Activision, Kendi İncelemesine Göre ‘Yaygın Bir Taciz Olmadığını’ Bildirdi


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

(Fotoğraf: Tofuprod/Wikimedia Commons)
Herkes rahat bir nefes alsın: Activision Blizzard, kendi incelemesine göre kendisini “yaygın tacizden” kurtulmuş buldu.

Geliştirici, bariz bir cinsel taciz ve cinsiyetçilik kültürünü barındırdığı için geçen yıl boyunca yoğun bir inceleme altındaydı. California Adil İstihdam ve Konut Departmanı bir dava açtı. dava Geçen Temmuz ayında Activision’a karşı, şirketin yaygın bir “kardeş çocuğu” davranışında suç ortağı olduğunu ve bu nedenle devletin medeni haklarını ve eşit ücret yasalarını ihlal ettiğini söyleyerek. Activision yöneticisi Fran Townsend, davaya ilişkin sorumluluğu saptıran şirket çapında bir e-postayla hemen yanıt verdi. Bu, 2.000’den fazla çalışanı şirketin “tiksindirici ve aşağılayıcı” yanıtına karşı bir dilekçe imzalamaya sevk etti.

O zamandan beri yöneticiler, şirketi çalışmak için daha güvenli ve daha adil bir yer haline getirmek için gevşek sözler verdiler. CEO Bobby Kotick, davanın başlamasından kısa bir süre sonra, şirketin politikalarının bağımsız bir incelemesini yapmak için üçüncü taraf bir hukuk firması tutacağını söyledi. Uygulamada, bu pek iyi gitmedi: Kotick, sendika bozanlarla çalışmayı seçti firma WilmerHale, çalışanların geri tepmesine neden oldu. (İncelemenin bundan sonra gerçekleşip gerçekleşmediği belli değil.) Şimdi Activision kendi incelemesini yürütmeye karar verdi…kendisi. Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şirket kendisine açık bir sağlık raporu yayınladı.

(Fotoğraf: Alexander Cifuentes/Unsplash)

“Geçtiğimiz birkaç ayda, şirketimiz hakkında bireysel ve kolektif, deneyimsel ve veriye dayalı pek çok gerçek olduğunu fark ettik ve bazen bunları uzlaştırmak zor olabilir… Gerçekten de, birinin kendini değersiz hissetmesinin tek bir örneği Activision Blizzard’da çok fazla”, yeni bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyalama okur. “Cinsiyet tacizinin bazı kanıtlanmış örnekleri” olmakla birlikte Activision, “üst düzey liderliğin veya Kurul’un toplumsal cinsiyet tacizinin farkında olduğuna ve buna müsamaha gösterdiğine veya taciz, ayrımcılık veya misillemeyle ilgili sistematik bir sorun olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadı.” Dosyalama ayrıca, çalışan iddialarının aksine, “Yönetim Kurulu ve dış danışmanları, Activision Blizzard üst düzey yöneticilerinin meydana gelen ve rapor edilen toplumsal cinsiyet tacizlerini kasıtlı olarak görmezden geldiğini veya küçümsemeye çalıştıklarını gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını belirledi. ”

İç inceleme yapıldı ile gözden geçirilen organizasyon en iyi şekilde bir tuz tanesi ile alınır. (Örneğin, devlet kurumları ve kolluk kuvvetleri, kendilerini gözden geçirdikten sonra düzenli olarak iç çatışmadan kurtulurlar.) İnsan, böyle bir incelemenin üçüncü bir şahıs tarafından yapılmış olsaydı bulgularının ne olacağını merak ediyor.

Activision, kredisine göre, şirket çapında yeni bir sıfır toleranslı taciz politikası uyguladığını söyledi. Ayrıca taciz ve ayrımcılıkla mücadele eğitim kaynaklarına yaptığı yatırımı üç katına çıkardığı ve Etik ve Uyum ekibini genişlettiği iddia ediliyor. Ancak şirketin parlak yeni politikasını gerçekten uygulayıp uygulamadığı ve genişletilmiş kaynaklarını kullanıp kullanmadığı zamanla ortaya çıkacak.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/gaming/337278-activision-reports-no-widespread-harassment-according-to-its-own-review

Yorum yapın