A.Team, ürün uzmanları için özel bir pazar yeri ile gizlilikten çıkıyor – Teknolojik Haberler


Gişe ekonomisi, eskimiş bir kelimeyi kullanmak için, araç çağırmadan hızlı hizmet veren restoranlara kadar endüstrileri alt üst etti. Sözleşmeli çalışmanın dezavantajları vardır, yani denklemin ücret ve fayda tarafında. Ama salt irade gücü ve şirketler için faydalı birim ekonomisi ana akım haline getirdi.

2019 çalışmak Mastercard tarafından yapılan tahmine göre, küresel konser ekonomisinin şu anda brüt hacim olarak 204 milyar dolar ürettiğini tahmin ediyor. Bu hacmin 2023 yılına kadar %17 artmasını bekliyor.

Bazı girişimciler, gig ekonomisinin hem işçilere hem de işverenlere sağladığı esnekliğe işaret ederek net bir negatif olduğu fikrine karşı çıkıyor. Raphael Ouzan ve Kobi Matsri bu kohort arasında yer alıyor. Bir takım2020’nin başlarında ürün mühendisleri için bir konser pazarı.

“Yüksek vasıflı teknoloji çalışanlarının tam zamanlı çalışmanın katı yapılarından kaçmak istediğini gördük, ancak [traditional] Gig ekonomisi onlar için bir cevap değildi, çünkü çok metalaştırıyordu ve basit, göreve dayalı işlerle doluydu” dedi Ouzan. “Sonra bariz içgörü geldi: Önem arz eden sorunları çözmek, farklı becerilerden, geçmişlerden ve bakış açılarından oluşan bir ekip gerektirir. Ekip, bilgi ekonomisinin temel çalışma birimidir ve henüz çevrimiçi çalışma dünyasında hiçbir zaman ürün haline getirilmemiştir.”

Bir takım

A.Team ile ürün ekipleri oluşturmak.

Ouzan, bugün 60 milyon dolarlık bir fonla gizlice ortaya çıkan A.Team’in geleneksel konser platformlarından farklı olduğunu iddia ediyor.[s] birinci sınıf ürün oluşturucuları bulut tabanlı ekipler olarak bir araya getirin ve bağlantı kurun[s] anlamlı ürün misyonları olan şirketlerle. ” Bu çok fazla jargon ve olumlu çerçeve, ancak işin püf noktası, A.Team’in şirketlerin, ürünleri tasarlamak ve/veya pazara sunmak için deneyimli uzmanlardan oluşan ekipler oluşturmasına yardımcı olmasıdır.

A.Team, salgının başlangıcında, teknoloji endüstrisini felç edici işten çıkarmaların vurduğu bir dönemde kuruldu. Ouzan, binlerce mühendis, tasarımcı ve ürün yöneticisinin maske dağıtımı, temaslı takibi ve aşı üretim yazılımı dahil olmak üzere ürünler oluşturmak için kaydolduğunu söylüyor.

Ürün uzmanlarının giderek daha fazla evden çalışabilmesi nedeniyle, uzaktan çalışmanın normalleşmesi büyümeyi de hızlandırdı. “A.Team’i hiçbir zaman bir şirket olarak halka açmamıştık, ancak [referral- and] Ouzan bir e-posta röportajında ​​Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, son iki yılda hala gizli ve yalnızca davetliyken 250’den fazla müşteri ve 4.000 inşaatçıdan oluşan yalnızca üyeler ağı. “Ürün oluşturucuların, tam özerklik ve gelirin tadını çıkarırken, kendileri için önemli olan sorunlar üzerinde çalışmaları için meslektaşlarıyla ekip oluşturmasına olanak sağlamaya başladık.”

Büyüleyici bir şekilde, A.Team, A.Team platformunu oluşturmak ve genişletmek için tam zamanlı bir personelle birlikte kendi ağından yararlandı. A.Team’in yüklenicileri ve tam zamanlı çalışanları, şirketler için ürün ekiplerini bir araya getirmek için bir konser adayının iş deneyimini ve “davranış analizini” dikkate alan Ouzan’ın TeamGraph adını verdiği şeyi yarattı. TeamGraph, endüstri deneyimi, beceriler, roller ve uzmanlık arasındaki ilişkileri kurmaya çalışan, çeşitli kaynaklardan veri çeken ve A.Team’in Team Pulse özelliğinden gelen girdilerle grafiği optimize etmek için makine öğrenimini kullanan anlamsal bir grafiktir. Team Pulse, müşterilerin birlikte çalıştıkları A.Team üyelerini ve üyelerin birbirlerini derecelendirmelerini sağlar – dürüstçe ve kötü niyetle değil, umarız.

“Algoritmamız … neyi öğrenebilir [A. Team users are] sadece kendi bildirdiği verilere değil, davranışsal verilere dayalı olarak ilgilenir. Bunu ekipler ve görevler için akıllı bir gelen kutusu gibi düşünün,” dedi Ouzan. “TeamGraph ile insanları roller için önermiyoruz – görevler için ekipler öneriyoruz. Algoritmanın herhangi bir demografik veya konum verisine kör olmasını sağlayarak önerilerimizdeki önyargıyı azaltıyoruz.”

