14 Haziran’da İklim – Teknolojik Haberler


A son rapor tamamen sıfır emisyona geçmenin, çevre üzerindeki olumlu etkisi bir yana, Kaliforniya’yı halk sağlığı yararlarında 169 milyar dolara kadar tasarruf ettirebileceğini öne sürüyor. Şimdi, bu etkiyi ABD’nin geri kalanı için tahmin ettiğimizi hayal edin. Ancak, bugün yollardaki araçların büyük çoğunluğunun emisyonları hala egzoz borularından geliyor ve EV pilleri üretmeye yönelik mevcut teknoloji, sıfır emisyon dostu değil. Peki, sıfır emisyona ulaşmak mümkün mü?

Tek başına bu sorun, bu haberi paylaşmaktan heyecan duymamızın nedenlerinden yalnızca biridir. Lime CEO’su Wayne Ting ve Beyaz Saray Enerji ve İklim Değişikliği Politikası Ofisi eski direktörü ve EPA yöneticisi Carol Browner, 14 Haziran’da UC Berkeley’de TC Sessions: Climate’da sahnede bize katılacaklar.

Bu oturumda Browner ve Ting, ABD’nin sıfır emisyona giden yolda nerede olduğu hakkında konuşacaklar. Ayrıca, devam eden zorlukları ve inovasyon, politika ve yatırımın ulaşımı yeşillendirmek için oynayabileceği rolü araştıracaklar.

Wayne Ting, Lime’ı ulaşımın paylaşıldığı, ekonomik ve karbonsuz olduğu bir gelecek inşa etme misyonuna doğru yönlendirmede etkili oldu. Lime’a katılmadan önce Uber’de birkaç yıl geçirdi ve daha önce Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi’nde kıdemli bir politika danışmanı olarak görev yaptı.

Şu anda Lime’da danışman olan Carol Browner, daha önce Başkan Barack Obama’nın asistanlığını ve Beyaz Saray Enerji ve İklim Değişikliği Politikası Ofisi’nin direktörlüğünü yaptı. Bu görevde, ABD federal hükümeti genelinde çevre, enerji, iklim, ulaşım ve ilgili politikaların koordinasyonunu denetledi.

Browner ve Ting’in gelecek ayki gösteride içgörülerini paylaşmalarından heyecan duyuyoruz. Biletlerinizi bugün ayırtmayı ve kapıda fiyatlar yükselmeden 200$ tasarruf etmeyi unutmayın.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/lime-ceo-wayne-ting-and-former-epa-administrator-carol-browne-will-be-speaking-at-tc-sessions-climate-on-june-14/

Yorum yapın