60 saniyeden kısa Instagram Hikayeleri artık kliplere bölünmüyor • Teknolojik Haberler


Instagram, Cuma günü Teknolojik Haberler’a onayladığı sosyal ağ, kullanıcıların daha uzun kesintisiz Hikayeler yükleme yeteneğini kullanıma sunuyor. Artık 60 saniyeden kısa bir Hikaye yayınladığınızda, bölümlere ayrılmayacaktır. şirket başladı değişikliği test etmek geçen yılın sonlarında belirli kullanıcılarla ve şimdi dünya çapındaki tüm kullanıcılara sunuldu.

Bir Meta sözcüsü Teknolojik Haberler’a e-posta ile “Her zaman Hikayeler deneyimini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Artık, otomatik olarak 15 saniyelik klipler haline getirilmek yerine 60 saniyeye kadar kesintisiz Hikayeler oynatabilecek ve oluşturabileceksiniz.”

Yeni değişiklik, muhtemelen hem kullanıcılar hem de izleyiciler için uygulamaya hoş bir ektir. Kullanıcılar artık bölünmeyen kesintisiz Hikayeler yayınlayabilecek ve diğer yandan izleyicilerin görmek istemeyebilecekleri uzun bir videoyu izlemek için artık sürekli dokunmaları gerekmeyecek. Ancak bu değişiklik, kısa, tek lokmalık Hikayelerin sadeliğini sevenler için de bir çıkış noktası olabilir.

Ek olarak, daha uzun kesintisiz Hikayeler yayınlama yeteneği, 60 saniyelik bir video yayınlamaya gelince artık iki seçeneğiniz olduğundan, Hikayeler ve Makaralar arasındaki çizgiyi biraz bulanıklaştırıyor.

Instagram videoya dönerken, sosyal ağ video ürünlerindeki zaman sınırlarını artırıyor. Haziran ayında şirket, önceki 60 saniye sınırından 90 saniyeye kadar daha uzun Instagram Makaraları için destek ekledi. Instagram ayrıca yakın zamanda, 15 dakikadan kısa yeni video gönderilerinin otomatik olarak Makaralar olarak paylaşıldığını gören bir sistem değişikliği yaptı.

Instagram başkanı Adam Mosseri ortaya koyduğunda, Instagram’ın video özelliklerindeki değişiklikler tam olarak şaşırtıcı değil. Instagram’ın 2022 için öncelikleri, şirketin videoyu ikiye katlayacağını söyledi. Hatta Instagram’ın tüm video ürünlerini Reels etrafında birleştireceğini ve kısa formlu ürünü büyütmeye devam edeceğini ima etti, bu da Hikayeler ve Makaralar arasındaki çizgilerin daha da bulanıklaştığını görebileceğimizi gösteriyor.

Tüm bunlar, Instagram’ın TikTok’u takip etmesi ve hatta TikTok benzeri bir tam ekran beslemeyi kullanıma sunacak kadar ileri gitmesiyle ortaya çıkıyor ve kullanıcılar o kadar çok nefret ediyor ki sosyal ağı tartışmalı değişikliği geri almaya zorladılar. Ancak bu, Instagram’ın videoya öncelik vermeyi bırakacağı anlamına gelmiyor, çünkü Hikayeler’de yapılan son değişiklik, sosyal ağın video odaklı bir platform olma konusunda hala oldukça kararlı olduğunu gösteriyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/instagram-stories-under-60-seconds-no-longer-broken-up/

Yorum yapın