15 dakikalık Starfield oynanışını izleyin


Erken bir bakışın ardından yıldız alanı Geçen yıl Microsoft’un Xbox & Bethesda vitrininde ve 2023’e gecikmeli olarak, şimdi 15 dakikalık oyun sayesinde Bethesda’nın 25 yıldaki ilk yeni IP’sine çok daha yakından bakıyoruz. yıldız alanı doğal olarak, oyuncuların son bir grup kaşif rolünü üstleneceği uzayda geçiyor. Gibi tanımlanır “gökyüzü Uzayda” oyun yönetmeni Todd Howard tarafından yazılan RPG, hem birinci hem de üçüncü şahıs olarak oynanabilecek, ancak öncelikle birinci şahıs.

Oyunun ilk aşamalarında, oyuncuların uçup özgürce keşfedebilecekleri 1000’den fazla gezegenden sadece biri olan Kreet uydusuna varıyoruz. Bethesda’nın yeni Creation Engine 2 ile güçlendirilen ilk yıldız alanı oyun, hem birinci hem de üçüncü şahıs görünümlerinde serbestçe dolaşan, kaynakları toplayan ve aynı zamanda yiyecek arayan rahatsız edici yaratıkları olan bir oyuncuyu gösterir. yıldız alanıbirçok gezegen.

Starfield’daki Kreet ayı.
Resim: Microsoft

Oyun, korsanların saklandığı terk edilmiş bir araştırma laboratuvarına doğru ilerliyor. Burada, öldürme başına eylemde bulunan XP ilerleme sistemini ve mevcut silahları görüyoruz. yıldız alanı. Kendinizi düşmanlara doğru itmek için bir jet paketi bile kullanabilirsiniz. Önceki Bethesda oyunlarında olduğu gibi, oyun boyunca bulunan silah kasalarının kilitlerini seçmeniz gerekecek. yıldız alanı eğer ganimet peşindeyseniz.

Ana hikaye, uzay kaşiflerinin son grubu olan Constellation’a odaklanıyor. Onlarla başkent New Atlantis’te buluşursunuz, burada bu kaşifler grubunun çeşitli sistemlerde eserler aradığını keşfedeceksiniz. yıldız alanı. Bu eserler ne için kullanılıyor? Çözülmesi gereken bulmaca bu. içindeki sistemler yıldız alanı korsanlarla mücadele etmek için takım kurabileceğiniz gruplarla dolu.

Kreet’te üçüncü şahıs olarak keşfetmek.
Resim: Microsoft

Howard, karakter yaratıcısının stüdyonun “şimdiye kadarki en esnek” olduğunu ve cilt tonlarını, yüz yapısını, saçı ve daha fazlasını özelleştirmenize olanak tanıdığını ortaya koymasıyla birlikte, Bethesda büyük ölçüde karakter özelleştirmesine dayanıyor. Karakteriniz için özelleştirmek üzere üç özellik seçeceksiniz ve beceri sistemi, kilit açmaları ve ayrı sıralamaları içerecek. Bunun üzerine silah modları oluşturmak için kaynakları da kullanabilirsiniz.

Gezegenler arasında kaynak üretimi için kendi karakolunuzu kurabilir ve onları çalışır durumda tutmak için tanıştığınız karakterleri işe alabilirsiniz. Ayrıca kendi uzay gemilerinizi inşa edebilir, mürettebat üyelerinizi seçebilir ve geminin görünümünü ve düzenini tamamen özelleştirebilirsiniz. Çeşitli gemi üreticileri ve modülleri var, bu yüzden farklı silah sistemleri veya kalkanlarla benzersiz bir gemi oluşturmak kolay olabilir gibi görünüyor.

Starfield’da uzay uçuşu.
Resim: Microsoft

Etrafta uçmak özellikle etkileyici görünüyor yıldız alanı, ve oyundaki savaşların birçoğunun sadece gezegenleri kapsamayacağını öne sürüyor. Sistemdeki tüm gezegenlere özgürce inebilir ve keşfedebilirsiniz. yıldız alanı, ve Bethesda, oyuncuların keşfetmesi için açık olan 1.000’den fazla gezegen olduğunu söylüyor. İnanılmaz derecede iddialı görünüyor – oyun bazen biraz durgun görünse bile. Henüz lansmanı için kesin bir tarihimiz yok.

yıldız alanı başlangıçta 11 Kasım 2022’de piyasaya sürülmek üzere ayarlanmıştı. The Elder Scrolls V: Skyrim‘ın çıkış tarihi, ancak Microsoft, Xbox vitrininden sadece haftalar önce belirsiz “2023’ün ilk yarısı” için bir gecikme duyurdu. Microsoft son zamanlarda listeledi yıldız alanı “2023 başı” olarak Xbox Game Pass kayıt sayfası ve vitrindeki tüm oyunların önümüzdeki 12 ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu nedenle, keşfetmeye başlamak için çok fazla beklemeyebiliriz. Öyle ya da böyle, yıldız alanı gelecek yıl yalnızca Xbox Series X / S ve PC’de piyasaya çıkıyor.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/12/23162369/starfied-gameplay-trailer-bethesda-xbox-showcase-2022

Yorum yapın