2022 Güncellemesini Buna Değer Yapan Yeni Windows 11 Özellikleri


Microsoft, yayınladığı ilk büyük güncelleme için Windows 11 Salı günü. Güncelleme, yeni güvenlik, üretkenlik, erişilebilirlik ve oyun özellikleri içeriyor. bizim kontrol edebilirsiniz yeni güncellemeyi indirmeyle ilgili adım adım kılavuz.

İşletim sistemi, Ekim ayının başındaki birinci yıl dönümüne hızla yaklaşıyor. Lansman sırasında, yeni işletim sistemi getirdi onlarca yeni özellik yeniden tasarlanmış bir arayüz de dahil olmak üzere hayata, widget’lardaha erişilebilir Microsoft Teams deneyimi, çoklu masaüstü ve Yapış Düzenleri ve Gruplarıbirlikte Android uygulamaları.

İşte bugün kontrol edebileceğiniz şeyler.

Windows 11 güncellemesi, bilgisayarınızın kullanımını kolaylaştırır

Yeni Windows 11 güncellemesi, daha hızlı ve daha doğru bir arama ekler. Başlangıç ​​menüsü, Hızlı Ayarlar’ın yanı sıra Widget’lar panonuzda daha iyi yerel ve güncel olaylar kapsamı. Ekim ayında Windows 11, uzun zamandır istenen bir özelliğe sahip olacak – Dosya Gezgini’ndeki sekmeler.

Windows 11 artık daha fazla üretkenlik aracına sahip

Windows 11, aşağıdakilere yönelik özelliklerle piyasaya sürüldü daha fazla organizasyon isteyen çoklu görevliler ve kullanıcılar. Bu yeni güncellemeyle, masaüstünüzde açık Windows’u düzgün bir şekilde düzenleyen Snap Layouts, gelişmiş dokunmatik gezinme ve Microsoft Edge’de birden çok tarayıcı sekmesi yakalama yeteneği ile daha çok yönlüdür.

İle dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek, güncelleme, dikkat dağınıklığını en aza indirmek için Odak oturumları ve Rahatsız Etmeyin modunu sunar. Microsoft’a göre, yeni bir Odak oturumu başlattığınızda Windows, Rahatsız Etmeyin’i otomatik olarak açar. Bu, görev çubuğumuzdaki bildirimleri susturur, görev çubuğu rozetlerini ve uygulama bildirimlerini kapatır. Odak ayrıca, odaklanmanıza ve mola vermeyi hatırlamanıza yardımcı olmak için Saat Uygulamasını zamanlayıcılarla iyileştirir.

windows-11-snap-groups-snap-düzenleri

Snap Layouts ile uygulama ve pencere gruplarını bir araya getirin ve Windows 11’de Snap Groups ile tüm grubu kolayca büyütüp küçültün.

Microsoft

Windows 11 güncellemesi yeni erişilebilirlik özellikleri ekler

Windows 11’in yerleşik ekran okuyucusu olan Ekran Okuyucusu daha doğal seslermetinden sese işlevinin iyileştirilmesi.

Ayrıca, sistem genelinde yeni canlı altyazılar, bireysel uygulamaların canlı altyazı özelliklerinin ötesine geçecek. Sistem genelinde canlı altyazılar varsayılan olarak ekranın üstünde ve kameranın altında görüntülenecektir, ancak kullanıcılar altyazı konumunu ekranın altına veya ayrı bir kayan pencereye değiştirebilir. Ayrıca, mikrofon sesini yakalayarak canlı altyazılar artık yüz yüze konuşmaları yazıya geçirebilir.

Hâlâ önizlemede olan sesli erişim, PC’nizi kontrol etmenize ve sesli olarak metin yazmanıza izin vererek zaten var olan sesli komutları iyileştirir. Sesli erişimi ilk kez kullandığınızda, sesinizle ortak görevleri tamamlama konusunda etkileşimli bir eğitimden geçeceksiniz. Araç ayrıca bir kelimeyi tanımıyorsa gerçek zamanlı geri bildirim sağlar.


