2023’te bir HBO Max – Discovery+ karma uygulamasına hazır olun – Teknolojik Haberler


Warner Bros. Discovery’nin kazanç çağrısının manşeti pek çok şeydi. insanlar korkulan: HBO Max ve Discovery+ yeni bir hizmetle birleşiyor. Şirket, henüz bir adı olmayan bu yeni teklifi 2023 yazında ABD merkezli tüketiciler için sunacak, LatAm genişlemesi o yıl ve Avrupa pazarı 2024’te piyasaya sürülecek.

Firma, HBO Max’in “Succession”, “Euphoria” ve yakında çıkacak olan “House of Dragons” gibi büyük beğeni toplayan senaryolu şovlar ile “90 Day Fiancé” ve “Fixer Upper” gibi senaryosuz diziler gibi farklı teklifleri tek bir çatı altında birleştirmeyi hedefliyor. hizmet.

Warner Bros. Discovery, bu birleşme sürecini her iki hizmette de çapraz içerik yayınlayarak başlatacak. Discovery+ olacak bu aydan itibaren CNN orijinallerini göstermeye başlayın HBO Max, 30 Eylül’den itibaren Chip ve Joanna Gaines’in Magnolia Network’ünden bazı realite şovları alacak.

Şirket ayrıca, yeni ürünün bu sorunları ele alması amacıyla hem HBO Max hem de Discovery’nin ürün açısından eksiklikleri olduğunu kabul etti.

HBO Max uygulaması var buggy uygulaması olmanın kötü şöhreti birçok sorunla: uygulama donuyor ve Roku’da kilitleniyor; Apple TV’de altyazı ayarlarını hatırlayamıyor; ve içeriğe bazen erişilemez. HBO Max’in uygulama derecelendirmeleri — Google Play Store’da 3.7 ve sadece 2.8 Apple App Store’da — birden fazla sorun yaşayan müşterilerin yansımasıdır. ile bir röportajda Protokol Nisan ayında, HBO Max’in ürün müdürü Sarah Lyons, şirketin 2020’de sorunlu olduklarını bilmesine rağmen uygulamalarını aceleyle çıkardığını itiraf etti.

Öte yandan Discovery+ uygulamasının performansı iyi ancak çevrimdışı görüntüleme ve ebeveyn denetimleri gibi özelliklere sahip değil.

“HBO Max’in rekabetçi bir özelliği var, ancak performans ve müşteri sorunları yaşadı. Discovery+, sınıfının en iyisi performansa ve tüketici puanlarına sahiptir, ancak daha sınırlı özelliklere sahiptir. Şirketin CEO’su ve küresel yayın ve oyun başkanı Jean-Briac Perrette, kazanç çağrısında yaptığı açıklamada, birleşik hizmetimiz, birinci sınıf performansla pazar lideri özelliklerin her ikisinin de en iyisini sunmaya odaklanacak.

Şirket, mevcut hizmetlerin birleştirilmesinin yanı sıra, abonelik parası ödemek istemeyen kişiler için reklam destekli ücretsiz bir teklif de araştırdığını belirtti. Firma, bu planla ilgili daha fazla ayrıntıyı bu yılın ilerleyen günlerinde yatırımcı gününde açıklayacak. Özellikle rakip yayın şirketi Netflix, hizmetinin gelecek yıl reklam destekli bir sürümünü de tanıtacak.

Son birkaç gün içinde HBO Max, birçok eleştiriyle karşı karşıya kaldı. başlıkları sessizce hizmetinden aşağı çekiyor ve iptal “Batgirl” gibi yüksek bütçeli projeler.

HBO Max-Discovery+ birleşmesinin duyurusu, sarma Warner Bros. Discovery’de kazanç sonuçlarından günler önce işten çıkarmalarla sonuçlanabilecek büyük bir akış stratejisi değişikliği hakkında. Ancak şirket, kazanç çağrısı sırasında insanlarla ilgili herhangi bir yeniden yapılandırmadan bahsetmedi. Şirketten bir yorum istedik ve haber alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

Büyük uygulama birleştirme dışında, Warner Bros. Discovery 92 milyon birleşik abonesi olduğunu duyurdu – 76,8 milyonu HBO ve HBO Max’ten ve 24 milyonu Discovery+’dan. Firma, analistlerin 11.91 milyar dolarlık tahmininin oldukça altında, 9.8 milyar dolar gelir kaydetti.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/get-ready-for-a-hbo-max-discovery-mashup-app-in-2023/

Yorum yapın