2022 Yılının En İyi Organik Yatakları


Bu makalede

Kaliteli bir organik yatak ile gitmenin faydalarını anlamak kolaydır. huzurlu geceler yaşayacaksın uyumak doğal bir yatağın daha fazla gönül rahatlığı sağlayabileceğini. Organik bir yatak, dinlenmenize yardımcı olabilir çünkü çevre dostu, sürdürülebilir bir seçim yaptığınızı bilirsiniz.

Bakkalda gördüğünüz organik meyve ve sebzelere benzer şekilde, organik yataklar sorumlu bir şekilde tedarik edilen malzemelerden yapılır ve bazen diğer yataklarda kullanılan sert ve zararlı kimyasallar olmadan bir araya getirilir. Erteleyeceğiniz en iyi şiltenin, toksik olmayan, kimyasal içermeyen bir uyku yüzeyi sağlayan, genellikle sertifikalı organik malzemeden yapıldığını bilmenin güvenini yaşayın.

Organik lateks köpük şilteler, tropikal kauçuk ağaçlarının özsuyundan elde edilir. Organik lateks daha sonra benzersiz bir köpüğe dönüştürülür ve sonuç harika bir şekilde destekleyici, esnek ve yumuşak bir sünger gibi hissettirir. Bu süreç, geleneksel yataklardan farklı, çevre dostu, doğal bir yatak oluşturur. hafızalı köpük veya kıvrımlı köpük şilteler. Bu tamamen doğal lateks yatak modelleri, yaylı veya hibrit yatak hissinden de çok farklıdır.

Kötü bir reklam gibi görünme riski altında, dahası var! Organik ve doğal hakkında en iyi şeylerden biri lateks yataklar nefes alabilir olmaları (deliklerinden dolayı), antimikrobiyal ve hipoalerjenik olmalarıdır. Üstelik bu yatak modelleri, büyüdüğünüz yaylı ya da virajlı yatakların aksine alerjinizin (ya da astımınızın) alevlenmesine neden olmamalıdır. Nezleden ve sulu gözlerden güvendesiniz, çünkü bu en iyi yatak hassas cilt veya burun olanlar için yazın. Neden? Niye? Bakteri, küf ve küf gibi ev alerjenleri doğal lateks köpüğünde büyüyemez. İhtiyaçlarınız için en iyi organik yatak, sizi daha önce denediğiniz rakiplerinizden daha sağlıklı tutacaktır. Geleneksel bir yatak envanterine sahip her üretici, doğal bir yatak üreticisinin yapabileceği türden bir iddiada bulunamaz.

Yalnızca konu yeni bir yatak satın almaya geldiğinde nereden başlayacaklarını bilemeyen kişilere tamamen tarafsız incelemeler sağlamak amacıyla, bir yatak uzmanı olarak geçirdiğim yıllarda 100’den fazla farklı yatağı kişisel olarak test ettim. Bugünlerde yeni bir yatak şirketine çarpmadan taş atamayacağınız gibi hissedebileceğinizi biliyorum. Bu yüzden buradayım. Ne aradığınızı bilmek, ihtiyaçlarınıza en uygun yatağı bulmanın anahtarıdır ve ben yardım etmek için buradayım. İyi bir gece uykusu aramanıza yardımcı olmak için uzanmaya karar verdim.

Aşağıda, her tip uyuyan için en iyi organik yatağı, en düşük maliyetli organik yatağı ve hatta daha doğal yatak seçeneklerini tartışıyorum. fiyatları aşağıda belirttim Kraliçe boyutu size bir başlangıç ​​noktası verecek yatak modelleri. Fiyatlar değişebilir, ancak zaman geçtikçe bu en iyi organik yatak listesini periyodik olarak güncelleyeceğim.

