ABD Enerji San. Granholm hala ‘yükselen’ Kongre ‘önemli’ bir iklim anlaşması imzalayabilir – Teknolojik Haberler


ABD Enerji Bakanı Jennifer Granholm Düzenleyici kurumun iklim gibi konulardaki sanal tıkanmasına rağmen, Kongre’nin “temiz enerjiye önemli bir adım atılması” konusunda hemfikir olabileceği konusunda hala “umutlu, olumlu ve aslında yükseliş eğiliminde”.

Kongre Ağustos tatili için ara vermeden önce, Demokratlar bir bütçe uzlaşma tasarısı üzerinde anlaşmaya varmayı umduklarını söylediler. Geçen yıl Senato’da ölen Build Back Better yasa tasarısının etkili bir şekilde yeniden canlandırılması, mevzuata vergi kredileri içerebilir. elektrikli araçların fiyatını düşürmek ve yenilenebilir enerji üretimi için fonlar. Ancak ayrıntılar net değil ve görüşmeler Bildirildiğine göre devam ediyor. Tasarının Batı Virginia’dan Demokrat Senatörler Joe Manchin ve Arizona’dan Kyrsten Sinema’dan destek alması gerekecek.

Granholm, yorumları 10 Haziran’da kaydedilen TC Oturumları: İklim 2022 röportajı sırasında yaptı. Enerji sekreteri daha önce Michigan’ın ilk kadın başsavcısı ve ilk kadın valisi olarak görev yaptı.


Atlamadan sonra Teknolojik Haberler ve Granholm arasındaki röportajın tamamını izleyin.


Kongre bir anlaşmaya varamazsa, bu on yılda temel emisyon kesintilerinin hala mümkün olup olmadığı sorulduğunda, Granholm Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: “Oraya vergi kredisi olmadan ulaşmanın yolları var. Ama biliyorsun, bu çok daha büyük bir artış, açıkçası.” “Bu temiz enerji vergi kredilerini aldığımızı varsayacağım. Başka türlü yapabiliriz, ancak bu hedeflere ulaşmak için en kesin yol budur.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/us-energy-sec-granholm-still-bullish-congress-can-ink-significant-climate-deal/

Yorum yapın