153 milyon dolarlık C Serisi ile LeadSquared, Hindistan’ın en yeni tek boynuzlu atı oldu – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

İyi günler, sizi güzel insanlar! Umarız güzel bir hafta sonu geçirmişsinizdir. Christine hak ettiği bir tatile çıktı ve birkaç hafta boyunca (bronzlaşma ve sörf becerilerim dahil) bazı özel projeler üzerinde çalışacağım, bu yüzden yarından itibaren bu adil haber bültenini yetenekli ellere bırakacağız. nın-nin Kyle. Adamı Twitter’da takip edin – bu bültenle bağlantılı bir ton yazı gördünüz ve genel olarak yazılarını seviyorum, bu yüzden çok eğleneceksiniz.

Oh, ve şahsen takılmak istersen, yaz partimize sadece 50 biletimiz kaldı. Gel takıl ve neşeli ol!

Oh, ve gününüzü ve benim günümü aydınlatmak istiyorsanız – hadi kedi gifleriyle çıldıralım Twitter hesabım. Haydi, küçük bir kedi gif paylaşım partisi yapalım. – hac

Teknolojik Haberler İlk 3

 • Ah canım yine tellere takılan? Cloudflare, her şey dağılana kadar güven verici ve güzel olan internetin temel taşıdır. Discord, DoorDash, Crunchyroll, NordVPN ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda hizmet, Cloudflare birkaç saat boyunca kısa bir şekerleme yaptığında önemli kesintiler yaşadı. İşler şimdi yeniden rayına oturmalı ve şüphesiz Cloudflare operasyon ekipleri ne olduğunu ve gelecekte nasıl önleneceğini bulmak için birkaç yoğun haftaya sahip olacak. erkeksi yazar.
 • kesim en derin olanıdır: Klarna’nın 15 milyar dolarlık bir değerlemeyle artırmayı düşündüğü bildiriliyor – 2021 ortasındaki 45 milyar dolarlık değerlemesinden büyük bir kesinti. Abonelik ürünümüz Teknolojik Haberler Plus üzerinde, Alex (daha) mantıklı kılar.
 • LeadSquared bir tek boynuzlu at boynuzu yetiştiriyor: erkeksi LeadSquared’in 1 milyar dolar değerinde bir C Serisi finansman turunda 153 milyon dolar topladığını bildirdi. Tur Westbridge Capital tarafından yönetildi ve başlangıç, şimdi satış performansı analitiği ve uygulama işlemeyi dijitalleştirmek için bir araç takımı dahil olmak üzere yeni özelliklerle ürününü genişletmek istiyor.

Startup’lar ve VC

Büyük, iddialı projelerin uygulanabilir şirketlere dönüşmesini seviyorum. Brian‘nin Impossible Mining’in pil metalleri için deniz tabanını nasıl taradığına dair raporu merakımı fazlasıyla gıdıklıyor. Kayalardan metalleri “kurtarmak” için bakteriyel solunum kullanıyor ve şirket biraz daha derine inmek için 10 milyon dolar topladı.

Vitesi neyin gıcırdattığını biliyor musun? Müşteri hizmetleri ekibinin ne zaman acı verici derecede arkadaş canlısı göründüğünü ve aynı zamanda bir dondurma çayı kadar işe yaramaz olduğunu biliyor musunuz? Neuron7, müşteri hizmetleri çalışanlarının verileri ve çözümleri daha hızlı bulmasına yardımcı olmak için bazı akıllı teknolojiler kullanıyor ve tam da bunu yapmak için 10 milyon dolar topladı, Kyle raporlar.

Biraz daha derine bakalım:

 • Yapmayı seçeceğimiz şeyin bu olmadığını yalnızca Tanrı bilir: Ah, Dall-E ile oynamayı bir sonraki adam kadar seviyorum ve Ukraynalı bir derin teknoloji girişiminin bir yapay zekayı savaş sanatını boyamak için eğitmesi beni memnun ediyor. Nataşa L raporlar.
 • Duvardaki başka bir tuğla: Kyle inşaat SaaS şirketi Join’in, birçok inşaat paydaşının projelerle ilgili kararlar almak için kullandığı Excel ve diğer e-posta tabanlı iş akışlarının yerine geçecek yeni parayı nasıl güvence altına aldığını bildiriyor.
 • Dilim bağlı ve bükülmüş, sadece dünyevi bir uyumsuzluk: Sadece 9 ay önce piyasaya sürülen NFT pazaryeri Magic Eden, Electric Capital ve Greylock Partners’ın ortak liderliğindeki B Serisi turda 130 milyon dolar topladı ve değerlemesini 1,6 milyar dolara çıkardı, yazıyor. Jacquelyn.
 • Bizim eğitime ihtiyacımız yok… Bekle, evet, aslında, yapıyoruz: Kibo School, Afrika’daki öğrencilere çevrimiçi STEM dereceleri sunmak için 2 milyon dolar alıyor, Annie raporlar.
 • Güneş ay tarafından tutuldu: Chain Reaction podcast’imizde, Lucas ve anita Box CEO’su Aaron Levie ile web3’ün nerelerde anlamlı olduğu ve nerelerde olmadığı hakkında konuştu.
 • Kafamda biri var ama o ben değilim: Apropos podcast, sevdim Nataşa Men sevdiği teknoloji podcast’lerinin özeti.
 • Kafanız karanlık önsezilerle patlarsa: Brex’in küçük işletmeleri nasıl ortadan kaldırdığını ele aldık, ancak bu bize pek mantıklı gelmedi – ta ki ta ki Mary Ann Brex’in neden KOBİ’leri terk etmeye gerçekten karar verdiğini araştırdım.

