Adam 10 ay boyunca nehirde kaybolan iPhone’u kurtardıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

İngiltere’de bir adam, bir nehrin dibinde 10 ay geçirdikten sonra iPhone’uyla yeniden bir araya geldi – ve geri aldığında hala çalışıyordu.

Owain Davies, iPhone’u Ağustos 2021’de Gloucestershire, Cinderford yakınlarındaki Wye Nehri’ne düşürdü. BBC rapor edildi. O sırada, Davies bir bekarlığa veda partisi sırasında kano yapıyordu.

Ancak hikaye burada bitmiyor. Haziran ayının başlarında, Gloucestershire, Drybook’tan Miguel Pacheco, nehirde kano yaparken cihazı buldu. Onu eve götürdü, kuruttu ve sahibini bulmak için internette fotoğraflarını yayınladı.

Pacheco, iPhone’un “su dolu” olduğu için çabaların “bir işe yaramadığını” düşündüğünü söyledi. Bununla birlikte, duygusal veri görüntüleri içerebileceğini bildiği için yine de kurudu.

“Biliyorum, telefonumu kaybedersem, çocuklarımın bir sürü fotoğrafı var, onu geri isteyeceğimi biliyorum” dedi.

Adam, kurutmak için bir havalandırma dolabına yerleştirmeden önce cihazı bir hava kompresörü ile kuruladı. Ertesi sabah şarj cihazına koyduğunda, arka planda bir erkek ve kadının resminin yanı sıra cihazın suya düştüğü 13 Ağustos tarihi görülüyordu.

Pacheco, “Buna inanamadım” dedi.

Pacheco, Facebook’ta 4.000’den fazla kez paylaşılan görüntüler yayınladı. Sonunda, Davies’in arkadaşları ve nişanlısı Fiona Gardner görüntüleri tanıdı ve onunla temasa geçti. Sonunda çalışır vaziyette iade edildi.

Davies de açıkladı BBC cihazın nehre nasıl düştüğü.

“İki kişilik bir kanodaydım ve ortağım muhtemelen ayağa kalkmamalıydı ve düştüğümüzü söylemeye gerek yok” dedi. “Telefon arka cebimdeydi ve suya girer girmez telefonun kaybolduğunu fark ettim.”

Ayrıca Pacheco’yu cihazı kurtarmak için gösterdiği çabadan dolayı övdü. “Doğal tepkim onu ​​en yakın bara teslim etmek olurdu. Onu kurutmak ve sökmek için hava kompresörümü kullanmak olmazdı” dedi.

Daha yeni iPhone modelleri IP68 suya dayanıklı olarak derecelendirilmiştir, yani 1,5 metreye kadar tatlı suya 30 dakikaya kadar dayanıklıdır.

Bununla birlikte, bunun çok ötesinde su altında kalan birçok iPhone hesabı var.

Mart 2021’de bir iPhone 11, Kanada’da bir gölün dibinde altı ay geçirdi ve nispeten hasarsız çıktı. O yılın Ağustos ayında, bir rapora göre, bir yıl su altında kaldıktan sonra başka bir iPhone sahibiyle tekrar bir araya geldi.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/23/man-recovers-iphone-lost-at-the-bottom-of-a-river-for-10-months?utm_medium=rss

Yorum yapın