ABD mahkemesinin Hinman’ın konuşmasının taslağını teslim etme konusundaki SEC itirazını bozmasının ardından XRP fiyatı yükseldi


Perşembe günü bir ABD federal yargıcının, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler gözlemcisinden Ripple Labs Inc. .

İlgili makaleye bakın: SEC dosyaları, XRP davası devam ederken Hinman konuşması hakkında kısa bilgi verdi

Hızlı gerçekler

  • bir perşembe günü sipariş verYargıç Analisa Torres, SEC’in itirazlarını reddederek kurumu önceki emirlere uymaya yönlendirdi.
  • XRP, Hong Kong saatiyle 15:45’te son 24 saatte %12,6 artışla 0,4932 ABD Dolarına yükseldi. CoinMarketCap’ten gelen veriler.
  • Hinman konuşmasıyla ilgili belgeleri saklamak amacıyla SEC, konuşma belgelerinin ajansın politikasından ziyade SEC personelinin kişisel görüşlerini yansıttığı için “kesin” olduğunu savundu.
  • En son sipariş 27 Temmuz’da SEC’den sonra geliyor itiraz edildi Sulh Hakimi Sarah Netburn’ün SEC’i dahili Hinman konuşma taslaklarını ifşa etmeye zorlayan önceki emirlerine.
  • Aralık 2020’de SEC, Ripple’ın ödeme ağına güç sağlayan XRP Ledger’ın yerel tokeni olan XRP’nin satışının 1,38 milyar ABD dolarının üzerinde bir kayıt dışı menkul kıymet teklifi oluşturduğunu iddia ederek Ripple aleyhine bir dava açtı.
  • SEC ayrıca Ripple’ın yönetim kurulu başkanı Chris Larsen ve CEO’su (CEO) Brad Garlinghouse’u, Ripple’ın hareketlerine yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla ortak sanıklar olarak seçti.
  • Hinman’ın konuşma – Bitcoin ve Ethereum’un Ether’inin menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini savunduğu – Ripple, adil uyarı savunmasını güçlendirmeye çalıştığı için SEC ve Ripple arasında önemli bir tartışma noktası olmuştur.

İlgili makaleye bakın: SEC ve Ripple, XRP davasını hızlandırmak için özet karar istiyorKaynak : https://forkast.news/headlines/xrp-price-surges-after-u-s-court-rejects-sec-objection-in-ripple-lawsuit/

Yorum yapın