ABD EV kayıtlarının balonlanması, yeni başlayanlar için fırsatları artırıyor – Teknolojik Haberler


Elektrikli araç hacimleri ABD’de yükseliyor – yılın ilk çeyreğinde kayıtlar %60 arttı – ülkenin otomobil pazarı, devam eden parça kıtlığı stokları kısıtladığı için %18 daralırken bile.

Experian’a göre, Ocak ve Mart ayları arasında ABD’li tüketiciler 158.689 EV kaydetti. EV hacimlerinin artması ve otomobil üreticilerinin daha az fosil yakıtlı araç satması ile EV’ler ilk çeyrekte pazarın %4,6’sını ele geçirdi.

Tesla, ilk 10 sıranın dördünü aldı ve markanın Model Y, Model 3 ve Model S ilk üçe girdi. rapor Otomotiv Haberlerinden. Ford Mustang Mach-E dördüncü, Hyundai’nin Ioniq 5 ve Kia’nın EV6’sı sırasıyla beşinci ve altıncı oldu. (Experian kayıt verilerini bildirir çünkü Tesla yalnızca ABD için satış rakamlarını açıklamaz ve diğer otomobil üreticileri belirli modellerin EV sürümlerinin satışlarını dağıtmaz.)

Rivian veya Lucid dahil olmak üzere yeni başlayanların hiçbiri ilk 10’a girmedi, ancak bu şaşırtıcı değil. Her iki şirket de potansiyel pazarlarının büyüklüğünü sınırlamaya yetecek kadar pahalı olan ilk araçlarının üretimine henüz yeni girdi.

Yine de, bu şirketler ve Volkswagen ve GM gibi diğer büyük firmalar üretimi artırmaya başladıkça, tüketiciler çok yakında çeşitli fiyat noktalarında bir dizi model arasından seçim yapabilecekler.

EV’ler için daha fazla kazanç sağlamak ve yeni başlayanlar için büyümeden yararlanmak için daha fazla fırsat sağlamak için neredeyse kesin.

Tüm bunların en bariz kazananları, pil teknolojisi girişimleri olacak. Girişim kapitalistleri ve özel sermaye şirketleri, otomobil üreticilerinin artan elektrifikasyon taahhütlerini yakından takip ediyor ve gelecek vaat eden şirketlere para harcıyorlar. Bir Teknolojik Haberler/PitchBook analizine göre, son beş yılda pil başlangıçlarına toplam 42 milyar dolarlık yaklaşık 1.700 yatırım yaptılar. Bu anlaşmaların dörtte üçü son iki yılda kapandı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/ballooning-us-ev-registrations-raise-opportunities-for-startups/

Yorum yapın