Activision Blizzard hissedarları, çalışanlar için yönetim kurulu koltuğunu reddediyor – Teknolojik Haberler


Activision Blizzard sayısız cinsel tacizle karşı karşıya kalırken davalar ve soruşturmalar, çalışan aktivistler, personelin sesini temsil etmek için şirket yönetim kurulunda yer almak için yürüdüler. Raven Software QA test uzmanlarının büyük bir ABD oyun şirketindeki ilk sendika seçimini kazanması gibi büyük zaferlere rağmen, hissedarlar organizatörlerin işçilere yönetim kurulunda söz hakkı verme talebini reddetti. Sadece Hissedarların %5’i lehte oy kullandı yönetim kurulu koltuğunu çalışanlara genişletmek.

Aktivist çalışanlar için kötü haber bununla da kalmadı. Kasım ayında bir Wall Street Journal raporu Activision Blizzard’ın üst düzey yöneticilerinin şirketteki tecavüz iddiaları hakkında yönetim kurulunu bilgilendirmediğini ve azınlık bir grup hissedarın yönetim kurulu yöneticileri Brian Kelly ve Robert Morgado’nun 2021’in sonunda emekli olmalarını talep ettiğini tespit etti. olmuştur yönetim kuruluna yeniden seçilditartışmalı CEO Bobby Kotick ile birlikte.

Ancak hissedarlar, New York Eyalet Denetçisi Thomas DiNapoli’nin, oyun devinin çalışan tazminatı, toplam cinsel taciz uzlaşması sayısı, toplam bekleyen şikayetler ve şirket kültürünü iyileştirme konusundaki genel ilerleme hakkında bilgi paylaşmasını gerektirecek bir teklifi onayladı.

Bu teklif, Activision Blizzard’ı bir dereceye kadar sorumlu olmaya zorlayabilir. Ama bu aynı zamanda bir şirket yönetim kurulu kendini araştırdı ve yanlış bir şey yapmadığını buldu, “cinsiyet tacizinin bazı kanıtlanmış örnekleri” dışında. Ve yine de, raporların toksik davranışdenendi sendika bozma ve Activision Blizzard’daki çalışan huzursuzluğu çok yaygın.

Bu hafta bir Apple Store’da sendikalaşmak gibi, daha fazla teknoloji çalışanı sendikal örgütlenmede tarihi ilklere ulaştıkça, Raven Software QA test uzmanlarının önderlik ettiği hareket Activision Blizzard’da devam edebilir. Activision Blizzard’ın olası alıcısı Microsoft, işçi tarafsızlığı sözleşmesi Geçen hafta, Raven Software işçilerinin sendikalaşmasına yardımcı olan Amerika İletişim İşçileri ile. Bu anlaşmaya göre Microsoft, çalışanların sendikalaşmasını aktif olarak engellemeye çalışmayacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/activision-blizzard-shareholders-reject-board-seat-for-employees/

Yorum yapın