Avokado Yeşili/Melissa Kruse

Tip: Lateks Hibrit
sıkılık: 7 veya orta sertlikte yastıklı (9 veya sert olmayan)
Deneme: 365 gece
Garanti: 25 yıllık sınırlı garanti
Fiyat (kraliçe): 2.099$ (yastıklı) 1.599$ hariç

Birkaç organik sertifika ve Amerikan Kayropraktik Derneği onayı ile dekore edilmiş Avokado yatak, sert yatak sevenler için uygun, rahat ve çevre dostu bir yataktır. Los Angeles’ta el yapımıdır ve düğmeli püsküllü organik pamuklu örtü ve kenarlarda yeşil süsleme gibi ayrıntılar içerir. Avokado ilk bakışta kesinlikle birinci sınıf bir yatak gibi görünüyor. Ayrıca, zararlı kimyasallar içermediği için popüler yataklı şilteler gibi gaz yapan bir kokuya da sahip değildir. Bunun yerine, bana ormanı hatırlatan, doğaya benzer bir toprak kokusu yayar.

Avokado şilte 11 inç kalınlığındadır ve sertifikalı organik Dunlop lateks köpüğünden, organik yünden ve sertifikalı organik pamuktan yapılmıştır. Taban, ağır hizmet tipi geri dönüştürülmüş cepli çelik bobinlerle yapılmış çevre dostudur. Hafiften daha büyük gövdelere kadar her vücut tipini destekler, ancak biraz serttir.

Sıkı bir yan uyuyan iseniz, Avocado Green yatak sizin için en iyi organik pamuklu yatak olmayabilir. Üzerine yattığınızda fazla bir şey vermez ve çoğu yan uyuyan kişinin tercih ettiği gibi vücudunuzun yanlarına kontur oluşturmaz. Sırt ağrısı çeken sırt ve mide uyuyanlar için en uygun olanıdır ve gece boyunca sırtınızı desteklemekte gerçekten iyi bir iş çıkarır.

Şiddetle tavsiye ettiğim isteğe bağlı yastık kılıfı ile bu yatağı orta sertlikte veya sertlik ölçeğinde 10 üzerinden 7 yapar. Bu, sırt ağrısı çekenler için tatlı bir nokta gibi görünüyor çünkü omurganızı uygun hizada tutmak için büyük destek sunuyor, ancak yine de köpüğün kıvrımlarınızı beşiklemesine izin veren bir basınç tahliyesi var. Tam Avokado yatak incelememizde daha fazlasını okuyun.

Organik pamuklu kaban içermeyen Avokado Yeşili yatak için ikiz için 1.099$ ve California kralı için 2.099$’a mal olacak.

Lindsay Boyers/CNET

Tip: Lateks Hibrit
sıkılık: 7 veya orta sertlikte yastıklı (9 veya sert olmayan)
Deneme: 365 gece
Garanti: 25 yıllık sınırlı garanti
Fiyat (kraliçe): 1.799$

Birch, kapsayıcı olma konusunda uzmanlaşmış ve tüketiciye seçenekler sunmaya değer veren bir marka olan Helix tarafından size sunulmaktadır. Birch yatak, çevre dostu, doğal ve organik modelidir. Avokado şilteden iki kat daha fazla katmana sahiptir ve doğal OEKO-TEX sertifikalı Talalay lateks köpüğü, sorumlu kaynaklı Yeni Zelanda yünü ve organik pamuğu içerir.

Huş ağacı, birçok lateks köpük yatak gibi çok esnektir ve gerçekten destekleyicidir. Cepli bobin ve lateks köpük kombinasyonu sayesinde dayanıklı bir silahın oğlu. Burada köpüğe batmayacaksınız, ancak üstteki organik yün vuruş, üstte daha fazla kabarık, havadar bir his veriyor.

Avokado şilteden biraz daha yumuşak olduğu için çok beğendim. Yine de silahı atlamak istemiyorum çünkü hiçbir şekilde yumuşak değil. Ölçekte orta firma civarında veya 10 üzerinden yedi civarında değerlendiririm. Çoğu hafif ila orta boy yan traversler için yeterince basınç azaltıcı değil, ancak yanlarını tercih eden daha büyük vücut tipleri muhtemelen bu yatağın keyfine varacaktır. .