Diğer tüm iş platformları gibi, A.Team de bağlantılara, tamamlayıcı beceri setlerine ve en iyi eşleşmeleri belirlemek için projelere dayanarak konser arayanlara ve ekiplere öneriler sunar.

“A.Team, şirketleri ve inşaatçıları olası pazar düşüşlerine karşı daha dirençli hale getirecek bulut tabanlı ekipler aracılığıyla esnek kaynak sağlama kavramını popüler hale getiriyor. Büyüme için ölçeklendirmenin daha akıllı bir yolu,” diyor Ouzan. “Güç dinamikleri değişti ve dünyanın en iyi ve en üst düzey teknoloji yeteneklerinin çoğu, tam zamanlı bir işin katı yapıları değil, kendileri için önemli olan şeyler üzerinde çalışma özgürlüğü ve esnekliği istiyor.”

Bir takım

Resim Kredisi: Bir takım

Kanıtlar bu konuda karışık. Çoğunun olduğu doğru olsa da profesyoneller pandemi sırasında, özellikle proje yönetimi ve danışmanlıkta sözleşmeli iş için tam zamanlı işleri bırakmak, anketler maaşlı çalışma ile birlikte gelen faydaların ve avantajların son derece arzu edilir olduğunu göstermektedir. Sözleşmeli işçilere daha fazla güvenmenin şirketleri ekonomik olumsuzluklara karşı yalıtıp yalıtamayacağı konusuna gelince, bunun sağlık hizmetleri gibi bazı sektörlerde doğru olmadığı kanıtlandı. önemli ölçüde daha fazla personel eksikliklerini gidermek için tam zamanlı çalışanlardan daha fazla.

Ouzan, teknoloji endüstrisinin, niş uzmanlık gerektiren ürün yaşam döngüleri etrafındaki yöneliminde bir şekilde benzersiz olduğunu iddia ediyor. Şirketler, ürünleri fikir aşamasından üretime taşımanın yanı sıra, eksik becerileri ürün ekiplerine yerleştirmek için A.Team’i kullanabilir veya ek iş kolları üzerinde çalışmak üzere ek ekipler sağlayabilir.

A.Team’e ilgi var, her ay platforma katılan 25 yeni şirket müşterisi var. Ouzan’a göre, McGraw Hill ve The Economist’i içeren bir müşteri tabanı sayesinde, 2021’de gelir 7,4 kat arttı ve brüt ürün değeri (örneğin, satışlardan elde edilen toplam gelir) kısa süre önce 42 milyon doları aştı. Ancak A.Team ayda 100 yeni şirket eklemeye hazırlanırken, esnekliğin – ve bu nedenle ödemenin – çalışanları platforma çekmeye devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Genellikle konser pazarları ile hassas bir dengeleme eylemidir. Örneğin, pandeminin başlangıcında, bir sel basmak Yeni işsiz çalışanların yüzdesi, konser işçisi gelirlerini derinden kesti.

Ouzan, “Modüler, bulut tabanlı ekipler aracılığıyla, şirketlere, eldeki misyona ve ürün geliştirme aşamasına göre ürün kaynaklarını esnek bir şekilde büyütme ve küçültme gücü veriyoruz” dedi. “A.Team, FAANG şirketlerinden ayrılan ve sevdikleri takım arkadaşlarıyla anlamlı ürün misyonları üzerinde çalışma özgürlüğü isteyen en iyi ürün üreticileri için çalışmanın tamamen yeni bir yoludur. Ekipler halinde ortalama 12 ila 19 ay süren görevlerde çalışıyorlar ve saatte ortalama 130 dolar kazanıyorlar. Fiverr’de yılda 100.000 dolar kazanmak uç değerdir; A.Team’de başlangıç ​​noktasıdır.”

A.Team’in finansmanı, Tiger Global Management, Insight Partners ve Spruce Capital Partners tarafından ortaklaşa yürütülen 55 milyon dolarlık A Serisi turdan ve daha önce açıklanmayan 5 milyon dolarlık başlangıç ​​turundan geldi. Başlangıç ​​turu, (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) eski bir Upwork CEO’su ve Fiverr’ın kurucu ortağının katılımıyla Box Group, Village Global ve ilk dakika sermayesinin katıldığı NFX tarafından yönetildi.

Ouzan, sermayenin çekirdek A.Team platformunu genişletmeye ve bağımsız ürün üreticileri, şirketler, ortaklar ve yatırımcılardan oluşan bir ekosistem oluşturmaya harcanacağını söylüyor. Şirket şu anda personel ve sözleşmeli olarak 75 kişiyi istihdam ediyor ve bu sayıyı 2021 yılına kadar 170’e çıkarmayı planlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/a-team-emerges-from-stealth-with-a-gig-marketplace-for-product-specialists/

Yorum yapın