iki büyük oyuncunun, fikri bir sonraki seviyeye taşımak için hamle yapmasıyla, müşteri deneyimi pazarı için bir hafta. Birlikte alınan bir çift hamle, uzun bir hırs döneminden sonra müşteri deneyimini gerçeğe daha da yaklaştırabilir.

“Müşteri deneyimi” biraz belirsiz bir kavramdır. Buradaki fikir, müşterilerinizin yüz yüze veya çevrimiçi olarak sizinle her etkileşim kurduklarında kendilerini iyi hissetmelerini istemenizdir. Bunun ne zaman işe yaramadığını kesinlikle bilirsiniz, ancak yüz yüze bir gülümsemeden veya çevrimiçi başarılı bir sonuçtan daha incelikli olabilir. Sorunların önüne geçmek için ekstra adım atmak veya sürtünmeyi azaltmak için zarif bir şekilde bir ürün tasarlamakla ilgilidir.

Bugünlerde müşteriler hakkında sahip olduğumuz tüm verilerle birlikte, şirketlerin olumlu deneyimler üretmede daha iyi durumda olması gerekiyor gibi görünüyor. Aslında o kadar çok kaynaktan o kadar çok veri var ki, Adobe ve Salesforce gibi şirketler, bilgiye dayalı optimum müşteri deneyimleri sunmak amacıyla tüm bu verileri tek bir yere çekmek için müşteri veri platformları (veya kısaca CDP’ler) oluşturdu. müşteriler hakkında topladığınız.

Bu verileri toplamaya ve kullanmaya dahil olan en büyük şirketlerden ikisi Salesforce ve Adobe’dir. Adobe’nin bir CRM’si olmasa da, kesinlikle pazarlama araçlarına sahiptir ve 20 milyar dolarlık Figma satın alımının tamamı, sonuçta daha iyi bir müşteri deneyimine yol açması gereken harika ürünler tasarlamakla ilgiliydi.

Aynı zamanda, bu hafta Salesforce’un San Francisco’daki yıllık müşteri konferansı olan Dreamforce’da CRM devi, Genie adlı bir platformda veri entegrasyonuna yönelik yeni bir yaklaşımı duyurdu. Araç platformunun kendisi ve Snowflake ve Amazon gibi harici ortaklarla birlikte çalışırken nihai hedef, ihtiyaç duyulduğu anda mümkün olan en iyi müşteri deneyimlerini oluşturmak için çok büyük miktarda müşteri verisini kullanmaktır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/how-adobe-and-salesforce-are-fine-tuning-customer-experience-tools/

Yorum yapın