Acil DNS İhtiyaçları İçin Pasta Durdurma


Reklam engelleyiciler ve reklam oluşturucular arasındaki silahlanma yarışı artmaya devam ederken, İnternet reklamlarına karşı savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Modern bir İnternet deneyimini uzaktan da olsa lezzetli hale getirmek için pek çok kişi, reklamların ağa gelmesini tamamen durdurmak için DNS düzeyinde filtrelere yöneliyor. Mevcut kara listeler bazen kullanıcıya ulaşması gereken bir şeyi filtrelediğinden, bu çözümün tali zararı da yok değildir. Bu acil durumlar için, [Kristopher] Pie Stop’u yarattı, Pi-Hole’unda geçici bir geçiş sağlamak için fiziksel bir düğme.

Süre [Kristopher] bir sorunu fark etme ve bu olaylardan herhangi biri için uygun beyaz listeyi oluşturma yeteneğine sahipse, hanesindeki diğer kişiler bu görevi basit bulmazlar. Sorunları çözmek için etrafta olmadığında, DNS filtrelemeyi geçici olarak durdurmak ve tüm trafiğin ağ üzerinden geçmesine izin vermek için herhangi biri bu acil durdurma düğmesine basabilir. Yalnızca iki GPIO pimi olan daha küçük bir ESP8266 kartı olan ESP-01S’ye dayanmaktadır. Basıldığında, reklam engellemeyi devre dışı bırakmak için Pi-Hole’a özel bir komut gönderir. Kasanın içindeki bir pil, ihtiyaç duyabilecek herkesin yakınında herhangi bir yere rahatça yerleştirilmesini sağlar.

Bu düğme konuşlandırıldığında, en agresif DNS düzeyindeki reklam engellemede bile ağ sorunları etkili bir şekilde önlenebilir. Bunlardan birini kendi ağınızda konuşlandırmayı düşünmediyseniz, ne kadar güçlü olduklarını görmeden yaşamak zor. Spam yakalayan buna bir göz atın.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/11/24/pie-stop-for-emergency-dns-needs/

Yorum yapın