ABD’de merkezi olmayan bir ekip için hangi göçmenlik seçenekleri en iyisidir? – Teknolojik Haberler


İşte başka bir baskı Teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden koşmasına olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında olun, ister bir kurucu olun ya da Silikon Vadisi’nde iş arıyor olun, sorularını cevapla sonraki sütunumda.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Dear Sophie” sütunlarına erişim kazanır; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

20 milyon dolarlık bir A Serisi topladık ve ürünümüzü tamamen geliştirmek için daha fazla mühendis tutmamız gerekiyor.

Ayrıca, denizaşırı PEO müteahhitlerimizi daha yerel ve zaman diliminde bize katılmaları için Amerika’ya getirmek istiyoruz.

Merkeziyetsiz olmaktan heyecan duyuyoruz – hangi göçmenlik seçenekleri bizim için en iyisi?

— Neşeli Girişimci

Sevgili Mutlu,

En son finansman dönüm noktanız için tebrikler! Finansmanınız uygun bir zamanda geliyor: Pek çok teknoloji şirketinde son zamanlarda yaşanan işten çıkarmalar ve işe alımların dondurulması, en iyi küresel mühendislik yeteneklerini yakalamanız için harika bir fırsat sunuyor. Ayrıca, bu “ortamda” bile büyüdüğünüze şaşırmadım – haberlerin çoğuna rağmen bunun çokça olduğunu görüyoruz!

Birkaç öneri

Sorunuza geçmeden önce birkaç öneride bulunmama izin verin: Hem bir şirket avukatına hem de bir göçmenlik avukatına danışın.

Bir şirket avukatı, şirketinizde zaten yoksa, dağıtılmış bir çalışma politikası oluşturmanıza yardımcı olabilir. Şirket, istihdam ve mahremiyet yasaları her eyalette farklılık gösterir, bu nedenle dağıtılmış iş gücünüzü genişletmek istediğinize göre, şirketinizin her eyalette neler yapabileceğini ve yapamayacağını bilmelisiniz. Özellikle PEO’yu sadece yurtdışındaki kişiler için kullanıyorsanız, ABD’ye getirmek istediğiniz kişileri PEO’nuzdan (profesyonel işveren kuruluşu) şirketinize aktarıp aktarmayacağınızı da tartışmalısınız. Düşündüğünüz belirli göçmenlik seçenekleri de bunda bir faktör olabilir.

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Göçmenlik avukatınıza danıştığınızda, şu anda küresel PEO’nuzun maaş bordrosunda bulunan ABD’ye getirmek istediğiniz herhangi bir kişi için vize sponsorluğunu ve henüz birlikte çalışmaya başlamadığınız kişiler için seçenekleri tartışmak isteyeceksiniz. onlar zaten Amerika’da veya yurtdışında. PEO’nuzun bu kişilerle yalnızca asgari bir istihdam ilişkisi varsa ve onları işe alıp işten çıkaramıyorsa, PEO muhtemelen ABD’deki birçok vize sponsorluğu süreci için bir işveren olarak nitelendirilemez, ancak bununla çalışmanın yolları vardır.

Ayrıca, aşağıdakileri açıklayan bir göçmenlik politikası oluşturup oluşturmayacağınızı da tartışmalısınız:

  • Şirketiniz yeşil kart için bir kişiye sponsor olduğunda.
  • Şirketinizin işe alma hedeflerine ve zamanlamasına dayalı göçmenlik stratejileri.
  • Durumlarına ve niteliklerine göre belirli bireyler için seçenekler.

Farklı girişimler, bu politikalara sahip olup olmama ve varsa neleri içermeleri gerektiği konusunda farklı yollar seçmeyi tercih ediyor. Teklif verme konusunda her zaman stratejik ve bilinçli olmanızı tavsiye ederim. bir fayda olarak göç Amerika Birleşik Devletleri’nde veya yurtdışında olsunlar, uluslararası yetenekleri işe almak ve elde tutmak. Teklif yeşil Kart bir veya iki yıl sonra sponsorluk muazzam bir avantaj! Bu aynı zamanda şirket kültürünüzü şekillendirmeye yardımcı olur ve çeşitliliğe, dahil etmeye ve ekibinizin refahına değer verdiğinizi gösterir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/10/dear-sophie-which-immigration-options-are-best-for-a-decentralized-team-in-the-us/

Yorum yapın