Activision Blizzard hissedarları kamu tacizi raporu için oy kullandıMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Activision Blizzard hissedarları, New York Eyalet Denetçisi Thomas DiNapoli’nin Salı günü düzenlenen yıllık bir toplantıda şirketin işyerinde ayrımcılık ve tacizi durdurma çabalarını kamuoyuna açıklamasını talep eden bir teklifi onayladı. DiNapoli’nin ilk olarak Şubat ayında gündeme getirilen önerisi, Activision Blizzard’ın tazminat verileri, şirketin toplam cinsel taciz uzlaşması sayısı, taciz ve taciz şikayetlerini daha hızlı çözme konusundaki ilerlemesi ve toplam bekleyen şikayetler dahil olmak üzere bilgileri paylaşmasını istedi.

Hissedarların büyük çoğunluğu, aralarında zor durumdaki CEO Bobby Kotick’in yanı sıra uzun süredir üye olan Brian Kelly ve Robert Morgado da dahil olmak üzere, yöneticilerin yeniden seçilmesine karşı çıkan azınlık hissedarlarına rağmen, yönetim kuruluna 10 yöneticinin seçilmesini onayladı. Hissedarlar ayrıca yüzde 88 evet oyu ile şirketin yönetici tazminat paketlerini onaylamak için oy kullandı.

Microsoft, Activision Blizzard sendikalaşmasına saygı göstermek için anlaşma imzaladı

Eyalet denetçisi DiNapoli, Washington Post’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hissedarların çoğunluk oyu yüksek sesle konuştu. Activision Blizzard’ın yatırımcı güvenini yeniden kazanması ve işyerinde taciz ve ayrımcılığı nasıl ele aldığı konusunda şeffaflığı artırması gerekiyor. Endişelerimizle ilgili şirketten hızlı bir adım atmasını bekliyoruz. ”

Geçen Perşembe, video oyun şirketi bir güncelleme yayınladı Bir iç soruşturmanın ardından, “Activision Blizzard üst düzey yöneticilerinin meydana gelen ve rapor edilen toplumsal cinsiyet tacizlerini kasıtlı olarak görmezden geldiklerini veya küçümsemeye çalıştıklarını gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını” söyledi. Ayrıca, müfettişlerin üst düzey bir yöneticinin veya çalışanın yönetim kurulundan bilgi gizlediğine dair herhangi bir kanıt bulamadıkları da belirtildi. Rapor, “bazı kanıtlanmış toplumsal cinsiyet tacizi vakaları” olduğunu doğruladı, ancak üst düzey liderliği ve yönetim kurulunu bu olaylarla ilişkilendirmekten temizledi.

Çalışanların örgütlenmesi tarafından desteklenen bir talep olan yönetim kuruluna bir çalışan temsilcisi tayin etme önerisi, lehte oyların yalnızca yüzde 5’i ile reddedildi. Salı günkü hissedarlar toplantısında, Activision’a ait Raven Software’de çalışan bir çalışanın, liderlik dışı yönetim tarafından demokratik olarak oylandıktan sonra yönetim kuruluna atanmasını isteyen bir kayıt çalındı. Çalışan, kurulun çalışanların endişelerinden daha fazla haberdar olmasına yardımcı olmasını istedi. Hissedarlar, yüzde 96 evet oyu ile Activision’ın muhasebe firması olarak PricewaterhouseCoopers’ı işe almayı onayladı. PricewaterhouseCoopers hemen bir yorum talebi göndermedi.

Pay sahipleri soru sormadı ve toplantı yaklaşık 20 dakika sonra sona erdi.

‘Scorched Earth’ ve büyük kazançlar: Güç durumdaki oyun devi Bobby Kotick rakiplerinden nasıl daha uzun süre dayanabiliyor?

Oyunlar konusunda öğretim görevlisi olan Joost van Dreunen, “Bu oylama sonuçlarından bana göre, hissedarların NYS denetçisi ile işbirliği dışında operasyonel yapıda herhangi bir anlamlı değişiklik yapma gereği duymadıkları açıktır” dedi. New York Üniversitesi Stern İşletme Okulu. “Yönetim kurulunda bir çalışan temsilcisine izin vermenin tamamen reddedilmesi, onların gerçek değişime hazır olmadıklarının bir sinyalini veriyor. Çözmek için tek şans [Activision’s] Endemik sorunlar, Microsoft’un satın alma sonrası oyun kitabını üstlendiğinde ortaya çıkacaktır. Zirveden liderlik için kaçırılmış bir fırsat.”

13 Haziran’da, düzenleyici onay bekleyen bir anlaşmayla Activision Blizzard’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın alan Microsoft, video oyunu çalışanlarının örgütlenmesine yardımcı olan Amerika İletişim İşçileri sendikası ile bir işçi tarafsızlığı anlaşması yaptığını duyurdu. Activision Blizzard Cuma günü, bir grup Raven Software kalite güvence testçisi ile pazarlık görüşmelerine başladığını duyurdu. Bu testçiler, CWA tarafından desteklenen Game Workers Alliance adlı sendikalarının tanınmasını talep etmek için aylar harcadılar.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/21/activision-blizzard-shareholder-meeting-vote/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın