2022 İçin En İyi Xbox Oyun Kulaklığı


Teknik olarak oyun oynamak için normal bir çift kulaklık kullanabilseniz de, bu mutlaka kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Oyun oynamayı ciddiye alanlar için, ortalamanın altında bir kulaklıktan gelen bulanık ses, tatlı zafer ve ezici yenilgi arasındaki fark olabilir. Oyun performansınızı bir üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, net, etkileyici ses sağlayan ve etrafınızdaki her atışı ve adımı duymanıza olanak tanıyan iyi bir oyun kulaklığı seti almak, başlamak için iyi bir yerdir.

İster güvenilir bir Xbox One’ınız olsun, ister güçlü bir yeni Xbox Serisi X veya S Serisi, kablolu bir kulaklık, kolay ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Her iki nesil denetleyicide de standart bir 3,5 mm kulaklık jakı bulunur, bu nedenle basit bir tak ve çalıştır kurulumudur. Ayrıca, kablolu oyun kulaklığı kategorisindeki en iyi Xbox kulaklık seçeneklerinin çoğu olmasa da birçoğunun PlayStation 5, Windows PC’ler, Mac’ler ve Nintendo Anahtarı.

Ancak, kumandadan kulaklığınıza giden kabloyu ortadan kaldırmak istiyorsanız, birçok kablosuz kulaklık seçeneği de var. Onlarla ilgili güzel olan şey, çoğunun kablosuz olarak bağlanmak için bir USB dongle gerektirmemesidir (çoğu PS4 kablosuz kulaklıklar örneğin yapın). Microsoft’un Xbox Kablosuz teknolojisi, Xbox sans dongle’ınızla hızlı bir şekilde eşleştirmenize olanak tanır. Dongle gerektiren kablosuz modeller aşağıda özellikle belirtilmiştir.

Bu seçimleri yaparken, fiyatla birlikte tasarım (yapı kalitesi), konfor ve ses kalitesi ile ekstra özellikler (gürültü iptali, gürültü yalıtımı, ayrılabilir mikrofon ve Bluetooth bağlantısı gibi) gibi birkaç temel değişkene odaklandık. Hatta bazıları surround ses sunar. Mikrofon kalitesini de dikkate aldık çünkü bu özellikle oyun seansınız grup koordinasyonu gerektiriyorsa önemlidir. Sesinizi duyuramıyorsanız, strateji oluşturamazsınız.

Son olarak, bildiğimiz kadarıyla, burada listelenen tüm Xbox One kablosuz kulaklıklar, aynı zamanda Xbox Serisi X ve Xbox Serisi S.

Bu temel bilgilerle, en iyi Xbox kulaklığı hakkında konuşalım. Bunlar, periyodik olarak güncellenen kendi ev tabanlı testlerimizin ve şu anda piyasadaki diğer en popüler oyun kulaklıklarından bazılarının sonuçlarıdır. Bunlardan herhangi biri, özellikle uzun bir oyun seansına girerken oyun deneyiminizi büyük ölçüde artırabilir.

Devamını oku: PS5 için En İyi Oyun Kulaklığı

David Carnoy/CNET

Turtle Beach, popüler Stealth 700 kulaklığını yükselterek hem performansını hem de konforunu artırdı. Yapı kalitesi sağlam ve kafama gerçekten güzel bir şekilde uyan ve gözlüklerle iyi oynayan “soğutma jeli ile doldurulmuş” hafızalı köpük kulak yastıklarını beğendim. Kafa bandı da sağlam ve iyi dolgulu.

Turtle Beach, bu 2. Nesil modelin 50 mm Nanoclear sürücüleri geliştirdiğini söylüyor — ses daha ayrıntılı ve “kesin” — yeniden tasarlanmış metalle güçlendirilmiş bir kafa bandı ve daha büyük, yüksek hassasiyetli çevir-sessiz mikrofon var. Mühendisleri onu “daha ayrıntılı ve kesin ses” verecek şekilde ayarladı. Kulağa oldukça hoş geldiğini ve kulaklıklı mikrofon setinin telefonunuzla eşleştiğini ve oyun oynarken müzik dinlemek ve aramaları yanıtlamak için de iyi olduğunu düşündüm. iOS ve Android için ses ve yeniden eşleme düğmelerini değiştirmenize olanak tanıyan “tamamen yeni” bir Turtle Beach Hub uygulaması var.

Bu kulaklık, eski Xbox One konsollarının yanı sıra yeni nesil Serisi konsollarla da çalışacak. Pil ömrü artık 20 saate kadar – kulaklık USB-C üzerinden şarj oluyor – ve Xbox Kablosuz teknolojisi sayesinde, PS4’te olduğu gibi bir dongle kullanmadan Xbox’a kablosuz olarak bağlanabilirsiniz.

Buna 100 dolara satılan Stealth 600 Gen 2’ye karşı bakıyorsanız, bu model de iyidir ancak Stealth 700 Gen kesinlikle daha kaliteli bir his veriyor. 150 $ için gerçekten iyi bir Xbox kablosuz kulaklık.

HyperX

Uygun fiyat etiketi ile gerçekten sağlam bir kablolu kulaklık arıyorsanız, HyperX Cloud X mükemmel bir seçimdir. Sağlam bir yapıya sahiptir, güçlü mikrofon performansı ile iyi bir sese sahiptir ve en önemlisi, uzun oyun seanslarında takması rahattır. Xbox One ve Series S ve X ile çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda PS4 ve PS5’in yanı sıra Nintendo Switch ve PC’lerle de uyumludur.

HyperX Cloud Alpha önizlememizi okuyun.

David Carnoy/CNET

Xbox için Razer Nari Ultimate, en azından boyut açısından bir kablosuz kulaklık canavarıdır. Bununla birlikte, ağır değildir ve otomatik ayarlanan kafa bandı, bunu satın alabileceğiniz en konforlu oyun kulaklıklarından biri yapar; sadece kulak kapaklarının gerçekten kafanızdan çıktığını unutmayın. Kulak yastıkları, soğutma jeli ile doldurulmuş yastıklarla donatılmıştır ve Razer logosu yanar.

Mükemmel ses kalitesi ve konforun yanı sıra, diğer imza özelliği, oyun oynarken oyunu hissetmenizi sağlayan yerleşik HyperSense dokunsal geri bildirim teknolojisidir. Buna bir hile denebilir, ancak oyun deneyimine başka bir boyut katıyor. Tek dezavantajı, onu çalıştırdığınızda pil ömrünün bir darbe almasıdır. HyperSense açıkken 6 saat ve kapalıyken 20 saattir.

Bunun, ses sahnesini açmaya ve sese daha havadar bir kalite vermeye yardımcı olan arkası açık bir kulaklık olduğunu belirtmekte fayda var, ancak ses kulaklıklardan sızacak ve bu da çevrenizdeki diğerlerini rahatsız edebilir. Mikrofon performansını iyi buldum ama mükemmel değil.

Bu aynı zamanda bir PC’ye kablosuz olarak bağlanacaktır. Windows için Xbox Kablosuz Adaptörü.

SteelSeries

PlayStation ve PC tarafında, Arctis, bazılarının her iki platform için en iyi çok yönlü kulaklık olduğunu söyleyen üst düzey Pro Wireless’a (330 $) sahiptir. Ancak Xbox için, daha kaliteli bir kablosuz kulaklık arıyorsanız Arctis 9X Wireless mükemmel bir seçimdir. Dongle olmadan doğrudan Xbox’a kablosuz olarak bağlanır ve Bluetooth bağlantısıyla telefonunuzla da kullanılabilir. 20 saat pil ömrü sunar.

David Carnoy/CNET

Turtle Beach’in yeni Stealth 700 Gen 2’sini tam olarak karşılayamıyorsanız, yeni Stealth 600 Gen 2, 100 $ karşılığında iyi bir alternatiftir. Stealth 700’ün daha üstün yapı kalitesine sahip olmasa da, iyi ses ve performansa sahip çok rahat bir kulaklıktır. Ses kalitesi biraz iyileştirildi ve Stealth 700 gibi, geri çekildiğinde (sessiz) kulaklığa sorunsuz bir şekilde entegre olan daha büyük, yüksek hassasiyetli, çevir-sessiz bir mikrofonla donatılmıştır.

Sol kulak kapağındaki bir ses ön ayar düğmesi, sesinizi hızlı bir şekilde özelleştirmenize olanak tanır ve Xbox Kablosuz teknolojisi sayesinde Xbox’ınıza bağlanmak kolaydır. Pil ömrü 15 saat olarak derecelendirilmiştir ve kulaklık USB-C üzerinden şarj olur.

Kulaklık beyaz olarak resmedilmiştir ancak daha kolay siyah renkte mevcuttur. PlayStation sürümü, PS4 ve PS5 ile kablosuz bağlantı için bir dongle içerir.

SteelSeries

9X’e çok daha uygun fiyatlı bir alternatif istiyorsanız, iyi tasarlanmış (ancak daha az gösterişli) bir kablosuz model olan ve yaklaşık 100 dolara satılan Arctis 1’e bakın. Bir dongle (birlikte verilir) kullanmanız gerekse de, Xbox, Switch, PlayStation ve hatta Android’e bağlandığında çalışır (USB-C dongle bir USB-A adaptör kablosu içerir). Ayrılabilir bir Discord sertifikalı mikrofon ile iyi bir değer ve pil ömrü 20 saate kadar derecelendirildi, bu oldukça iyi.

Amazon

Yukarıdaki Steel Series Arctis 1 gibi, HyperX Cloud X Flight, Xbox’ınıza kablosuz bağlantı için doğrudan dongle’a bağlanmak yerine düşük gecikmeli 2.4GHz USB dongle kullanır. Bu, mükemmel ses ve iyi mikrofon performansına sahip çok rahat bir kulaklıktır (mikrofon çıkarılabilir). Ayrıca çok iyi bir pil ömrüne sahiptir (30 saate kadar), ancak pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için kulaklıklardaki LED’leri kapatmanız gerekir. Umarım yeni nesil sürüm USB-C şarjına geçer (Micro-USB kullanır).

Amazon

Temel kablolu oyun kulaklıkları söz konusu olduğunda, HyperX’in Cloud Stinger Core ile yanlış gidemezsiniz. Rahattır ve iyi bir ses kalitesine ve mikrofon performansına sahiptir. Yapı kalitesi, HyperX’in bazı yükseltme modelleri kadar iyi değil, ancak her şeyi 40 $ veya daha düşük bir fiyata bekleyemezsiniz.

David Carnoy/CNET

Quantum 100, JBL’nin 40 $ ile 300 $ arasında değişen yeni Quantum oyun kulaklıkları serisinin giriş seviyesi modelidir. Bu model hakkında süslü bir şey yok, ancak güzel dolgulu kulak kapakları ile oldukça hafif ve rahat, ayrıca çıkarılabilir bir mikrofona sahip. Sol kulaklığın üzerinde, mikrofon sesini kapatma düğmesiyle birlikte bir ses kontrol kadranı bulunur. Ayrıca diğer oyun konsollarıyla da çalışır ve müzik için oldukça iyi, ancak bir dokunuş parlak.

JBL’nin bazı üst düzey modellerinde kablosuz bağlantı ve hatta gürültü önleme özelliği bulunurken, Quantum 100, kısıtlı bir bütçeyle daha sıradan oyunculara hitap edecek basit bir oyun kulaklığıdır.

Daha fazla oyun önerisiKaynak : https://www.cnet.com/tech/gaming/best-xbox-gaming-headset/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın