5G akıllı telefon gönderileri Hindistan’da yüzde 163 arttı, Samsung ve Vivo pazara liderlik ediyor – Technology News, Firstpost


Cyber ​​Media Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, Hindistan’daki 5G gönderileri Nisan-Haziran döneminde yıllık bazda yüzde 163 büyüdü ve Samsung yüzde 28 pazar payıyla segmentin lideri, ardından Vivo yüzde 15 pazar payı.

5G akıllı telefon gönderileri Hindistan'da yüzde 163 arttı, Samsung ve Vivo pazar lideri

CyberMedia Research veya CMR tarafından yayınlanan ‘Hindistan Mobil Ahize Pazarı’ raporuna göre, 2022’nin ikinci çeyreğinde sevk edilen her üç akıllı telefondan biri 5G özellikli bir akıllı telefondu.

“5G ihalelerinin tamamlanması ve beklenen Hindistan’da 5G hizmetlerinin kullanıma sunulması CMR Industry Intelligence Group analisti Menka Kumari, kısa süre sonra 5G akıllı telefon sevkiyatlarında daha fazla ivme olacak” dedi.

7.000 Rs – 24.999 Rs arasındaki 5G akıllı telefon gönderileri, bir önceki yıla göre yüzde 160’tan fazla büyürken, bu segmentteki toplam akıllı telefon gönderileri yüzde 12 arttı.

Rapora göre, 25.000 Rs – 50.000 Rs’ye mal olan telefonlar olarak tanımladıkları premium akıllı telefonlar ve 50.000 Rs’den fazla olan süper premium akıllı telefonlar sırasıyla yüzde 80 ve yüzde 96 arttı.

7.000 Rs veya daha düşük maliyetli akıllı telefonlar veya ahizeler için gönderiler, bir önceki yıla göre yüzde 61 azaldı.

4G ile birleştirdiğimizde 5G özellikli akıllı telefonlar veya genel olarak akıllı telefon pazarına bakın, ancak işler farklı bir şekil alıyor.

Çinli akıllı telefon şirketi Xiaomi, satış hacmindeki yüzde 22’lik düşüşe rağmen, Nisan-Haziran 2022 döneminde Hindistan akıllı telefon pazarına liderlik etti.

Xiaomi, yüzde 20 pazar payıyla en üst sıralarda yer alırken, onu yüzde 18 payla Samsung izledi. Samsung’u yüzde 16 pazar payı ile Realme, yüzde 15 ile Vivo ve yüzde 10 ile Oppo izledi.

Hindistan’da son zamanlardaki sıkı önlemlere rağmen, akıllı telefon pazarındaki en büyük beş lider sıralamasında yer alan büyük Çinli akıllı telefon markalarının çoğu, çeyrek boyunca sağlıklı bir büyüme kaydetti.

Apple, yüzde 78’lik güçlü bir pazar payıyla süper premium segmentin zirvesinde yer aldı. iPhone 12 ve iPhone 13 serisi, çeyrek boyunca iPhone sevkiyatlarının çoğuna katkıda bulundu.

CMR analistlerinden Amit Sharma, “2022 yılının ikinci yarısında potansiyel olarak arz yönlü kısıtlamaların bayram sezonuna yaklaşırken bir miktar gevşeme göreceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/5g-smartphone-shipments-grew-163-per-cent-in-india-samsung-and-vivo-lead-the-market-11013921.html

Yorum yapın