7 Dakikada Çalınan 72 Kendin Yap Müzik Aleti


İnsanlar binlerce yıldır ellerinde olan her şeyden müzik aletleri yapıyorlar ve henüz herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyoruz, en azından sanatçılar [Nicolas Bras] ve işbirlikçi [Sandrine Morais.] Yıllar boyunca oldukça fazla sayıda DIY enstrümanı tasarlıyor ve üretiyorlar. bu demo video sadece yedi dakikalık bir boşlukta 72 tanesini vurgulayarak!

Açıkça, [Nicolas] kelimenin tam anlamıyla her şeyi oynayabilen insanlardan biri ve bize sorarsanız becerilerini gerçekten çok iyi gösteriyor. Özellikle videoda 2:52’de bulunan pilchards teneke gitar ve 2:10’daki elektrikli boru beat box da oldukça eğlenceli.

Sesleri mekanik olarak üretmeye yönelik genel yöntemlerin hemen hemen tümü, yani biçimlendirilmiş bir mahfaza (flüt vb.) içinde yankılanan hava, elektriksel olarak algılanabilen telli titreşimler (gitarlar, kanunlar, vb.) ve kapalı bir hava kütlesini titreten vurmalı çalgılar kapsanır. (udu gibi) veya diğer şeyleri (plakalar veya çubuklar gibi) titreştirin. YouTube kanalına baktığımızda, müzik yapmaya çalışmadıkları pek bir şey gelmiyor aklımıza!

Bütün bunlar tanıdık geliyorsa, biz [Nicolas] o zaman bir konser için seyahat ediyordu ve enstrüman koleksiyonu yolda kayboldu.

teşekkürler [Keith] ipucu için!
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/17/72-diy-musical-instruments-played-in-7-minutes/

Yorum yapın