10 milyar dolarlık kripto geliştirici platformu Alchemy, ilk satın almada kodlama eğitim kampını satın aldı – Teknolojik Haberler


Hedefi ChainShot, bir hackathon’da kurulduğundan beri önyüklendi

Web3 geliştirici altyapısı En son geçen Şubat ayında 200 milyon dolarlık bir C1 Serisi toplayan başlangıç ​​​​Alchemy, şimdiye kadarki ilk satın alımını yaptı – ve eğitim alanında. Şirket, eğitim girişimini satın aldı Zincir AtışAlchemy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Nikil Viswanathan, hevesli web3 geliştiricileri için kodlama eğitim kampları yürüten Teknolojik Haberler’a özel olarak söyledi. Alchemy, anlaşmanın şartlarını açıklamadı.

Alchemy için, şirketin hedefinin blockchain üzerinde uygulamalar geliştirmek isteyen geliştiriciler için başlangıç ​​noktası olmak olduğu düşünüldüğünde, satın alma uygun görünüyor. Genellikle web3’ün Amazon Web Servisleri’ne (AWS) atıfta bulunulur ve son 12 ayda platformunda oluşturulan ekip sayısında 10 kat artış gördüğünü söyler. Değerlemesi, bir kripto girişimi için bile şaşırtıcı bir oranda arttı – piyasaya sürülmesinden sadece 16 ay sonra 10.2 milyar dolar değer kazandı.

Hızlı büyümesi, Lightspeed, Silver Lake, a16z, Coatue ve Pantera gibi yüksek profilli isimleri içeren bir grup olan yatırımcıların kesinlikle dikkatini çekti. Şirket, NFT platformu OpenSea ve DeFi uygulaması Quantstamp dahil olmak üzere müşteriler için yıllık 150 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdiğini söylüyor.

Hedefi ChainShot, 2018’de ETHDenver konferansında bir hackathon projesi olarak başladı, ChainShot kurucu ortağı Cody McCabe Teknolojik Haberler’a bir röportajda söyledi. Kendi başına bir kodlama eğitim kampından geçtikten sonra ChainShot’ı kurmaktan ilham alan McCabe, şirketin Alchemy satın almadan önce başlatıldığını söyledi. Kurucuların kişisel sermayesine ek olarak (Mcccabe, daha önce 401k’lık fonları içerdiğini söyledi), ChainShot, maliyetlerini büyük ölçüde Ethereum ekosistemiyle bağlantısı ve web3 kitle fonlaması platformu Gitcoin aracılığıyla sağlanan hibelerle karşıladı.

ChainShot, birlikte çalıştığı gerçek öğrenci sayısını paylaşmayı reddetse de şirket, Ocak 2022’den bu yana öğrenci kayıtlarında %180’lik bir büyüme kaydettiğini duyurdu.

McCabe, programından geçen öğrencilerin yarısından fazlasının mezun olduktan sonra altı ay içinde iş bulduğunu söyledi. Bu, yaklaşık %30’luk bir yerleştirme oranına sahip olduğu bildirilen Lambda School gibi diğer kodlama eğitim kamplarına kıyasla kesinlikle yüksek görünüyor – ve en iyi bilinen kodlama eğitim kamplarının çoğunun abartıldığına inanılıyor yerleştirme numaraları.

ChainShot'ın kurucuları Dan Nolan ve Cody McCabe

ChainShot’ın kurucuları Dan Nolan ve Cody McCabe Resim Kredisi: Zincir Atış

Bir başka web3 odaklı kodlama eğitim kampı olan Encode Club, Teknolojik Haberler’a Mayıs ayında, ChainShot’a benzer şekilde %50’nin üzerinde bir yerleştirme oranına sahip olduğunu, ancak öncelikle deneyimli kodlayıcıları programına kabul ettiğini söyledi. Buna karşın ChainShot, öğrencileri için artık bir inceleme sürecine sahip değil ve geçmişte olduğu zaman, deneyimli yazılım mühendisleri yerine “aktif olarak değişmeye ve ekosisteme girmeye çalışan insanları” aradığını söyledi McCabe.

Viswanathan, “Uzaydaki tüm eğitim platformlarına baktık ve sonuçlar ChainShot’ın en iyisi olduğu konusunda kendileri için konuştu” dedi.

McCabe, ChainShot’ın programının şu anda Ethereum üzerine inşa etmek isteyen geliştiricilere yönelik 10 haftalık bütünsel eğitim kampı etrafında inşa edildiğini açıkladı. Şirket, Alchemy ile entegre olduğu için videolar gibi daha fazla eşzamansız içerik eklemeyi planlıyor ve aynı zamanda tekliflerini zaman içinde diğer blok zincirlerine genişletmeyi umuyor, diye ekledi, ChainShot’ın geçen yıl sadece dört çalışanı olduğunu belirtti.

Alchemy’ye dahil edildikten sonra ChainShot, kripto altyapı şirketinin eğitimle ilgili diğer iki özelliği olan kendi hızında kodlama programlarına katılacak. Web3 U ve Web3’e Giden Yol. McCabe, ayrıca, daha önce öğrencilerden aldığı ücretleri düşürecek ve bunun yerine, ChainShot’ın uzun süredir devam eden bir hedefi olan ve Simya şemsiyesi altında mümkün olan ürününü ücretsiz olarak sunacağını söyledi.

Alchemy’ye gelince, Viswanathan, 90 kişilik bir ekiple tekliflerini önemli ölçüde genişletmeyi planladığından, özellikle geliştirici araçları alanında potansiyel satın alma hedeflerine dikkat etmeye devam edeceğini ima etti.

“Biz küçük bir ekibiz… 500 kişi olsaydık, herkes 7/24 çalışıyor olurdu ve bir sürü daha ürün çıkarırdık, ancak bant genişliğimiz nedeniyle inşa edemediğimiz birçok şey var. mühendislik kapasitesi açısından kısıtlamalar. Bu yüzden hizmetlerimizi her zaman artırmaya çalışacağız” dedi Viswanathan.

“Günün sonunda, her şey web3’te inşa eden insanlara nasıl harika bir deneyim sunacağımızla ilgili ve müşterilerimiz için daha iyi bir deneyim sağlayan bir ürüne sahip bir ekip görürsek, çalışmaktan kesinlikle heyecan duyacağız. onlarla” diye ekledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/25/crypto-developer-infrastructure-alchemy-acquisition-deal-ma-chainshot-coding-bootcamp/

Yorum yapın