ABD’li milletvekilleri, evrensel bir ücretlendirme standardını zorunlu kılmak için AB’yi takip etmek istiyor


Az önce ne oldu? Bir grup demokratik senatör, ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo’ya, hükümetin ülkede ortak bir ücretlendirme standardı eksikliğini gidermek için ek adımlar atmasını talep eden bir mektup yazdı.

Geçen hafta, Avrupa Birliği’ndeki milletvekilleri, bölgede satılan elektronik cihazların 2024 sonbaharına kadar şarj için standart bir USB-C bağlantı noktası kullanmasını gerektiren bir yasa çıkardı. Bazı ABD liderleri bu konuda AB’nin ayak izlerini takip etmek istiyor.

Senatörler, endüstrinin tek tip bir ücretlendirme standardı benimsememesinin tüketiciler için maliyetli olduğunu ve aşırı e-atık ve çevresel hasara yol açtığını savunuyorlar. Bir alıntıya göre bildiri Küresel e-Atık Monitöründen insanlar 2019’da 53,6 milyon mt e-atık üretti ve yalnızca yüzde 17,4’ü uygun şekilde toplandı ve geri dönüştürüldü.

bu mektup Senatörler Elizabeth Warren, Edward J. Markey ve Bernard Sanders tarafından imzalandı.

Mobil cihazlar için tek tip bir ücretlendirme standardının oluşturulması ve uygulanması lehinde ve aleyhinde tartışmalar yapılabilir.

Böyle bir yetki, gerçekten de e-atıkları azaltacak ve yeni şarj cihazları satın almak zorunda kalmayarak tüketicilerin paradan tasarruf etmesini sağlayacaktır. Şarj cihazları evden uzakta da kolayca bulunabileceğinden, yanınızda kendi pilinizi veya taşınabilir bir pil bankasını getirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Öte yandan, teknoloji şirketleri bu tür kısıtlamaların yeniliği boğacağını ve hızlı şarj cihazlarının ilerlemesini yavaşlatacağını iddia edebilir.

Düşüncelerin neler? ABD, mobil cihazlar için evrensel bir şarj standardı benimsemeli mi? Öyleyse, USB-C mi yoksa tamamen başka bir şey mi olmalı?

Resim kredisi: Ekran Gönderisi, Markus WinklerKaynak : https://www.techspot.com/news/94987-us-lawmakers-want-follow-eu-mandating-universal-charging.html

Yorum yapın