800 milyon dolarlık finansman turu, Klarna’nın değerlemesini %85 oranında düşürdü – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

Merhaba! Seni seviyoruz! Bize adını söylemeyecek misin? Kelimenin tam anlamıyla değil. Ya da belki de kelimenin tam anlamıyla evet – bize Twitter’da merhaba deyin. Her zaman cevap veremeyebiliriz, ama orada olduğunuzu bilmek güzel olurdu. Bize en sevdiğiniz az bilinen gerçeği söyleyin, örneğin. Bu bağlantıya tıklamak başlamanızı sağlar. – Christine ve hac

Teknolojik Haberler İlk 3

 • Klarna, Klarna, Klarna, Klarna, Klarna bukalemun: Üzgünüm, bu başlığı geri getirmek zorunda kaldık – bu çok iyi ve bizi mutlu ediyor. Bu sefer, söylentilerin doğru olduğunu teyit ediyoruz: Avrupalı ​​Klarna, 800 milyon dolarlık büyük bir risk sermayesi gayrimenkulü elde etti, ancak bunu daha düşük bir değerle yaptı, yani %85 daha az, 6,7 milyar dolara indi. Paul yazar.
 • herkes seni istiyor: Ve “siz” derken Z Kuşağı’nı kastediyoruz. 2007–2010 ekonomik gerileme döneminde hisse senetlerini ve yatırım tanklarını izlemenin mutlak dehşetini hatırlayacak kadar yaşlı değiller, ancak 2022’nin ortamı onlara bunun tadına varıyor. Endişe etmeyin, Christine 401(k) eşleşmesini ne zaman yapacaklarını veya bir çek hesabında ne kadar çok şey olduğunu bilmeleri için Gen Z’yi göz önünde bulundurarak bir yatırım aracı oluşturan özel beta sürümündeki yeni bir uygulama olan Uprise hakkında yazıyor.
 • Bir şekilde yönetiyoruz: Bununla birlikte, bir göçmen işçi filosunu yönetmek idari bir baş ağrısı olabilir. tarafından başka bir hikayede PaulKadmos’un özellikle göçmen işçiler için bir maaş ödeme platformu şeklinde bu baş ağrısına ilaç sağlamaya çalıştığını, böylece diğer şeylerin yanı sıra, kendi evlerine para transfer etmek için fahiş ücretlerden bazılarını ödemekten kaçınabileceklerini yazıyor.

Startup’lar ve VC

Hindistan’ın en başarılı girişimlerinden biri olan Unacademy, kurucuları için maaş indirimi ve önümüzdeki 2 yıl içinde kemerini sıkılaştırıp halka arz taahhüdünde bulunurken “belirli işletmeleri” kapatma dahil olmak üzere bir dizi maliyet düşürme önleminden geçiyor. erkeksi raporlar.

Uygun işten çıkarmalar, Nataşa M büyük teknoloji işten çıkarma dalgasında en çok kimin darbe aldığına ilişkin verilere daha yakından baktı. Spoiler uyarısı: Deşarjın başında fintech geliyor. Ayrıca Natasha’nın Haftalık Startups bülteninde geçen haftadan gerçekten ilginç bir sürü başka haber var. Bu kullanışlı tek duraklı abonelik sayfasında buna ve diğer harika haber bültenlerimize abone olabilirsiniz.

Teknolojik Haberler’ta yoğun bir hafta sonu oldu. İşte mahsulün kreması!