Şimdi oynuyor:
Şunu izle:

Bu Windows 11 özelliği dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirir ve…


1:09

Akıllı Uygulama Kontrolü ve güvenliği

Akıllı Uygulama Kontrolü Microsoft’a göre, Windows 11’de uygulama indirirken size daha fazla güven vermelidir. Araç, güvenilmeyen veya imzasız uygulamaların, komut dosyalarının ve potansiyel olarak kötü amaçlı makroların makinenizi istila etmesini engeller. Esasen araç, bir uygulamanın güvenliğini gerçek zamanlı olarak tahmin eder. Kullanılan aynı AI üzerine inşa edilen özellik Windows Defender Uygulama Kontrolükişisel kullanım veya iş kullanımı için kullanılabilir.

Microsoft Defender SmartScreen artık Microsoft kimlik bilgilerinizi kötü amaçlı bir uygulamaya veya saldırıya uğramış bir web sitesine girdiğinizi algılayabilir ve bir uyarı gönderebilir.

Güncelleme ayrıca, tüm yeni Windows 11 cihazlarında varsayılan olarak Hiper Yönetici korumalı kod bütünlüğünü veya HVCI’yi ve Microsoft’un güvenlik açığı bulunan sürücü engelleme listesini etkinleştirir. Microsoft ayrıca güncellemede kimlik korumasını iyileştirdi ve parola yönetimini basitleştirdi.

Daha iyi görüntülü aramalar ve içerik oluşturucu içerik araçları

Açılışta, Windows 11 yaptı Microsoft Teams daha erişilebilir. En son güncelleme, sesli ve görüntülü aramaları iyileştirebilen Windows Studio Efektlerini sunar. Yeni Windows Studio kamera, arka plan gürültüsünü filtrelemek için Ses Odaklamayı, arka plan bulanıklaştırma aracını, her zaman kameraya bakıyormuşsunuz gibi görünmesini sağlamak için Göz Teması’nı ve hareket ederken kamerayı yanınızda tutan Otomatik Çerçeveleme’yi kullanır. .

Yeni Windows 11 güncellemesi ayrıca video düzenleme uygulaması Clipchamp’ı da ekliyor.

Oyun ve Android uygulamaları

Edge Browser'ın yeni Oyun ana sayfasında yayınlar, turnuvalar, ödüller, yeni çıkanlar, yakın zamanda oynanan Xbox Game Pass oyunları ve daha fazlası bulunur.

Microsoft’un güncellenmiş Edge tarayıcısındaki yeni Oyun merkezi.

Microsoft

Windows 11 güncellemesi, oyunlara erişmeyi kolaylaştırır. yeni Denetleyici çubuğu. Bu aynı zamanda en son oynanan oyunlara ve başlatıcılara daha hızlı erişim için Xbox Oyun Çubuğunun güncellenmiş bir görünümünü sağlar. Microsoft’a göre, Güncelleme Ayrıca gecikmeyi artıran ve Otomatik HDR ve Değişken Yenilemenin kilidini açan oyun performansı optimizasyonlarını da artıracak.

Oyuncular ayrıca bir Microsoft Edge’de yeni ana sayfa kişiselleştirilmiş hikayeler içeren, Xbox Bulut Oyun kitaplığı ve son zamanlarda oynanan oyunlar. Bulut oyunlarında daha keskin grafikler için Clarity Boost adlı yerleşik bir özellik de var.

Windows 11 piyasaya sürüldüğünde, yeni işletim sisteminin Amazon ile ortaklığı, Android uygulamalarını Windows PC’lere taşıdı. Bu güncelleme, Amazon App Store önizlemesini genişletir ve toplam Android uygulama ve oyun sayısını 20.000’e çıkarır.


Şimdi oynuyor:
Şunu izle:

Windows 11, düşük pilin sizi şaşırtmasına izin vermez


1:26

Daha çevreci özellikler

En son Windows 11 güncellemesi, cihazınızın karbon emisyonlarını azaltmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Örneğin, cihazlar fişe takıldığında, açıldığında, internete bağlandığında ve bölgesel karbon yoğunluğu verileri mevcutsa, Windows güncellemeleri gün içinde daha düşük karbon emisyonlarıyla sonuçlanabilecek noktalara zamanlayacaktır. Microsoft, PC’ler boştayken emisyonları azaltmaya yardımcı olmak için Uyku ve Ekran kapalı için varsayılan güç ayarını da değiştirdiğini söyledi.

Daha fazla Windows 11 bilgisi için, kontrol edin en son işletim sisteminin Windows 10’dan farkı nedir ve Windows 11 nasıl indirilir.Kaynak : https://www.cnet.com/tech/services-and-software/new-windows-11-features-that-make-the-2022-update-worth-it/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın