2023’te hayatınızdaki teknoloji nasıl değişebilir?Devam eden şüphecilik ve sorun arasında Meta’dageleceğin meta evren için biraz kasvetli olduğunu düşünmek zor değil – ancak yok olacağına dair söylentiler erken olabilir.

Yakın zamanda 9.000 tüketiciyle yapılan bir ankette, profesyonel hizmet firması Accenture, yanıt verenlerin yüzde 55’inin metaverse’nin “aktif kullanıcıları” olmak istediklerini söylediğini ortaya çıkardı. Şirketin küresel yazılım ve platform lideri Kevan Yalowitz, bu meta-iyimserlerin yüzde 90’ının önümüzdeki yıl içinde bu sıçramayı yapmak istediğini söyledi.

Bu arada diğer şirketler meşgul. Vive VR kulaklık serisini üreten HTC, açıkça alay ediyor taşınabilir bir takip ürünü Meta’nın popüler Quest 2’si ile rekabet edecek şekilde tasarlanmıştır. Keskin ve kanon, daha fazla insana sanal alanlara dalmak için yollar ve nedenler verebilecek prototipler ve deneyimler sergilemeye hazırlanıyor. Ve yıllarca süren bir bekleyişin ardından, bu, Apple’ın nihayet giyilebilir bir ekranı piyasaya sürdüğü yıl olabilir.

Bunların hiçbiri, kendinizi genişleyen, sürükleyici, birlikte çalışabilir dünyalarda daha önce hareket ederken bulacağınız anlamına gelmez – sadece insanlar yakın zamanda bunun hakkında konuşmayı bırakmayacak.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2023/01/03/personal-tech-trends-2023/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın