6 ilk kez fon, büyük bir portföy olmadan bir gerilemeye girmenin avantajını görüyor – Teknolojik Haberler


Mevcut girişim krizinde kim daha iyi ücret alacak?

Birden fazla piyasa döngüsü boyunca uzun yıllara dayanan deneyime sahip eski yatırımcılar – ama aynı zamanda endişelenecek oldukça büyük bir portföyü olanlar – veya piyasaya yeni gözlerle ve temiz bir sayfa açan yeni yöneticiler mi olacak? Öğrenmek üzereyiz.

Geçen yıl rekor 270 ilk kez fon kapandı, PitchBook verileriBu, bir boğa piyasasında fonlarını artıran ve şimdi çok farklı piyasa koşullarında dağıtan neredeyse 300 yükselen yönetici olduğu anlamına geliyor.

Bu yatırımcı grubunun gerilemeyi nasıl yönettiğini daha iyi anlamak için ilk kez altı fonu araştırdık.

Boston merkezli erken aşama genel bir fon olan 186 Ventures’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı Giuseppe Stuto gibi ilk kez fon yöneticileri, Teknolojik Haberler’a çok küçük bir mevcut portföyle gerilemeye girmenin büyük bir avantaj olarak hizmet edebileceğini söyledi.

Stuto, “Önceki fonlara sahip olmanın veya çok pahalı görünen rekoltelere bağlı çok fazla sermayeye sahip olmanın getirdiği yüklerin hiçbirini taşımıyoruz” dedi. “Tıpkı dünyaya konu uzmanlarından farklı bakan bir kurucu gibi, biz (ilk kez yöneticiler) belirli sorunların ve endüstrilerin nasıl geliştiğine dair yeni bir bakış açısı getiriyoruz.”

Erken aşamadaki dijital girişimleri destekleyen bir fon olan Graham & Walker’ın kurucusu ve CEO’su Leslie Feinzaig, fonunu geçen yıl boğa piyasası sırasında yatırmaya başlamasına rağmen, bir şirketin potansiyel aşağı yönlü riskine odaklanmanın çok önemli olduğunu ekledi. İlk kez fon yöneticisi olarak, tomurcuklanan geçmişini hiçbir şekilde tehlikeye atamadı.

Feinzaig, “En büyük avantaj, şu anda yüksek riskli olan çok sayıda önceki yatırımımızın olmaması ve zamanımızın çoğunu portföyün triyajına odaklanmamıza gerek olmamasıdır” dedi. “Neredeyse tamamen önümdeki yola odaklanabilirim.”

Bu yatırımcılar, daha küçük bir bahçeye sahip oldukları için, dedikleri gibi, portföye ekledikleri yeni şirketlerin mevcut piyasa trendlerine karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaya daha fazla odaklanabilirler.

Bu yöneticilerin portföy planlarına yardımcı olmak için daha donanımlı oldukları bir şey pisttir. Stuto, 186 Ventures boğa piyasasının kısacık günlerine yatırım yapmaya başladığında, uzatma finansmanının konuşmanın büyük bir parçası olmadığını, ancak şimdi bunun yeni başlayanlar için bir zorluk olacağının açık olduğunu, 186 Ventures’ın daha fazla odaklanmayı planladığını söyledi. yatırımlarının çok daha uzun bir piste izin verdiğinden emin olmak.

“Köprü finansmanı geçen yıl hazırdı, bu nedenle yeni yatırımcıları ‘biraz’ yukarı çekip çekemeyeceğinizi el sallamak kolaydı” dedi. “Şu anda tezimizin bir kısmı, bu köprü finansmanının büyük olasılıkla mevcut olmayacağı, bu nedenle sektöre ve diğer finansman ortaklarının kim olduğuna bağlı olarak, ‘piyasaya hazırlık’ eşiğimizi artırdık.”

Vicdan VC’nin kurucusu ve tek başına GP’si Ariana Thacker, aynı tür girişimleri ararken aynı fikirde olduğunu ve şirketin 24 ila 36 aylık bir piste sahip olmasıyla sonuçlanan anlaşmalara kesinlikle vurgu yaptığını söyledi.

Krize hazırlanmak için ne yaptıklarına, yatırım yaklaşımlarının nasıl değiştiğine ve onları nasıl tanıtacaklarına dair tam bir fikir edinmek için buradaki anketin tamamını okuyun.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/6-first-time-funds-see-an-advantage-in-entering-a-downturn-without-a-large-portfolio/

Yorum yapın