Birch şilte fiyatları 1.349 dolardan başlar ve bir California kralı için 2.099 dolardan maksimuma çıkar.

PeluşYataklar

Tip: lateks köpük
sıkılık: İki sertlik seviyesi | Orta (5) | Orta firma (7)
Deneme: 100 gece
Garanti: 25 yıllık sınırlı garanti
Fiyat (kraliçe): 3.099$

Bu listeden de görebileceğiniz gibi yumuşak, doğal ve organik lateks yatak bulmak biraz zor. Lateks köpük, özellikle cepli bobinlerin desteğiyle bağladığınızda, doğal olarak daha sıkı bir malzemedir. Bununla birlikte, PlushBeds, tamamen lateks bir köpük yataktır ve çoğu yan traverslere uyacak şekilde özelleştirilebilir bir sertlik profili ile yukarıdan aşağıya organiktir.

Yeni başlayanlar için, Plushbeds Botanical Bliss iki sertlik seviyesinde mevcuttur: Orta ve Orta-sert. Yan ve kombine traversler benim favorim olan Medium naturel lateks modelini tercih edebilir. Hareketli ve destekleyici, ancak aynı zamanda yanımın kıvrımlarında daha fazla yer veriyor ve omurgamın düzgün hizada olmasını sağlıyor. Her iki lateks yatak modeli de sırt üstü ve karın üstü uyuyanlar için işe yarayacak!

PlushBeds Botanical Bliss, üç farklı köpük katmanından yapılmıştır ve her lateks levhanın kendi sertlik seviyesi vardır. Yatağınızın çok yumuşak olduğunu düşünürseniz, katmanları değiştirebilir ve sertlik seviyesini beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Bu, hiçbir yatakta görmediğim bir özellik. Kurulum süreci daha zahmetlidir çünkü katmanları kendiniz istiflemeniz ve organik pamuklu kılıfın içine yerleştirmeniz gerekir, ancak sunduğu çok yönlülük nedeniyle bu özelliği gözden geçirebilirim.

PlushBeds Botanical Bliss, tipik bir kutuda yatak şiltenizden kesinlikle daha pahalıdır, ancak düzenli olarak önemli indirimler sunduğunu unutmayın. Fiyatlar bir ikiz için 2.599 dolardan başlıyor ve bir California kralı için 3.399 dolara kadar çıkıyor.

Yeşil Yatağım

Tip: lateks köpük
sıkılık: 7 veya orta firma
Deneme: 120 gece
Garanti: 20 yıllık sınırlı garanti
Fiyat (kraliçe): 1.499$

Ürünlerini organik veya doğal olarak markalamak isteyen yatak şirketleri için çıta oldukça yüksek ve fiyat etiketleri de genellikle bunu yansıtıyor. Baştan sona, malzemelerin organik ve sürdürülebilir kaynaklı olduğunu garanti etmek için atlanacak çok sayıda çember var. My Green Mattress ise yataklarının tamamını kendi aile fabrikasında ürettiği için doğal ve organik çevre dostu malzemeleri daha düşük maliyetle sunuyor.

My Green Mattress Natural Escape 11 inç kalınlığındadır ve üç farklı katmandan yapılmıştır. Birincisi, destekleyici cepli bobin katmanıdır ve üstte ekstra konfor katmanı için doğal yünlü doğal Dunlop lateks köpüğü bulunur. Üstünde hafif ve havadar bir yastık bulunan esnek, kabarık bir yüzey hayal edin. Avokado kadar sert değil, orta sertlikte veya sertlik ölçeğinde 10 üzerinden yedi olarak değerlendiririm.

Bu yatağı çoğunlukla 230 poundun altındaki kişilere tavsiye ederim çünkü bu listede belirtilen hibrit yataklar kadar destekleyici olmayacak. En uygun yatış pozisyonu eşleşmelerine gelince, sırt, karın ve kombine uyuyanlar için en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Fiyatlar ikiz yatak için 999 dolardan başlar ve California kral yatak için 2.074 dolara kadar çıkar.

WinkBeds

Tip: Lateks hibrit yatak
sıkılık: Orta veya 5
Deneme: 120 gece
Garanti: Ömür boyu dayanıklılık garantisi
Fiyat (kraliçe): $1,999

WinkBeds, son derece dayanıklı ve uzun ömürlü yataklar üretmekten gurur duyan lüks bir yatak markasıdır. Yataklarını, size on yıl veya daha uzun süre dayanacak yüksek kaliteli yataklar satmasını sağlamak için üzerlerine 20 yıllık baskı uygulayan bir simülasyondan geçirir. EcoCloud, şirketin organik ürünü ve piyasadaki en fazla baskıyı azaltan lateks hibrit şiltelerden biridir.

Birch veya Avokado gibi birçok lateks hibrit şilte, orta sertlikte veya hatta sert çevresinde bir sertlik seviyesinde gelir, bu da destek isteyen insanlar için harikadır. Bununla birlikte, yan yatan bir kişiyseniz veya eklem ağrınız varsa, daha dengeli bir hisse sahip bir yatak istiyorsunuz – işte burada EcoCloud devreye giriyor.

Bu yatak, omuzlara ve kalçalara hedeflenen basınç tahliyesi sağlamak için bölgeli tasarıma sahip geri dönüştürülmüş çelik bobinlerden yapılmıştır. Üst katmanlar, size tamamen doğal ve organik bir uyku deneyimi sunmak için doğal Talalay lateks, organik pamuk ve birinci sınıf Yeni Zelanda yünü içerir.

Sertliği bir orta veya sertlik ölçeğinde 10 üzerinden 5 olarak değerlendiririm. Yumuşak ve sert arasında gidip gelir, onu destekleyici yapar, ancak kalça ve omuz ağrısı çeken veya yan yatarak uyumayı seven insanlar için basıncı fazlasıyla azaltır. Aynı zamanda, aynı yatağı paylaşan ve yanlara doğru zorlanan çiftler için bir artı olarak, kenarlar boyunca güçlü takviyeler ile birlikte gelir.

Bu yatağın fiyatları, bir ikiz yatak için 1.399 $ ile bir California kralı için 2.399 $ arasında değişmektedir.

Nasıl test ederiz

CNET editörleri, hakkında yazdığımız ürün ve hizmetleri editoryal değerlere göre seçer. Bağlantılarımız aracılığıyla satın aldığınızda bir komisyon alabiliriz. Devamını oku şilteleri nasıl test ediyoruz.

Organik yatak SSS’leri

En iyi organik yatak hangisidir?

En iyi organik yataklardan bazıları şunlardır:

  • Avokado Yeşil Yatak
  • Huş Yatak
  • My Green Mattress Doğal Kaçış
  • PlushBeds Botanical Bliss yatak
  • WinkBeds’ten EcoCloud yatak

Organik yatak nedir?

Bir yatak, ABD Tarım Bakanlığı’ndan organik sertifika almaya hak kazanmak için en az %95 organik malzeme içermelidir. Yatağı yapan şirket, çiftçilik ve üretim süreçleri sırasında da sıkı sürdürülebilirlik düzenlemelerine uymalıdır. Aksi takdirde, Talalay veya Dunlop lateks yatağınızı “organik”, yalnızca “doğal” olarak pazarlayamazsınız.

Daha fazla uyku önerisi

Bu makalede yer alan bilgiler yalnızca eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır ve sağlık veya tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Tıbbi bir durum veya sağlık hedefleri hakkında sahip olabileceğiniz herhangi bir soruyla ilgili olarak her zaman bir doktora veya başka bir kalifiye sağlık kuruluşuna danışın.Kaynak : https://www.cnet.com/health/sleep/best-organic-mattress/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın