ABD hükümeti NFT’lerin fikri mülkiyet üzerindeki etkisini araştırıyor – Teknolojik Haberler


NFT’ler patladıktan sonra geçen yıl boyunca, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ve ABD Telif Hakkı Ofisi, fırlatma dijital varlıkların fikri mülkiyet hakları üzerindeki etkisini araştırmak için ortak bir çalışma.

Çalışma, Demokrat Partili Vermont Senatörü Patrick Leahy ve Cumhuriyetçi Kuzey Carolina Senatörü Thom Tillis’ten yaklaşık bir ay sonra geldi. ofislere yazdı kısa bir süre içinde üstel büyümeleri göz önüne alındığında NFT’leri araştırmalarını istemek.

“Tillis, durumu gözden geçirmek için öndeydi. [Digital Millennium Copyright Act] BroadPeak Partners’ta dijital varlıklar ve sanal para birimi için düzenleyici teknoloji başkanı ve CEO’su Gordon Allott, Teknolojik Haberler’a söyledi. “Herkes ‘DMCA’d’ım var’ ifadesine oldukça aşinadır.

Senatörlerden gelen mektup, kurumların ilgisini çekti: “Talep edildiği gibi, mektubunuzu aldığımızı teyit etmek ve gerçekten de araştırmayı yürüteceğimizi bildirmek için yazıyoruz.” yazdı. “USPTO ve USCO, sonraki adımlar ve bu konu hakkında paydaşlara en iyi nasıl danışılacağı konusunda ön görüşmeler yaptı.”

Allott, bunun NFT’leri gelecek dönem Kongre gündemine alacak ilk hamle olduğunu söyledi. “Telif hakkı ihlaline ilişkin bahisler NFT’lerle arttı. Birisi telif hakkınızı çalabilir, NFT olarak satabilir ve sonra ortadan kaybolabilir. İnekler eve gelene kadar DMCA yapabilirsiniz ama paranızı alamayacaksınız.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/the-us-government-is-digging-into-nfts-impact-on-intellectual-property/

Yorum yapın