ABD’li perakendecilerin çoğu için kripto ödemelerini bir öncelik olarak kabul etmek: Deloitte


bu anket Dört Büyük muhasebe firmasından biri tarafından, ABD’li tüccarların %85’inden fazlasının kripto para ödemelerinin etkinleştirilmesine öncelik verdiği, yaklaşık %83’ünün ise aynı şeyi sabit paralar için yaptığı tespit edildi.

İlgili makaleye bakın: AMC rakibi Regal, sinemaseverler için kripto ödemelerini mümkün kılıyor

Hızlı gerçekler

  • Anket, tüccarların %87’sinin kripto ödemelerini kabul etmenin piyasada rekabet avantajı sağlayabileceğine inandığını buldu.
  • Halihazırda kripto para birimlerini kabul eden ABD’li tüccarların yaklaşık %93’ü, tüketicilerdeki artıştan marka algısındaki iyileşmeye kadar işleri üzerinde olumlu bir etki bildirdi.
  • Perakendecilerin %26’sı zaten kripto para birimlerini entegre ettiklerini söylerken, %39’u önümüzdeki 12 ay içinde bunu yapmayı planladıklarını söyledi.
  • Çoğu perakendeci, ödemeler için dijital para birimlerini kullanmaya yönelik ilgide önemli bir artış bekliyor ve %75’i önümüzdeki 24 ay içinde kripto ve sabit para ödemelerini etkinleştirmeyi hedefliyor.
  • Ödeme platformlarının müşteri güvenliği (%43), gelişen düzenleyici ortam (%37) ve kripto piyasası istikrarsızlığı (%36), kripto ödemelerini etkinleştirmenin ana zorlukları olarak görülüyor.

İlgili makaleye bakın: Mastercard, kripto ödemeleri sunmak için Bakkt ile ortak olduKaynak : https://forkast.news/headlines/crypto-payments-priority-for-us-retailers/

Yorum yapın