10 Yaşındaki iPhone 5S, Apple’dan Yeni Bir Güvenlik Güncellemesiyle Yaşıyor


Apple, satışa çıktıktan yaklaşık on yıl sonra popüler iPhone 5S için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı.

12.5.7 sürüm numarasını taşıyan yeni güncelleme, Apple’ın iPhone, iPad ve Mac serisinde diğer yazılım güncellemelerini yayınlamasıyla geliyor.

Ancak bu güncelleme özellikle dikkate değer çünkü bir iPhone’daki gerçekten çok eski bir güvenlik hatasını düzeltiyor – ve bu, bazılarının iPhone’ları zamanından önce eskimiş yapmakla suçladığı bir şirketten.

Yeni güvenlik güncellemesi, hala bir iPhone 5S kullanıyorsanız, indirmeniz ve yüklemeniz gereken önemli bir güncellemedir. Apple, bunun “kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriğinin işlenmesinin keyfi kod yürütülmesine yol açabileceği” anlamına gelebileceğini söylüyor. Bu açıkça olmasını istemediğin bir şey.

Apple’ın iPhone 5S’i, bu güvenlik güncellemesini alan en eski telefon olmasına rağmen, onu alan tek telefon değil. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus neredeyse aynı eskiliğe sahip ve onlar da artık aynı sürümle güncellenebiliyor. Bunu daha sonra değil, tam olarak yapmanızı öneririz.

Tarihsel olarak, Apple, iPhone’ları için artık sunulan en son ve en iyi olmasalar bile yeni özellik güncellemeleri yayınlamakta oldukça başarılı olmuştur. Ancak güvenlik güncellemeleri belki daha da önemlidir ve Apple gibi şirketlerin gerektiğinde bunları kullanıma sunduğunu görmek her zaman iyidir.

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/10-years-old-iphone-5s-lives-on-with-a-new-security-update-from-apple/

Yorum yapın