949 dolarlık kulaklıklarla Bane gibi görünün, Batman gibi harcayın • The Register


“Keşke inanılmaz pahalı Bluetooth kulaklığımın fiyatı iki katına çıksa ve yüzüme temiz hava püskürten çıkarılabilir bir maske de olsa” diye düşündüyseniz, Dyson’da tam size göre bir ürün var.

bu Dyson Bölgesi kulaklıklar, “kullanıcının burnuna ve ağzına arıtılmış hava yansıtmak” için bir çift kompresör ve elektrostatik filtre kullanan çıkarılabilir bir “vizör” ile birlikte gelir. Yine de bunun koruyucu bir cihaz olduğunu düşünmeyin – siperlik kullanıcının yüzüyle temas etmez, yani sizi kirli çapraz esintilerden koruyan bir mühür yoktur.

Bunun yerine Dyson, kulaklıkları ve hava filtreleme sistemini “şehir gürültüsü ve hava kirliliğinin ikili zorluklarının üstesinden gelmek için” tasarlanmış bir şey olarak görüyor – yani etrafta 949 dolarınız varsa.

Merkezini birkaç yıl önce Singapur’a taşıyan İngiliz şirketi, öncelikle elektrikli süpürgeler, kanatsız fanlar ve havayı hareket ettiren diğer şeylerle tanınır. Filtreleme gücünü, negatif yüklü elektrostatik filtrelerle eşleştirilmiş kulak kapaklarındaki bir çift 9.750rpm kompresörden alan Zone ile ses ürünlerine ilk adımını attı.

Kulaklık kaplarındaki ikili kompresörlerin ne kadar gürültülü olduğunu bilmeden, Zone’un gürültü önleme sisteminin yalnızca kulaklıkların ürettiği uğultuları azaltmak için ne kadar çalışacağını söylemek zor.

Tek potansiyel ipucu, Dyson’ın Zone’da kaç tane mikrofon olduğuna dair sözü biçiminde geliyor: on bir, sekizi çevresel gürültüyü 38 desibele kadar yakalamak ve azaltmak için kullanılıyor. Dyson, telefon aramaları için tek bir mikrofonun kullanılacağını ve muhtemelen yalnızca kompresör gürültüsünü ortadan kaldırmak için kullanılan iki mikrofonu hesaba katmadığını belirtiyor.

Dyson, Zone’daki filtrelerin 12 ay dayandığını ve 0,1 mikron kadar küçük parçacıkların yüzde 99’unu toplayabildiğini iddia ediyor.2yanı sıra nitrojen dioksit, kükürt dioksit ve ozon. Dyson Zones, yerel hava kalitesini göstermenin yanı sıra hava akışı hızını, ekolayzırı ve gürültü giderme özelliklerini kontrol etmek için ilişkili bir akıllı telefon uygulamasına sahip olacak.

Oh, ve onlar da ses üretiyor

Dyson, Zone’un nihai tasarımına ulaşmak için altı yıl ve 500 prototip aldı. İlk prototipler, “motoru ve iç işleyişi tutmak için bir sırt çantasıyla eşleştirilmiş şnorkel benzeri bir temiz hava ağızlığı” içeriyordu. meydana çıkarmak.

Bu zamanın çoğu, dünyanın dört bir yanındaki Dyson ekiplerinin vizörü entegre etme ve “Dyson’ın kendi yarattığı bir sorunu” yani “gelişmiş bir gürültü giderme sistemi” gerektiren gürültüyü çözme çabasıyla harcanmış gibi görünüyor.

Kulaklıklar açısından, set en azından karşılaştırılabilir Apple’ınki gibi cihazlara AirPods Max – benzer şekilde tasarlanmış bir çift kulak üstü kulaklık. AirPods Max gibi, Zone için 6 Hz’den 12 kHz’e kadar frekansları yeniden üretebileceği ve ses aralıklarında “mutlak netlik” vaatleri dışında çok fazla ses özelliği sağlanmadı.

Pil ömrüne gelince, Zone görünüşe göre 50 saate kadar dinleme süresi alıyor. Sadece dört saate düşen hava temizleyici çalışırken – ve muhtemelen daha az hava temizleyici daha yüksek bir ayara getirilirse.

Sonra kilo sorunu var. Dyson Zone, siperliği takılıyken 670 gram veya yaklaşık bir buçuk pound ağırlığındadır. AirPods Max ise yalnızca 384 gram veya bir poundun biraz altında. Siperliği çıkarılmış olsa bile, Zone hala yaklaşık 595 gramdır – kafanızda taşımak için ağır bir şey.

Ses cihazınızdan bir doz temiz hava almaya hâlâ hevesliyseniz – yüzünüze yapışmayan basınçlı hava siperliğinden bekleyebileceğiniz kadar – biraz bacak koymanız gerekir. gelecek yıl müsait olduklarında bir çift almak için çalışın.

Dyson Zone Çin’de Ocak 2023’te satışa çıkacakken ABD, İngiltere, Hong Kong ve Singapur’daki müşterilerin Mart ayına kadar beklemesi gerekecek. Bu noktada bile Dyson, edinmeyi kolaylaştırmıyor: En azından ABD’deki müşteriler için, Bölge yalnızca ön sipariş için piyasaya sürüldüğünde mevcut olacak randevuyla, mağazalar ve internet “kısa bir süre sonra” stoklara giriyor. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/12/09/look_like_a_batman_villain/

Yorum yapın