33 milyon dolarlık finansman ve sağlıklı finansal alışkanlıkları beslemeyi amaçlayan bir uygulama ile gizlilikten verimli bir şekilde ortaya çıkıyor – Teknolojik Haberler


Enflasyon ısrarla yükselmeye devam ederken, milyonlarca Amerikalı finansal olarak mücadele ediyor.

Bu mücadele ile birlikte çok fazla finansal stres geliyor. Verimli kitlelere finansal planlamaya erişim sağlamak isteyen bir girişim, sahip olabilecekleri tasarrufları – eğer varsa – tüketmeyecek bir maliyetle.

Verimlilik bugün gizlilikten çıkıyor ve son 18 ayda bir tohum ve Seri A turunda toplanan toplam 33 milyon dolarlık özsermaye finansmanını duyurdu. Göçmen Bankası şirketin 8 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu yönetirken, 8VC 25 milyon dolarlık Series A’yı yönetti. Her iki finansman da daha önce açıklanmadı. Şirket ayrıca, Seri A’nın fazla aboneliğini temsil eden dönüştürülebilir bir banknotta 4 milyon dolar topladı.

Diğer destekçiler arasında Lux Capital, Founders Fund, Elad Gil, Hero Health kurucusu ve CEO’su Kal Vepuri ile Brex, Gemini, Tagomi ve diğerlerinin kurucuları yer alıyor.

Özetle, Fruitful bu sonbaharda piyasaya çıktığında, üyelerine, çoğu Fidelity gibi şirketler için finans sektöründe “rehber” olarak çalışmış olan sertifikalı bir finansal planlayıcı sağlayacaktır. Bu kılavuzun rolü, bir üyeye, bütçelemeden tasarruf ve yatırım oluşturmaya, 401(k)s’ye, bir ev satın almaya, çocuk koleji için fon ayırmaya ve çeşitli finansal konularda ayda 98$’a sürekli kişiselleştirilmiş tavsiye vermektir. vergi ödemek.

Şu anda canlı beta aşamasındadır.

Fruitful kurucu ortağı ve CEO’su Josh McManus Teknolojik Haberler ile yaptığı röportajda, “İlk finansal sağlık üyelik platformu olacağına inandığımız şeyi inşa etmek için çalışıyoruz” dedi.

Bir üye, Fruitful’un hizmetine, şirketin üyelerin “her zaman canlı sohbet edebileceğini” söylediği mobil uygulaması aracılığıyla erişebilecek veya “rehberleri” ile görüntülü görüşme rezervasyonu yapabilecek. Başlangıç, ilgili finansal konularda “özel” içerik de sunduğunu söylüyor.

McManus’a göre, finansal tavsiye için 1.200 $’lık bir maliyet, yönetim altındaki varlıkları için minimum 250.0000 $’lık bir varlık tabanına sahip %1’lik bir ücret ödeyen birine maliyetinin kabaca yarısı kadardır.

Teknolojik Haberler’a “Erişilebilirliği artırmak için fiyatı aşağı çekiyoruz” dedi. “100.000 doların üzerinde kazanan insanların yarısı hala maaştan maaşa geçiniyor.”

McManus’a göre abonelik modeli büyük bir farklılaştırıcıdır. Şirket, pasif yönetim ücretleri talep etmez veya üçüncü şahıs ürünleri veya hizmetleri satmaz.

Resim Kredisi: Verimli

“Dağınık orta olarak tanımladığım, yüksek gelir elde eden, ancak henüz özel müşteriyi garanti edecek kadar yüksek bir yuva yumurtası veya net değer kazanmamış insanlar olan, çok sayıda insanın tuzağa düştüğünü hissediyoruz. bankacılık” dedi Teknolojik Haberler’a. “Ayrıca, birçoğu bir ürün veya hizmetle ilişkili olduğu için bazı geleneksel finansal rehberlik konusunda da çok fazla endişemiz var.”

Onun görüşüne göre bir abonelik modeli, insanlara “düşük veya sıfır önyargı” şeklinde bir finansal rehberlik sunar.

İlginç bir şekilde, Fruitful, McManus’un girişime “ana kaya operasyonel, teknik ve düzenleyici altyapıya erişim” sağladığı için bir avantaj sağladığına inandığı Elaughter Bank ile ortaklaşa başlatıldı.

McManus daha önce Rock Ventures, Rocket Mortgage (Amerika’nın en büyük konut kredisi verenlerinden biri) ve Cleveland Cavaliers, StockX ve diğer birçok kuruluşun COO’suydu.

Resim Kredisi: Verimli kurucu ortak ve CEO Josh McManus / Fruitful

Fruitful’ın yatırımcıları, şirketin ne yaptığı konusunda doğal olarak yükseliş eğiliminde.

8VC’den Kimmy Scotti yaptığı yazılı açıklamada, “Fruitful, üyeleri için teknoloji tarafından sağlanan ve derin insan uzmanlığı tarafından bilgilendirilen bir finansal ev yaratmak için ilk ilkelerden inşa ediyor” dedi. “Önce hizmet yaklaşımları, alt düzeyde otomatikleştirilmiş deneyimler ve sinir bozucu kullanıcı deneyimi başarısızlıklarıyla dolu bir dünyada oldukça farklı.”

Elad Gil, şirketin teklifini “gerçekten tüketici odaklı bir finansal hizmetler platformu” olarak nitelendirdi.

“Yetenekli liderlik ekibi, hırslı vizyonları ve Göçmen Bankası ile benzersiz ortaklıkları, kişisel finansı müşterinin yararına bir hizmet olarak yeniden inşa etme konusundaki bu övgüye değer misyonda başarılı olmak için güçlü bir temel sağlıyor” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/fruitful-raises-33m-to-offer-financial-planning-advice-via-a-subscription-model/

Yorum yapın