 • Bir, iki, üç kez bir kırım: Yüz yüze yaşanan olayların ortasında ve sanal etkinliklere olan ilginin azalması sırasında, bir zamanlar dünyanın en hızlı büyüyen startup’larından olan Hopin, son işten çıkarmalardan sadece aylar sonra iş gücünün üçte birini işten çıkardı. Nataşa M raporlar.
 • Hey, Google, en yakın arkadaşıma biraz para gönder: Şaşırtıcı derecede az sayıda sesle çalışan ödeme çözümü var, ancak Kyle PayTalk’a ve her türlü ödemeyi sesli olarak gerçekleştirmeye yönelik vaatlerine derinlemesine bir dalış yaptı. Titrek bir başlangıç ​​için gelecek vaat eden bir şirketin harika bir okuması.
 • Büyüdük, belki? Byju, Mart ayında 800 milyon dolarlık bir fon açıkladı, ancak erkeksi girişimin bu hedefe ulaşmasının 250 milyon dolar eksik olduğunu bildiriyor. Bir sözcü Teknolojik Haberler’a “Gecikmeler makroekonomik nedenlerden kaynaklanıyor” dedi.
 • SmileDirect gibi ama İspanyolca: Impress, dijital ortodontiyi Avrupa pazarlarına getirmek amacıyla 125 milyon $’lık B Serisi bir tur artırıyor, Mike raporlar.
 • Kaplan biraz kafese kapatılır: Tiger Global çok koştu, ama erkeksi birkaç çeyrek için frene basacağını ve bu yıl içinde yeni bir fon toplamayı planladığını bildirdi.
 • Ne düşünüyorsun: Ekonominin bu şekilde olduğu bu günlerde bir kuruş kıskacı olmamak zor, bu yüzden Google’ın Gradient Venture Penny’yi 4.8 milyon dolar ile destekliyor, böylece Birleşik Krallık’taki işçiler emekliliklerini birleştirmek veya yönetmek için güzel bir kuruş harcamak zorunda kalmıyorlar. , Paul raporlar.
 • Bir pembe dizi gibi: Elon Musk bir buçuk hafta geçirdi Greg Week in Review bülteninde çok zarif bir şekilde özetliyor.

Bu bülten için Google’da gezinirken karşılaştığımız “eğlenceli” gerçek: Wikipedia bana bunu söylüyor “yok etmek” aslında “%10 azaltmak” anlamına gelir ve ceza olarak bir gruptaki her on kişiden birinin kendi kohortunun üyeleri tarafından idam edildiği Roma ordusundan kaynaklanır. Bunun iki anlamı var: Bir startup’tan kovulmak berbat ama en azından öldürülmüyorsunuz. Ayrıca, bu tavşan deliğini başlatan Hopin sadece yok edilmekle kalmadı, üç kez de büyük oranda yok edildi. Yowzer’lar.

Girişiminizin fiyatlandırma stratejisini güçlü bir büyüme koluna dönüştürün

Duvarda beş yüksek voltaj anahtarı. büyüme için fiyatlandırma stratejisi

Resim Kredisi: mutlu foton (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Erken aşamadaki girişimler, fiyatlandırma modellerini düzenli olarak gözden geçirmelidir: Rekabet ortamı sürekli bir değişim halindedir ve her yeni ürün veya hizmeti piyasaya sürdüklerinde gelir akışları yeniden kalibre edilmelidir.

VC firması M13’te büyüme ve veri direktörü Michael Perez, en son TC+ gönderisinde, fiyatlandırma stratejisi çerçeveleri tasarlamak için kullandığı beş soruyu, üç değer metriğini ve GTM stratejisi için ayrıntılı bir ölçüm planını paylaşıyor.

“Değerle orantılı olarak ölçeklenen fiyatlandırma modelleri, gelir ve katkı payı olarak daha fazla değer yakalama eğilimindedir” diye yazıyor. “Katkı marjı daha sonra daha fazla değer yaratmak için satış ve pazarlamaya veya operasyonlara yeniden yatırılabilir.”

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

İlk olarak, Cuma günü geç saatlerde Elon Musk’ın Twitter’ı satın almamaya karar verdiği haberini alan ekibe bir not vermemiz gerekiyor. Taylor haberi çabuk aldı, Darrell Twitter’ın ilk tepkisini ele aldı ve Kirsten Tesla hisseleri hakkındaki makalesindeki en iyi manşetlerden birini “teslim etti” (punto amaçlı).

Meta, açık web içeriğine dayalı bir yapay zeka aracı olan Sphere ile yeni bir şekilde “sahte haberlerin” peşine düşüyor ve Wikipedia’nın ilk kullanıcısı, Ingrid yazar.

Bu arada Londra, merkezini Delaware’e taşıyacağını söyleyen Avustralya merkezli Atlassian üzerindeki hakimiyetini kaybetti. Mike raporlar. Lütfen kendinizi komşuya duyurun bu gif ile.

Bazen robotik her zaman işe yaramaz ve ne yazık ki, 17 ay önce DoorDash tarafından satın alınan ve şimdi kapatılmakta olan salata robotu girişimi Chowbotics’te durum böyle. Brian yazar.

İşte bugün sizin için başka ne var:

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/daily-crunch-raise-now-pay-later-800m-funding-round-slashes-klarnas-valuation-by-85/

Yorum yapın