ABD kolluk kuvvetleri kimlik hırsızlığı pazarını çökertiyor – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Bu güzel 8 Haziran 2022’de Dominic-Madori Davis’in Teknolojik Haberler ekibine katılmasını kutluyoruz. Sitedeki ilk makalesine ve ilk Teknolojik Haberler Plus özelliğine göz atın ve onu Twitter’da takip et! Woohoo, yeni iş arkadaşları!! – hac ve Christine

Teknolojik Haberler İlk 3

  • Salla, aşağı indir: Birkaç ABD kolluk kuvveti, Amerikalıların Sosyal Güvenlik ve kredi kartı numaralarını bozdurduğu bilinen kötü şöhretli bir pazar yeri olan SSNDOB’a ait olduğu söylenen web sitesi alan adlarını ele geçirebildiklerini duyurduktan sonra şişeleri patlatıyor. Bu grup, yaklaşık 24 milyon kişi hakkında bilgi listelemiş ve 19 milyon dolar gelir elde etmişti.
  • Bir uzuvda dışarı çıkmak: Branch erken finansman bulmakta bazı zorluklar yaşamış olabilir, ancak insurtech hisselerinin soğumaya başladığı bir dönemde bile şirket para ağacının uzadığını görüyor. Branch, C Serisi finansmanda 147 milyon dolar topladı. Ağacı o kadar uzun ki, artık bir tek boynuzlu atın altında oynaması için yer var.
  • Yazdırmaya uygun tüm iOS 16 özellikleri: Bu hafta Apple’ın WWDC’sini takip ettiğinizi biliyoruz, ancak birçok yeni özellik var. İvanyeni tüketici teknolojisi muhabirimiz, henüz duymamış olabileceğiniz bazılarını bir araya getirdi.

Startup’lar ve VC

NGL, bir Çarşamba sabahı katı bir anarşinin tadını çıkarmayı severiz ve Tux’ta bu maça devam ediyor. anitaBugün onlarla yaptığı röportaj :şefin öpücüğü: okumaya değer.

  • Satın almadan önce (gerçek parayla) deneyin (sahte verilerle): TestBox, satın almak istediğiniz yazılımı kendi ortamınızda test etmeyi kolaylaştırmayı hedefliyor. Dahası, bunu daha da kolaylaştırmak için sizinkine benzer sentetik verilerle önceden doldurulmuş olarak gelir, Ron açıklıyor ve 10 milyon dolarlık tohum turunu kapsıyor.
  • Om nom ve gerçekten de nom: Christine Eski adıyla Artemys Foods olan SCiFi Foods’un ilk burger ürününü yaratmak için bitki bazlı ve kültürlü et teknolojisini nasıl birleştirdiğini ve misyonunun a16z’den büyük bir risk sermayesi desteği aldığını bildiriyor.
  • Sağlıklı beslenin, gerin ve kuruşlarınıza göz kulak olun: Verimli, 33 milyon dolarlık fon ve sağlıklı finansal alışkanlıkları beslemeyi amaçlayan bir uygulama ile gizlilikten ortaya çıkıyor, Mary Ann raporlar.
  • Beta dışında ve ateşe: Modern bir veri yığını üzerinde operasyonel yapay zekayı basitleştirmeye odaklanan bir girişim olan Continual, bugün 14,5 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu artırdığını duyurdu. Buna ek olarak, şirket bugün bulut platformunun artık genel kullanıma sunulduğunu duyurdu, raporlar Frederic.
  • Sadece lanet verilerimize bakın, şimdiden: Zack ve Rita’nın bildirdiğine göre, bisiklet paylaşım hizmeti Mobike kullanıcıları tarafından yüklenen 120.000’den fazla pasaport, ehliyet ve kimlik belgesinden oluşan devasa bir hazine çevrimiçi bulundu.
  • Yakınlaştır! Genişletmek! Çözünürlük ve netlik cephesinde arzulanan bir şey bırakan eski bir fotoğraf kitaplığında oturan fotoğrafçılar için Picsart, sihire oldukça yakın bir AI geliştirme aracı başlattı. hac raporlar.

Piyasalar düşerken, hükümetin teknoloji harcamaları sabit kalıyor: Yatırımcılar nasıl devreye girebilir?

Amerikan bayrağı önünde kumbara.  teknolojide devlet harcamaları

Resim Kredisi: artpipi (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Hangar’ın kurucu ortakları Josh Mendelsohn ve Mike Ference, bir durgunluk yaklaşırken bile teknolojiye yönelik federal harcamaların sabit kalması bekleniyor ve yatırımcılar ve yeni başlayanlar bu fırsattan yararlanmalı.

“Çoğu ancak bu yaz yasama oturumlarını tamamladıklarında eyaletlerde hareket etmeye başlayacak olan mevcut hükümet harcamaları, şirketlerin on yılda bir (veya daha fazla) yeni arayışlar için finanse edilen bir pazara girme şansı olduğu anlamına geliyor. fikirler.”

Altyapı harcama faturası 4.300’den fazla proje için 110 milyar doları içerdiğinden, “yatırımcılar için bir sonraki yenilik dalgasını desteklemek için inanılmaz bir fırsat.”

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Twitter ve Elon Musk haberleri olmadan günden kurtulacağını düşünmedin, değil mi? Musk’ın hukuk ekibi bu haftanın başlarında spam ve bot hesapları hakkında daha fazla şeffaflık istedi ve şimdi onları alabileceğini gösteren yeni raporlar var. Yine de düzgün bir şekilde düzenlenmiş bir paket olmayacak. Daha çok bir “yangın hortumu” gibi Amanda raporlar. Ayrıca Twitter, yeni bir ürün yoldayken müşterilerinizin bir hatırlatıcı ayarlamasına izin verebilmeniz için yeni bir tüccar teaser özelliğini de kaldırdı.

Özellikleri düşünürken paylaşacak bazı kötü haberlerimiz var: GitHub, Atom’u meraya göndermeye karar verdi. Yazılım geliştirme için metin düzenleyici yıllar içinde gelişmeye başladı – 10 yıldan daha eski – ve GitHub, çabaları diğer araçlara yeniden odaklamak istediğini söylüyor. Buna rağmen, bazı iyi özellik haberlerimiz de var. YouTube TV, surround sesi ek cihazlara genişletiyor — Meta’nın Crayta oyun geliştirme platformu artık arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak oyun oynamanıza olanak sağlayacak.

Bu sırada:

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/us-law-enforcement-agencies-take-down-identity-theft-marketplace/

Yorum yapın