50 dolarlık çileğin arkasındaki şirket şimdi tepsi başına 20 dolara çilek satıyor – Teknolojik Haberler


Oishii, geçen yıl çılgınca pahalı çilekleri için dalgalar yarattı ve sekiz ila 11 çilek içeren bir kutu için 50 dolar aldı. Dikey çiftçiliğin kalesi olan Kearny, New Jersey’de bulunan şirket, Michelin yıldızlı restoranlara meyve tedarik etmeye başladı (şefler açıkça ürünün fiyatına değdiğine inanıyorlardı).

O zamandan beri Manhattan ve Los Angeles’taki mağazaları seçmeye başladılar ve 50 dolarlık bir kutuya yerleşerek nüfuz arayan sosyal medya fenomenleri arasında bir sansasyon haline geldiler.

Bu hafta firma, yakınlardaki Jersey City’de tamamen çilek yetiştirmeye ayrılacak olan 74.000 metrekarelik yeni bir çiftliğin açılışını duyurdu. Bu haberle birlikte, şirketin 50$’lık First Flower Berries’e daha uygun fiyatlı bir alternatif sunacağı haberi geliyor – 20 dolar size sekiz ila 11 çilekli bir tepsi alacak, 11 dolar size altı ve 6 dolar size üç tane alacak.

Kurucu ortak ve CEO Hiroki Koga bir yayında “Rakipsiz çileklerimizi yetiştirmek için önemli ölçüde daha verimli bir yolun kilidini açan ileri teknolojiye öncülük etmek için çok çalıştık” diyor. “Şimdiye kadarki en büyük çiftliğimiz, iç mekan çiftçiliği inovasyonunun bir sonraki sınırını, asırlık Japon çiftçilik tekniklerinin özen ve hassasiyetiyle birleştiriyor.”

Dikey çiftçiliğin, önemli ölçüde azaltılmış su gereksinimleri, böcek ilacı kullanılmaması, daha küçük ayak izleri ve kentsel alanlara erişim dahil olmak üzere bir dizi olumlu yönü olduğu doğrudur. Ancak gerçek ölçek, fiyatların geleneksel olarak yetiştirilen süpermarket alternatifleriyle eşit olmasını gerektirecektir. Tabii ki bu değil, ama şirketin kapanmasını sağlıyor.

Yine de, fiyata rağmen (veya belki de bu nedenle), söylentiler yayıldı ve şirket talebin “tüm zamanların en yüksek seviyesinde” olduğunu söylüyor. Bu nedenle, New York’ta ek yerlere genişleyecek ve meyveleri çevrimiçi olarak satacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/the-company-behind-the-50-strawberries-is-now-selling-berries-for-20-a-tray/

Yorum yapın