Birinin bu gerilemeyi yönetmesine yardımcı olabilecek bir Teknolojik Haberler+ konuk gönderisi yazın

Beyaz arka plan üzerinde izole renkli kalemler.

Resim Kredisi: Sebastian Condrea (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Teknolojik Haberler+ konuk gönderileri için gönderim yönergelerimizi en son Haziran 2021’de güncelledik, ancak o zamandan bu yana çok şey değişti.

Bunlar belirsiz zamanlar, ancak deneyim en iyi öğretmendir, bu yüzden başkalarının bu gerilemeyi yönetmesine yardımcı olabilecek konuk makaleler arıyoruz.

Bahisler çok yüksek olduğu için, teknoloji endüstrisindeki insanların şu anda karşı karşıya olduğu genel zorluklar hakkında “düşünce liderliğini” paylaşan makaleler aramıyoruz.

Yalnızca olumsuz ekonomik koşullar altında çalışma deneyimine sahip yazarlar tarafından yazılan, uygulanabilir tavsiyeler sunan gönderilerle ilgileniyoruz.

Bir fikriniz varsa, lütfen yeni gönderim yönergelerimizi inceleyin ve iletişime geçin.

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Araçlar ve çerçeveler daha güçlü ve daha akıllı hale geldikçe kodlama daha da kolaylaşıyor. Bunun bir örneği, GitHub’ın yapay zeka destekli programlama asistanı Copilot’tur. Kyle raporlar.

Kuş barınağının üzerinde, anlatı şöyle devam ediyor: İvan Twitter’ın hissedarlarından Elon Musk tarafından 44 milyar dolarlık devralımı onaylamalarını istediğini bildiriyor.

Ve sonunda, zor duruyordum Amanda‘nin geçen haftaki İklim etkinliğimizdeki panelinde – kapitalizmin iklim değişikliğini çözüp çözemeyeceği sorusunu ele aldı. Bunu sizin için mahvetmeyeceğim – sadece abonelik hizmetimiz Teknolojik Haberler Plus’taki mükemmel parçasını okuyun. Ve bunu bitirdiğinde, içeri gir harri“Nasıl mahvolduk?” diye sorduğu TC+ parçası. iklim sorusu üzerine Ah, onlar gibi zeki, tutkulu yazarlarla çalıştığıma inanamıyorum. Şanslıyım!

Daha fazlası var – çok daha fazlası:

 • Uçmayı öğrenen gergin bir ruh: Sarah Twitter’ın uzun süredir kayıp olan geliştirici konferansı Chirp’i yıllar sonra geri getirdiğini bildirdi.
 • Yeni araba, havyar, dört yıldızlı hayal; sanırım kendime bir futbol takımı alacağım: Kripto hayranları için kötü haber, Bitcoin 20 bin doların altına düştü ve Ethereum, hafta sonu serbest düşüş devam ederken üç haneli rakamlara daldı. Lucas raporlar.
 • Kapımı düşmanlarıma açıyorum ve arduvazı silebilir miyiz diye soruyorum.: Tesla, son zamanlarda eski işçiler tarafından “kitlesel işten çıkarmalar” sırasında federal yasayı ihlal ettiği iddiasıyla dava edildiği için haberlerde biraz yer aldı. jaclyn raporlar.
 • Para suçtur / adilce paylaşın ama pastamdan bir dilim almayın: Ayşe Meta’nın, içerik oluşturucular için bir pazar yeri de dahil olmak üzere Instagram ve Facebook’ta yeni para kazanma araçlarını kullanıma sunmak üzere olduğunu bildirdi.
 • Daha yaşlısın, nefesin daha kısa ve ölüme bir gün daha yakınsın: Seni bilmiyorum ama kişisel bilgilerimi kaybeden şirketlerden gerçekten sıkılmaya başladım. 1,5 milyon müşteriyi etkileyen bir veri ihlaliyle bu sefer Flagstar’ın sırası, carly raporlar.
 • Yaptığım hatalardan çok korkuyorum: Ve Flagstar’ın raporuna öfke duysam bile, 100 milyon Capital One müşterisini etkileyen bir veri ihlali nedeniyle hüküm giyen eski Amazon çalışanına kıyasla çok değerliler. Birçoğu Amazon’un bulutunda depolanan Capital One’ın bulut verilerinin ihlali, on yılın en büyük hacklerinden biriydi. Zack raporlar.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/daily-crunch-with-153m-series-c-leadsquared-becomes-indias-newest-unicorn/

Yorum yapın