2022 İçin En İyi Akıllı Garaj Kapısı Açıcıları


Ön kapı, ziyaretçileri karşılamak, paketleri kabul etmek ve satış elemanlarını geri çevirmek için çok önemli bir temas noktasıdır, ancak birçoğumuz için garaj kapısı, evlerimizde çok daha düzenli olarak kullanılan bir portaldır. İster arabayı çekerken ister bahçe aletlerini ön bahçeye taşıyor olun, garaj kapısı büyük, motorlu bir bariyerdir.

peki neden akıllı kilitler ve kapı zili kameraları Akıllı garaj kapısı teknolojisi genellikle göz ardı edilirken ön kapılarımız bu kadar popüler mi? Garajınızdaki akıllı yükseltmeler, evin herhangi bir yerinde olduğu kadar kullanışlıdır ve garaj kapısının ne sıklıkla birincil giriş yolumuz olduğu düşünüldüğünde daha pratik olabilir. Akıllı garaj kapısı açıcıları, uzaktan kilitleme/kilit açma (veya açma ve kapama) ve bir uygulama aracılığıyla izleme gibi diğer akıllı ev cihazlarıyla aynı özelliklerin çoğuna sahiptir.

Akıllı kilitlere, akıllı kapı zillerine ve akıllı kapı zillerine aşina olanlar için akıllı kameralar, mevcut garaj kapısı açıcınızı akıllı bir kontrolörlü bir garaj kapısı açıcısına dönüştürmek için artık piyasada birkaç iyi ve kolay seçenekten daha fazlasının olması biraz şaşırtıcı olmalı. İşte favorilerimiz şimdi mevcut. Bu listeyi periyodik olarak güncelliyoruz.

Chamberlain

Chamberlain’in MyQ Smart Garage Hub’ının en yeni versiyonu Amazon’da sadece 20 $ karşılığında mevcut, çok çeşitli garaj kapısı açıcılarına akıllılık katmayı vaat ediyor. MyQ yüklendiğinde, iOS veya Android akıllı telefonunuzdaki MyQ uygulamasından garaj kapınızın durumunu kontrol edebilir ve kapıyı uzaktan açıp kapatabilirsiniz. Sistemin kurulumu kolaydır, mevcut kapı açıcınıza bağlanacak hiçbir kablo yoktur, ancak diğer üreticiler tarafından kullanılan daha yaygın yapışkan bant yaklaşımı yerine tavanınıza bir braket cıvatalanması gerekir.

MyQ, birden fazla akıllı ev cihazını tek bir platformdan kontrol etmek ve otomatikleştirmek için Nest, Wink, Vivint ve Xfinity Home gibi çeşitli akıllı ev ürünleriyle birlikte çalışır. Chamberlain, SmartThings veya Amazon Alexa ile uyumlu değildir, ancak Google Asistan ve IFTTT uyumluluğu vardır ve şirketin teslimat sürücülerinin paketlerinizi garajın içine bırakmak için kapıyı açmasına izin veren Amazon Anahtarını destekler (arka kapıyı kapatmadan önce). onlara).

Ayrıca Chamberlain, MyQ Home Bridge adaptörünü gerektirmesine rağmen, testlerimizde başka hiçbir üreticinin yapmadığı HomeKit kullanıcılarına uyumluluk sunar. Chamberlain’in MyQ sistemi, güvenilir bir garaj markasının kalitesiyle birlikte gelir ve iyi yapılmış garaj akıllıları için listenizin başında olmalıdır.

Chamberlain MyQ Akıllı Garaj Merkezi hakkındaki tam incelememizi okuyun.

Chris Monroe/CNET

80 $’lık Tailwind iQ3, kablolu kurulumu sayesinde güvenilirdir ve arabanızdaki bir araç sensörü sayesinde, aracı her çektiğinizde otomatik olarak açılır. Bu otomatik açma ve kapama akıllıları, testlerimizde iyi çalıştı – bunun üzerine iQ3, aynı anda üç adede kadar garaj kapısını kontrol edebilir ve Google Asistan ve Amazon Alexa ile çalışır. Yine de HomeKit uyumluluğunu elde edemezsiniz ve kabloları kurmak biraz güç olabilir.

Genel olarak, bu garaj kapısı kontrolörü, HomeKit uyumluluğuna ihtiyacınız yoksa temel akıllılar ve kullanışlı otomasyon için tüm kutuları kontrol eder.

Chris Monroe/CNET

Yaklaşık 90$’a satılan Garadget, mevcut garaj kapınıza sesli kontrol ve uzaktan erişim sağlar. Garadget’ın sensör sistemi, bir garaj kapısının üst paneline yerleştirilmiş yansıtıcı bir etiketten ve Garadget cihazına yerleştirilmiş bir lazerden oluşur. Lazer yansıtıcı etikete çarptığında Garadget, garaj kapınızın kapalı olduğunu anlar. Kolay değil mi? Test ettiğimiz birçok garaj kontrolörü gibi, Garadget da kapı kontrolörünün çalışması için biraz kablo bağlantısı gerektiriyor.

Garadget’ın kendi Amazon Alexa becerisi vardır ve IFTTT entegrasyonu, Google Asistan için özel komutlar oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Akıllı telefon için Garadget uygulaması (iOS ve Android) zamanlama içermez, ancak yalnızca basit komutlar ve mobil uygulama garajına uzaktan erişim arıyorsanız, Garadget işi makul bir fiyata halledecektir.

Garadget hakkındaki tam incelememizi okuyun.

Chris Monroe/CNET

Şimdiye kadar test ettiğimiz en göz alıcı ve ilginç garaj cihazlarından biri olan Garager 2, ikisi bir arada kamera ve kolay kapı kontrolüdür. Bu güvenlik kamerası, bir mıknatıs aracılığıyla garaj kapısı açıcınızın altına takılır ve akıllı telefon için Alcidae uygulamasından (Android ve iOS) garaj kapınızı kontrol eder. Kamera, 1080p renkli ve gece görüşlü video ve iki yönlü ses içeriyor; bunların tümü, 50 dolardan daha az maliyetli bir cihaz için harika, ancak klip depolama ayda 5 dolarlık bir abonelik gerektiriyor.

Kontrol, garajınızı açma ve kapatma komutları için Wi-Fi bağlantınız aracılığıyla Google Asistan ve Amazon Alexa ile çalışır. Önceki modele göre bir yükseltme, garajı açtığınızda veya kapattığınızda kamera beslemesini dengelemek için manyetik bir taban ekler. Video izleme eklemek ve garaj alanınızı izlemek ve konuşmak istiyorsanız, bu cihaz tam size göre. Ayrıca size bildirim gönderecek şekilde ayarlayabilir ve uzaktan veya sesli asistanlar aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

Chris Monroe/CNET

Nexx Garaj, normal garaj kapınızın kolaylıkla açılıp kapanmasına beceri katan akıllı bir garaj kontrolörüdür. IFTTT uygulamalarını dahil etmeden akıllı telefon (iOS ve Android) için Nexx Garage uygulaması aracılığıyla sesli komutlar, uzaktan erişim ve otomatik açma elde edeceksiniz. Nexx Garage, Chamberlain’in MyQ sistemi kadar yaygın olarak entegre edilemese de, Google Asistan ve Amazon Alexa ses uyumluluğu için herhangi bir ücret yoktur.

Nexx Garaj’ın en büyük eksiği, kapının durumunu algılamak için ihtiyaç duyacağınız sensörlerdir. Garaj kapınıza ve üstündeki duvara iki sensör takılır ve en iyi sonucu almak için birbirinin çeyrek inç içine yerleştirilmelidir. Bu çiftteki en üstteki sensör kablolu ve herhangi bir odaya daha fazla kablo eklemek tercih etmediğim bir şey. 100 dolardan ucuz olmasa da, Nexx Garaj basit, sorunsuz akıllılık ve sesle etkinleştirilen asistanlar Amazon Alexa veya Google Asistan ile uyumluluk isteyen herkes için harika.

Nexx Garaj hakkındaki tam incelememizi okuyun.

Akıllı garaj kapısı açıcıları 101

Halihazırda motorlu bir garaj açıcınız varsa, hatta bir kayış tahrikli açıcı veya zincir tahrikli olsa bile, akıllı garaj kapısı kontrolü için yukarıdaki kolay eklenti aksesuarlardan birini kullanabilirsiniz. Yepyeni bir açma mekanizması pazarındaysanız ve akıllı bir cihaz istiyorsanız, Chamberlain gibi üreticilerin akıllı açıcı ve kapı sensörü seçeneklerini bulabilirsiniz. Kaldırma Ustası ve Ryobi.

Akıllı garaj kapısı kontrolörleri birkaç varyasyona sahiptir. Genel olarak, mevcut açıcınıza bir çift taraflı yapışkan şerit ile bir kontrol takılır. Çoğu durumda, mevcut garaj kapısı açıcınızdaki açma ve kapama komut düğümlerine iki küçük kablo bağlamanız gerekir.

Akıllı garaj kitleri ayrıca tipik olarak garaj kapınıza takmak için bir tür sensör içerir. Bu sensör, garaj kapısı durumunuzu algılar ve iletir, böylece kontrol, kapının açık mı, kapalı mı veya ikisi arasında bir yerde mi olduğunu doğru bir şekilde bilir ve garaj kapısı açıcı uygulamasıyla, garajınız gerektiğinde açıksa size bir anlık bildirim gönderebilir. ol. Aynı zamanda genellikle bir güvenlik sensörü görevi görür.

Bir Wi-Fi sinyaline bağlanabilme özelliği, yeni akıllı garaj kapınızın ve uzaktan kumandanızın istediğiniz gibi çalışmasını sağlamanın anahtarıdır. Akıllı tarafta, bir eklenti denetleyicisi cihazınıza bağlanır. kablosuz ağ, ki bu yeterince kolay. ihtiyacın olacak güçlü 2.4GHz internet bağlantısı bu sizin garajınıza ulaşır. Tipik olarak, ilgili bir uygulama, cihazınızı ağa eklemenin yanı sıra genel kurulumda size yol gösterecektir.

Garaj kapısı açıcı uygulamasının özellikleri ve akıllıları markadan markaya farklılık gösterir. Bir uygulama coğrafi sınırlama, zamanlama, uzaktan erişim ve ses kontrolü sunabilirken, başka bir uygulama akıllı telefonunuzu garaj kapısı kontrol cihazınızın bir kopyası haline getirebilir.

Hangi kontrolörün sizin için en iyi akıllı garaj kapısı açacağı olduğuna karar vermek, en çok hangi kontrol özelliklerini istediğinize ve evinizde hangi akıllı ev platformlarını (Amazon Alexa, Google Home veya Apple HomeKit gibi) kullandığınıza bağlıdır. Gereksinimleriniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak için muhtemelen akıllı bir garaj kapısı açıcı ve uygulama vardır.

Akıllı garaj kapısı açacağı SSS’leri

Akıllı ev garaj kapısı açıcıları güvenli mi?

Akıllı garaj kapısı açıcıları, herhangi bir akıllı ev cihazıyla aynı riskleri taşır; bunlara birisinin ağınıza erişmesi durumunda olası saldırılar da dahildir. Neyse ki akıllı garaj kapıları, veri şifreleme ve parola korumalı erişim ve ayarlar dahil olmak üzere diğer akıllı ev cihazlarıyla aynı korumaların çoğuna sahiptir. Ayrıca, akıllı bir garaj kapısı açıcı, ev sahiplerinin garaj kapılarının açık olup olmadığını kontrol etmelerini ve gerekirse uzaktan kapatmalarını sağlayarak ev güvenliğini artırabilir.

Elektrik kesilirse akıllı garaj kapısı açıcım çalışır mı?

Garaj kapısı açıcıları, akıllı olsun ya da olmasın, elektrikle çalışır, yani elektrik kesintisi durumunda çalışmayacaktır. Yine de garaj kapınızı manuel olarak açıp kapatabilirsiniz, ancak arabanızı dışarı çıkarmanız gerekiyorsa, kesinlikle gerekli olmadıkça bunu yapmaktan kaçının. Açıcı takılıyken bir garaj kapısını yukarı veya aşağı zorlamak tehlikeli olabilir.

Siri veya Alexa garaj kapısını açabilir mi?

Birçok akıllı garaj kapısı açıcı, Amazon Echo veya akıllı telefonunuz gibi diğer akıllı ev cihazlarıyla uyumludur. Akıllı garaj kapısı açıcınızı uyumlu cihazlarla entegre ederek, “Alexa, garaj kapısını aç” diyerek fırına rosto yapıştırırken misafirler için kapıyı açabilir, hatta elleriniz doluyken garaj kapısını arkanızdan kapatabilirsiniz. basit bir “Siri, garaj kapısını kapat” ile bakkaliye.Kaynak : https://www.cnet.com/news/best-smart-garage-door-opener-controller/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın