3. Çeyrek verileri öncesinde tüketici fintech etkinliğine ilişkin hızlı bir kontrol • Teknolojik Haberler


içine doğru üçüncü çeyreğin son günlerinde, dünyadaki risk sermayesi akışlarıyla ilgili yeni bir veri demetinden fazlasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Eylül ayı sona erdiğinde, tüketiciye hizmet veren fintech devlerinin kazanç raporları için bir geri sayım başlatacağız; bu veriler, günümüzün ticaret ve yatırım ürünlerine yönelik piyasa iştahını anlamamıza yardımcı olacak; Bu çalışma alanının en azından bir kısmına dokunan çok sayıda fintech girişimi göz önüne alındığında, gözlerimiz açık.

2020’nin sonlarında ve 2021’de tüketicilere tasarruf, yatırım ve ticaret ürünleri sunan şirketler fena haldeydi. Coinbase, Robinhood, M1 ve diğerleri hızla büyüdü; cehennem, girişimler doğdu ve teklif edildi başka şirketlere hisse senedi ticareti gibi hizmetleri platformlarına ekleme yeteneği!


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Daha sonra ne olduğunu hepimiz biliyoruz: 2022, piyasa koşullarında bir değişiklik getirdi ve tüketici ilgisi – ya da belki de tasarruf, yatırım ve ticaret azaldı. Bu, Coinbase’in tüketici fintech pazarında iyi bilinen bir varlık seçmesine ve birkaç çeyreklik alanda etkileyici kârlardan sert kayıplara hızla geçmesine yol açtı. Robinhood, piyasa değerinin keskin bir şekilde düştüğünü gördü ve M1 işten çıkarılan personel.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/a-quick-checkup-on-consumer-fintech-activity-ahead-of-q3-data/

Yorum yapın