8 VC’ler Roe v. Wade’in devrilmesini, girişim ve ara seçimleri tartışıyor • Teknolojik Haberler


Roe v. Wade’in devrilmesi ABD’de büyük bir şok dalgası yarattı ve ülke yavaş yavaş toparlanırken, girişim topluluğu şimdiden harekete geçmeye başladı. Kurucular, çalışanlarını üreme haklarını desteklemeyen bir devlete çekmek istemeyerek, işlerini nerede açtıklarını yeniden değerlendiriyor ve yatırımcılar, alanda yeniliği teşvik etmeye yardımcı olmak için çevresel, sosyal ve yönetişim kriterlerine sağlık hizmetlerini eklemeyi düşünüyor.

Ve ara seçimler yaklaştıkça, üreme erişimini, LGBTQ+ topluluğu için eşitliği ve bazı durumlarda sadece genel eşitliği savunan insanlar için riskler daha da artıyor. Girişimin oynadığı role bakmak zorunludur. Yıl boyunca milyarlarca insan konuşlandırılacak ve bir ekonomik güç gösterisi ülkenin dikkatini çekmenin birkaç yolundan biri olmaya devam ediyor.

Bu nedenle, Roe’nun devrilmesi, Dobbs kararının genel girişim topluluğu üzerindeki etkisi ve yatırım yoluyla aktivizm hakkında ne düşündükleri hakkında sekiz yatırımcıyla anket yapmaya karar verdik.

MATR Ventures’ın ortaklarından Hessie Jones, örneğin kürtaja erişim hakkının insan hakları, mahremiyet ve yoksulluğun merkezinde olduğunu söyledi. Sonuç olarak, gelecekte şirketler üzerinde durum tespiti yapma şeklini etkileyecektir.

Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Açık olan şey, kadınların adet döngülerini yönetmelerine yardımcı olmak için kullanılan uygulamaların, kürtaj arayanları belirlemek için devlet düzeyinde garantilerle silahlandırılabileceğidir” dedi. “Due diligence’ın kurucu ‘niyetlerinin’ ötesine geçmesi ve teknolojiyi kullanan mevcut müşterilere bakması gerekiyor.”

Konuştuğumuz birçok yatırımcı gibi, RareBreed Ventures’ın kurucusu McKeever Conwell, Roe’nun tersine çevrilmesine ilk tepkisinin “tam bir tiksinti” duygusu olduğunu söyledi. Kolayca devrilebilecek diğer davalar açısından emsal teşkil edebileceğinden endişeleniyordu.

Conwell, “Bu çok, çok tehlikeli bir şey çünkü artık, temel olarak altüst edebilecek veya halk tarafından oylanmayan gündemleri belirleyebilecek bir emsal oluşturma yeteneğine sahip, ömür boyu atanan bir grup insanımız var.” Dedi.

Bununla birlikte, bu siyasi kararların, girişim yatırımının genel mantrası ile zayıf bir ilişkisi olduğunu da kaydetti: “Bizim işimiz insanlar için para kazanmak ve para kazandığımız birçok insan, yapmayan insanlar. bu hakları önemseyin. Durumun gerçeği budur.”

Bu VC’lerin üreme teknolojisine yatırım yapmayı nasıl düşündüklerini, hangi konulara dikkat ettiklerini ve bunları sunmanın en iyi yolunu öğrenmek için buradaki anketin tamamını okuyun.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/8-vcs-discuss-the-overturning-of-roe-v-wade-venture-and-the-midterm-elections/

Yorum yapın