AB, İnterneti Yok Etmenin Daha İyi ve Daha İyi Yollarını Bulmak İçin Yeni Silikon Vadisi Ofisi Açacak


itibaren şehirdeki yeni şerif borç

AB, interneti temelden yok etme yolunda ilerliyor. İki dev yeni düzenleme yakında yasalaşacak: Dijital Hizmetler Yasası ve Dijital Piyasalar Yasası. Ve ikisi de ABD, Birleşik Krallık ve diğer bazı yerlerdeki yasaların sadece büyük saçmalıklara teşvik etmesi kadar gülünç olmasa da, bu, bu yasaları iyi yapmaz. Her iki yönetmelik de uzun, dolambaçlı bürokratik süreçlerden geçti… ve inovasyon için açık bir sistem olarak tasarlanmış bir internetle uyuşmayan uzun, dolambaçlı bürokratik düzenlemelerle ortaya çıktı.

AB, DSA ve DMA arasında, herkesin deney yapmasına, yinelemesine ve insanların ne istediğini anlamasına izin veren izinsiz yeniliklerden temelde internette temel bir değişim kuruyor… yeni bir “anne, yapabilir miyim?” Korkunç bürokratlar tarafından denetlenen inovasyon yaklaşımı.

Temel olarak, bu iki yeni düzenlemenin Silikon Vadisi şirketlerini dize getirmek için nasıl tasarlandığına dair bir ünlem işareti koymak için Avrupa Komisyonu, Silikon Vadisi’nde mağaza kurmakbürokratlarının aşırı derecede külfetli uyumluluk gereksinimleriyle bağlamak istedikleri hizmetlere daha yakın olmalarını sağlamak için.

Avrupa Birliği hükümetinin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, 1 Eylül’de AB teknoloji düzenlemesinden etkilenen Silikon Vadisi şirketleriyle bağlantı kuracak bir San Francisco ofisi açıyor.

Komisyon bunu, Komisyon ile teknoloji şirketleri arasındaki “gelişmiş ilişkiler” ve her iki tarafın da birbirinden öğrenmesi için bir şans olarak çerçevelemeye çalışırken, bu kesinlikle yabancı bir düzenleyicinin gözetlemek için mağaza kurması gibi hissettiriyor. yeni düzenlenmiş endüstrisi.

Bay de Graaf’ın San Francisco’daki çalışmalarının merkezi bir parçası, 27 ulustan oluşan blokta iş yaptıkları için AB teknoloji kurallarına uyması gereken şirketlerle buluşacak. Büyük teknoloji şirketleri toplantılara genellikle bir düzineden fazla avukat getiriyor ve Bay de Graaf, şirketlerin AB yasalarına yalnızca avukatlar tarafından yönlendirilen değil, daha stratejik bir yaklaşım benimsemelerini sağlamaya yardımcı olabileceğini söyledi. Yine de şirketlerin gelecek teknoloji mevzuatına karşı dava açmasını bekliyor. “Regülatör ile regüle edilen arasındaki ilişki her zaman biraz karmaşıktır. Bir düzenleyici her zaman biraz polis gibidir” dedi.

Evet. Bir düzenleyici her zaman biraz polis gibidir. Yeni internet patronlarımız Silikon Vadisi’ne hoş geldiniz.

Under: dijital piyasalar kanunu, dijital hizmetler kanunu, dma, ab, düzenleyicilerKaynak : https://www.techdirt.com/2022/08/05/eu-to-open-new-silicon-valley-office-to-figure-out-better-and-better-ways-to-destroy-the-internet/

Yorum yapın