ABD’li risk sermayedarlarının hiç bu kadar fazla nakit parası olmamıştı – Teknolojik Haberler


Düşünebilirsin Girişim dünyasındaki girişim kapitalistlerinin fon sıkıntısı çektiğine dair gevezelik göz önüne alındığında – sonuçta, genç teknoloji şirketlerinin kendilerini aşamalar arasında mahsur bulduklarını, önceki destekçilere göre daha küçük sermaye havuzları olan yatırımcıları vurduğunu ve varlıklarını korumak için öz sermaye kitle fonlamasına yöneldiğini duyuyoruz. nakit dengeleri sağlıklı.

Ve henüz yeni veri PitchBook ve National Venture Capital Association, ABD risk sermayesi yatırımının hızının yavaşlarken – daha çok burada küresel perspektifte – Amerikan risk sermayesi kapitalistlerinin her zamankinden daha fazla yatırım yapılabilir sermayenin (kuru toz) üzerinde oturduğunu gösteriyor.

Dahası, girişim yatırımcılarının fon toplama hızı tarihsel normlara kıyasla yüksektir, yani özel piyasa yatırımcıları, portföy şirketleri kendilerini çok farklı bir durumda bulsalar bile, toplu olarak yükseltmek için mücadele etmezler.

Bu sabah aklımızda dönüp duran soru şu: Niye VC’ler tarafından yatırım yapmak için bu kadar çok sermaye artırıldığında girişim yatırımları yavaşlıyor mu?


Borsa, girişimleri, pazarları ve parayı araştırır.

Her sabah Teknolojik Haberler+’da okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.
Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/us-venture-capitalists-have-never-had-so-much-spare-cash/

Yorum yapın